بخور و نخورهای “ماه هشتم بارداری”

0 3,805

مصرف برخی از مواد غذایی در ماه هشتم بارداری علاوه بر ژنتیک در زیبایی نوزاد تاثیر شگفت آوری دارد و موجب زیبایی جنین می شود.

در “تغذیه ماه هشتم بارداری” سفارش شده که از خوردن جگر و قهوه به شدت اجتناب کنید و از مصرف سبزیجات و میوه ها و غذاهای فیبر دار غافل نشوید

رژیم ماه هشتم بارداری :کدام غذاها را باید خورد و از کدام باید اجتناب کنید؟

شما اکنون به ماه هشتم بارداری رسیده اید و تقریبا زمان زیادی است! همانطور که برای تولد آماده می شوید، برخی از تغییرات مهم در بدن شما رخ می دهد.در حالی که به روز بزرگ نزدیک می شوید، بدن شما ممکن است نشانه های خستگی و کوفتگی زیادی را نشان دهد.

همان طور که بدن شما رشد می کند، ممکن است حرکت برای شما خیلی دشوار شود و چیزهایی که تا به حال قادر به انجام آنها بودید، ممکن است خسته کننده و استرس آور باشد.

تغذیه ماه هشتم بارداری

تغییرات و رژیم غذایی ماه هشتم بارداری

تغییرات در ماه هشتم بارداری

همانطور که وارد ماه هشتم بارداری خود می شوید، رحم شما بزرگ می شود و فشار زیادی روی شکم ایجاد می کند. سوء هاضمه و سوزش سر دل همچنین ناراحتی های معمولی است که شما در این مرحله دارید.

خوردن وعده های غذایی کوچک در طول روز، خوردن بدون عجله و به دست آوردن وزن بیش از حد نمی تواند در کاهش این علائم کمک کند.رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی در طول این مرحله برای جلوگیری از درد و خستگی بدن و همچنین کوفتگی مهم است. این همچنین به شدت در تولد یک کودک قوی و سالم کمک می کند.

چه غذاهایی باید در رژیم ماه هشتم بارداری خود اضافه کنید؟

در طول سه ماهه سوم بارداری، شما حداکثر وزن را به دست می آورید و بدن شما سنگین تر می شود ، دقیقا به همین دلیل است که شما باید یک رژیم غذایی سالم بخورید و آن را با یک ورزش سبک مانند راه رفتن ترکیب کنید ؛

در این بخش از رژیم و برنامه غذایی دوران بارداری در نصرینو برخی از مواد غذایی که می توانید در رژیم غذایی ماه هشتم بارداری خود استفاده کنید ،آمده است:

۱٫ غذاهای غنی از ویتامین ها و مواد معدنی:

در طول ماههای آخر بارداری، خوردن غذاهای غنی از آهن و کلسیم مهم است.از دست دادن خون، بخشی از زایمان است و شما باید مطمئن شوید که آهن را به اندازه کافی در رژیم غذایی خود قرار داده اید.کلسیم، استخوان های شما و بچه را قوی می کند،و پس از آن استفاده کنید ؛ شما باید داشته باشید:

 • سبزیجات برگ سبز
 • آجیل
 • زردآلو
 • میوه خشک شده
 • زرده تخم مرغ
 • گوشت بدون چربی
 • ماهی
 • محصولات لبنی
 • موز

تغذیه ماه 8 بارداری

مصرف میوه و سبزیجات در ماه هشتم بارداری

۲٫ غذاهای غنی از کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها:

یک جدول “نخور” را روی یخچال خود قرار دهید ؛ به این ترتیب شما می دانید که چه چیزی در آن روز نیاز دارید، بخورید ،

برای پروتئین:

برای کربوهیدرات ها:

برای چربی ها:

 • تخم مرغ
 • آجیل
 • ماهی

تغذیه ماه هشتم حاملگی

تخم مرغ و ماهی از خوراکی های ماه هشتم بارداری

۳٫ غذاهای غنی از فیبر:

مواد غذایی با فیبر زیاد در این مرحله از حاملگی مهم هستند. این غذاها دارای ارزش غذایی بالا هستند ؛ آنها همچنین دارای مقدار مناسب فیبر هستند که ،شما در آخرین ماههای بارداری خود نیاز دارید ، شما باید داشته باشید:

از چه غذاهایی در طول ماه هشتم بارداری ،باید اجتناب کنید؟

در طول این مرحله از بارداری، غذاهای خاصی وجود دارد که برای جلوگیری از اضافه وزن و ناراحتی بعضی از علائم باید از آنها اجتناب کنید.خوردن غذاهای مغذی ،همیشه در دوران بارداری مهم است تا برای شما و فرزندتان مفید باشد.

در اینجا برخی از غذاهایی که باید از رژیم روزانه خود در طول ماه هشتم بارداری حذف کنید، موجود است:

۱٫ قهوه:

وقتی موعد مقرر برسد، شما یبوست میگیرید ،که واقعا ناراحت کننده است ، یک راه برای کاهش این علامت، این است که مصرف روزانه این نوشیدنی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

شما همچنین باید مصرف نوشیدنی های کافئین دار، مانند:نوشابه های گازدار و غیره را کاهش دهید.

ممنوعات ماه هشتم بارداری

ممنوعیت مصرف نوشیدنی های کافئین دار در ماه هشتم بارداری

۲٫ شیر غیر پاستوریزه:

شما باید از شیر بز، گاو و گوسفند غیر پاستوریزه اجتناب کنید شیر بز در دوران بارداری، بسیار خطرناک است .زیرا با خطر بالای عفونت انگلی همراه است.

۳٫ کوسه ماهی، نیزه ماهی و اره ماهی:

این نوع ماهی ها سطح بالایی از متیل جیوه دارند، که می تواند برای سیستم عصبی نوزاد شما مضر باشد. اگر میخواهید ماهی بخورید، آنهایی را انتخاب کنید که بیش از حد چرب نیستند و غذای مورد نیاز شما و فرزندتان را فراهم می کنند.

۴٫ پنیر نرم:

پنیرهایی که کپک دارند، از بری تهیه شده اند و همچنین پنیر هایی با ورید های آبی مانند آبی دانمارکی اغلب حاوی لیستریا هستند و به همین دلیل در دوران بارداری توصیه نمی شود. اگر اشتیاق به پنیر دارید، پنیرهایی مثل چدار را انتخاب کنید.

۵٫ مغز:

بهترین مواد غذایی برای جلوگیری، اجتناب از انواع مغز است ، آنها می توانند حاوی لیستریا باشند که باعث ایجاد لیستریوزیس می شود اگرچه لیستروئید ،باعث ایجاد علائمی می شود که در مادران مبتلا به آنفولانزا است، اما ممکن است برای نوزادان نارس مضر باشد این ،می تواند باعث تولد نوزاد مرده، سقط جنین و بیماری های جدی شود.

۶٫ تخم مرغ های خام یا نپخته:

از تخم مرغ هایی که به آرامی پخته شده یا خام است، باید در طول حاملگی اجتناب شود. خطر مسمومیت غذایی به دلیل وجود باکتری سالمونلا ،وجود دارد.

۷٫ پوسته ماهی خام:

شما باید از پوسته ماهی خام و همچنین غذاهای ماهی خام مانند سوشی در دوران بارداری اجتناب کنید این غذاها، می توانند باعث مسمومیت غذایی شوند.

۸٫ جگر و گوشت مرطوب:

بهتر است از این ،در دوران بارداری خود اجتناب کنید در واقع، کارشناسان می گویند که شما باید از جگر، در دوران بارداری خود اجتناب کنید.

از آنجایی که افزایش خطر ابتلا به توکسوپلاسموز و لیزرئوزیس را افزایش می دهد، باید از خوردن گوشت مانند؛ سالامی و ژامبون نیز اجتناب شود.

تغذیه ماه هشتم

خطر ابتلا به توکسوپلاسموز و لیزرئوزیس با مصرف جگر در ماه هشتم بارداری

۹٫ الکل و تنباکو:

به دلایل شناخته شده باید از اینها اجتناب کرد ، آنها می توانند خسارت زیادی به کودک شما وارد کنند و کودک با عوارض مرتبط با آنها متولد می شود.

منبع: نـمـنــاک

-
- -
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود