آموزش کاشت سبزه ذرت برای عید نوروز

0 4,220

در سفره هفت سین عید نوروز مهم ترین نماد سبزه است که ان رامی توانیم از بذر های مختلف لعاب دار مانند عدس، ماش، ذرت، شاهی و…. تهیه کنیم. یکی از زیباترین و پرطرفدار ترین انواع سبزه ها ، کاشت سبزه ذرت است که در ادامه با نحوه کاشت ان آشنا خواهیم شد .

همانطور که می دانید سبزه نشانه سرسبزی و شادابی و نشاط است است که زندگی انسان را با طبیعت به هم گره می زند. در تهیه سفره هفت سین هر کس بنا به سلیقه خود می تواند انواع سبزه را پرورش دهد که ما در این بین برای شما آموزش کاشتن سبزه ذرت را قرار داده ایم تا بتوانید برای سفره هفت سین خود سبزهای زیبا و متفاوت داشته باشد.

کاشت سبزه ذرت برای عید

خرید سبزه از بیرون شاید آسان و راحت باشد اما لذتی که در رشد کردن سبزینه  ای که خودمان  کاشتیم فرق می کند و زیبایی بیشتری هم دارد. کاشت سبزه کار بسیار آسانی است که معمولا همیشه بدون مشکل خاصی سبز می شود.
اموزش کاشتن سبزه عید با ذرت

نحوه کاشت سبزه ذرت

 1. برای تهیه سبزه ذرت باید حدودا دو هفته قبل از عید دست بکار شوید.
 2. در مرحله اول ابتدا باید دانه های ذرت تازه و مرغوبی را تهیه کنیم .
 3. سپس برای جوانه زدن دانه های ذرت باید به ۴ الی ۵ روز ان ها را در آب بخیسانید تا پوست سختش برای جوانه زنی نرم شود. لازم به ذکر است که هرروز ظرف را عوض کنید و ظرف را در جایی تقریبا گرم قرار دهید.
 4. بعد از آن تمامی دانه های ذرت را در یک دستمال نخی مرطوب  می ریزیم و در یک محیط گرم قرار می دهیم و سپس هرروز با آب بر روی ان اسپری می کنیم.
 5. تا زمانی که دانه های ذرت جوانه نداده اند باید درون دستمال مرطوب باقی بماند زمانی که ذرت ها به اندازه یک بند انگشت جوانه دادند از دستمال خارج کنید.
 6. سپس تمام ذرت ها  را درون یک سبد ریخته و روی تنگ پر از آب قرار می دهیم جوری که ذرت ها در داخل آب قرار بگیرند.
 7. بعد از گذشت ده روز کم کم  سبز می شود ریشه های بلند  و به داخل تنگ می روند که می توانید با انداختن ماهی داخل تنگ فضای زیبایی را ایجاد کنید.

آموزش کاشت سبزه ذرت برای عید

چند نکته در طرز تهیه سبزه ذرت باید رعایت کنید

 • با دانه ذرت که با آن پفیلا درست می کنید نمی‌شود سبزه ذرت تهیه کرد چون خشک است و جوانه نمی‌زند. باید از دانه ذرت تازه استفاده کنید.
 • مقدار دانه‌ها نباید خیلی زیاد باشد چون اگه تراکم زیاد باشد، لایه‌های زیرین نمی‌توانند رشد کنند و می‌پوسند.
 • اگر مقدار دانه‌ها کم باشد سبزه کم پشتی دارید. پس اندازه دانه های ذرت را نسبت به ظرف نه زیاد و نه کم بگیرید.
 • آبیاری زیاد پس از کاشت ذرت نیز باعث زود خراب شدن سبزه می شود.
امیدواریم از این آموزش برای تهیه سبزه زیبای سفره هفت سین استفاده لازم را ببرید و این سبزه زیبا را برای نوروز امسال تهیه کنید. همچنین می توانید برای آشنایی با روش کاشت سبزه پرتقال و کاشت سبزه عدس کلیک نمایید.

 

منبع:آرگـــامـــگ

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود