راهکار کنترل حسادت به جاری در بین زنان

0 3,904

بسیاری از افراد فکر می کنند که روابط بین جاری مثل مادر شوهر نباید حسنه باشد در صورتی که این گونه نیست و شما با نوع رفتار مناسب می توانید روابطه دوستانه ای با جاری تان داشته باشید.

رابطه با جاری در تصور بسباری از ما رابطه ای تیره و آزاردهنده است که سعی داریم از آن دوری کنیم و بیشتر افراد حسادت بین جاری را از مهم ترین عوامل تیره شدن روابط خود می دانند و از این موضوع رنج می برند و دوست دارند آن را کنترل کنند.

خانواده شوهر مهم ترین مرکز و علت ایجاد کننده حسادت بین جاری می باشند و اولین عامل می تواند نوع رفتار آنها با هر دو عروس خود باشد هر چند در این میان برخی از افراد خود دارای ویژگی های شخصیتی و اخلاقی خاص هستند و به دلیل مقایسه کردن خود با دیگران است. این حسادت زنانه ممکن است به دلیل تبعیض میان جاری باشد که از سوی خانواده شوهر صورت می گیرد.

 حسادت میان جاری به چه دلیل است

علت حسادت بین جاری ها چیست؟

شما با وارد شدن در خانواده ای جدید و توجه و تمرکز بر نوع روابط آنها ممکن است دچار حساسیت و کنجکاوی شوید و همین امر موجب می شود تا به مرور زمان حسادت میان شما ایجاد شود. عادت دیگری که در این میان موجب بروز چنین احساساتی می شود چشم و هم چشمی است و این به این علت است که شما فکر می کنید باید از جاری خود بهتر باشید و رفتارهای دیگران با او از شما بهتر است.حل حسادت بین جاری

از سوی دیگر حسادت بین جاری ممکن است از سوی فرد مقابل شما صورت بگیرد و جاری تان به شما حسادت کند در چنین مواردی شما باید با رفتارهای خنثی خود این رفتارها را کمتر کنید و حسادت و حساسیت را از بین ببرید. بهتر است مواردی که موجب خوشحالی او و بهتر شدن روابطتان می شود را بیشتر در روابط خود داشته باشید رفتارهایی که از سمت شما موجب ایجاد حسادت او می شود.

بهتر شدن روابط با جاری:

برای بهتر شدن این رابطه و کم تر شدن حسادت بین جاری بهتر است از خودتان شروع کنید و سعی کنید تا روابطی صمیمی تر با او داشته باشید از او تعریف کنید و با یکدیگر برنامه های مختلف تنظیم کنید شما باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و خودتان را باور کنید که شما هم می توانید در دل خانواده همسر خود محبوبیت داشته باشید.

حسادت کردن به جاری

  • از انتقال دادن احساسات منفی به خود دوری کنید و رفتارهای مثبت و خوب جاری خود را بیشتر ببینید ساعات بیشتری را با او صحبت کنید و احساسات مثبت و خوشحال کننده ای را به او انتقال دهید. در طول هفته برنامه های تفریحی با یکدیگر داشته باشید.
  • بیشتر دلیل ارتباط منفی شما با جاریتان وجود تفکرات قدیمی در خانواده ها و در فکر شما است که موجب می شود تا جاری را به عنوان یک فرد جبهه گیر تصور کنید و از همان ابتدا با او ارتباطات نادرستی داشته باشید.
  • زمانی که رفتارهای زننده و دلخور کننده از جاری شما سر می زند می توانید با آرامی دلیل این دلخوری را از او جویا شوید این کار کینه و حسادت بین جاری را کمتر می کند.

چگونه حسادت کردن به جاری را کنترل کنیم

  • کارهایی انجام دهید که جاری شما کمتر نسبت به آن واکنش نشان می دهد و او را در نگاه اول یک دوست معمولی بدانید نه یک جاری که تمام توجه اطرافیان را از شما سلب می کند.
  • کنترل شخصی و تسلط بر خود را افزایش دهید ممکن است فردی در شرایط بحرانی و عصبانیت حرف هایی را به زبان آورد که چندان خوشایند نباشد و روابط شما را کم رنگ کند.
  • بزرگ منشی را در خودتان تقویت کنید افرادی که دارای رفتاری بزرگ منشانه با اطرافیان هستند می توانند در مقابل هر رفتاری واکنشی درست را گزینش کنند.

منبع:آرگـــامـــگ

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود