جشنواره یخ و برف هاربین

0 3,773

فستیوال یخ و برف هاربین بزرگ‌ترین و مهم‌ترین جشنواره‌ی آثار یخی چین است که صدها هزار نفر از مردم بومی و بازدیدکنندگان خارجی از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند.

یکی از بزرگ ترین و پرهزینه ترین جشنواره های دنیا هر ساله در کشور چین، اواخر ماه دسامبر(دی ماه) با نام  جشنواره یخ و برف هاربین برگزار می شود که سالیانه هزاران هزار گردشگر داخلی و خارجی تور چین را به خود جذب می کند. این جشنواره به مدت یک ماه در قسمت شمال شرقی چین ، سرزمین ژیانگ با پایین ترین دما حدودا 40- درجه سانتی گراد (حتی از سردترین نقاط روسیه هم دما بسیار پایین تر می باشد) برگزار می شودکه امروزه به طور چشمگیری مورد استقبال گردشگران خارجی تور چین قرار گرفته است. هر ساله هنرمندان مجسمه ساز زیادی برای ساخت مجسمه های عظیم و غول پیکر یخی به این جشنواره می آیند و هنر دست خود را به نمایش عموم می گذارند.

خلاقیت این استادان مجسمه ساز به قدری جذاب و شگفت انگیز است که در دید اول اصلا باورتان نمی شود که همه ی این آثار تنها با تیمی قدرتمند و کار دست ساخته شده باشد، تراش های ظریف روی برف و یخ، تصاویر چهره اشخاص معروف، سرسره های طویل، کاخ و قصرهای عظیم بخشی از این مجسمه های یخ و برف می باشند. به هنگام ورود شاید سرمای زیاد شمارا اذیت کند ولی پس از گذشت چند دقیقه محو تماشای این شهر یخی شده و سرما را فراموش خواهید کرد ولی توصیه ما به شما این است که حتما با لباس مناسب و گرم به این جشنواره سفر کنید.
جشنواره یخ و برف هاربین جزو پنج جشنواره بزرگ و زیبای دنیا می باشد که شهرت بین المللی دارد. وقتی هوا رو به تاریکی می رود و خورشید غروب می کند تازه چشم انداز حیرت انگیز و رویایی این فستیوال گردشگران تور چین را به هیجان می آورد و از تماشای این مجسمه ها خسته نمی شوند، لازم به ذکر است، پشت این نور پردازی ها یک تیم قوی از مهندسین برق قرار دارد که رقص و رنگ نور ها را با ظرافت بی نظیری طراحی کرده اند. در سفر به چین حتما از جشنواره یخ و برف هاربین افسانه ای دیدن فرمایید.

منبع:لحظه آخر

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود