آشنایی با موارد مصرف و عوارض قرص موکولین ۸

0 82,762

روش‌های مختلفی وجود دارد تا بتوانید از شر خلط‌هایی که در گلویتان جا خوش کرده‌اند خلاص شوید. از روش‌های خانگی مثل بخور دادن گرفته تا درمان‌های دارویی مثل مصرف قرص موکولین برم هگزین همگی برای رفع خلط گلو موثر هستند. اگر قصد مصرف این دارو را دارید باید با عوارض آن مثل سردرد، سرگیجه، عرق کردن و حساسیت پوستی آشنا باشید.

برای رهایی از خلط سینه و گلو، درمان های بسیاری وجود دارد. قرص موکولین برم هگزین از داروهایی است که برای رفع خلط به کار می رود. در ادامه این مطلب بیشتر با این دارو آشنا خواهید شد.

قرص موکولین برم هگزین یکی از قرص های خلط آور است که در درمان اختلالات تنفسی به کار می رود. در واقع این قرص از مکانیزم های طبیعی بدن برای برطرف کردن مخاط از مجاری تنفسی پشتیبانی می کند. این قرص تولید خلط را در مجاری تنفسی افزایش می دهد و غلظت خلط را رقیق می سازد. در نتیجه چسبندگی آن را کاهش می دهد.

قرص موکولین برم هگزین و سایر اطلاعات مربوط به آن

بعد از سرماخوردگی و سرفه های شدید، با خلط مواجه می شویم. با بروز این مسئله به دنبال دستگاه بخور یا دمنوش های طبیعی برای رفع آن هستیم. قرص موکولین برم هگزین یک دارو برای درمان سرفه است. ماده فعال موکولین برم هگزین خلط آور است و این ماده، مخاط را در قفسه سینه سست و خروج خلط را از دستگاه تنفسی آسان می کند. این دارو به صورت آمپول، شربت و … وجود دارد. البته شربت برم هگزین نباید جهت درمان سرفه های خشک مورد استفاده قرار بگیرد.
موکولین برم هگزین

قرص موکولین برم هگزین به صورت های مختلف با دوزهای متفاوت موجود می باشد. این دارو برای کودکان بالاتر از دو سال و بزرگسالان مورد استفاده قرار می گیرد. موکولین برم هگزین از طریق دستگاه گوارش جذب بدن می شود. در نتیجه به بافت های بدن انتقال می یابد و به پروتئین های پلاسما تا حد زیادی وابسته می باشد. حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد دوز مصرفی این دارو به عنوان فرآیند متابولیک از بدن خارج می شود.

موارد مصرفی موکولین برم هگزین

این دارو برای درمان خلط گلو  و سرفه اهمیت دارد. قرص یا شربت موکولین برم هگزین با نازک ساختن مخاط یا خلط موجود در بخش بالایی دستگاه تنفسی و ریه ها، خروج آن ها را به راحتی ممکن می سازد. بعد از گذشت ۵ ساعت از مصرف این دارو، تاثیرات آن را خواهید دید. این قرص برای درمان خلط سینه و سرفه که ناشی از تب، برونشیت، فیبروز کیستیک یا بیماری انسدادی مزمن ریوی کاربرد دارد.

قرص موکولین برم هگزین

میزان و نحوه مصرف

 • قرص های خط دار موکولین ۸ حاوی ۸ میلی گرم برم هگزین هیدروکلراید
 • آمپول ۲ میلی لیتری موکولین حاوی ۲ میلی گرم برم هگزین هیدروکلراید در هر میلی لیتر
 • الگزیر ۶۰ میلی لیتری موکولین حاوی ۴ میلی گرم برم هگزین هیدروکلراید در هر ۵ میلی لیتر

دوز مصرفی آن باید توسط پزشک اعلام و منظور گردد اما به طور معمول میزان دوز مصرفی آن در بزرگسالان ۶ الی ۸ میلی گرم به تعداد سه بار در روز مصرف می شود.

نکات ضروری در مصرف موکولین برم هگزین

 • از مصرف این دارو در سه ماه اول بارداری خودداری کنید(مگر اینکه پزشک برای شما تجویز کرده باشد)
 • برای ممانعت از عوارض گوارشی، بهتر است دارو بعد از غذا مصرف شود.
 • در صورت داشتن حساسیت به این دارو از خوردن آن اجتناب کنید.
 • بیماران مبتلا به زخم معده و دردهای شکمی از مصرف این دارو پرهیز کنند.
 • در حین مصرف، پزشک خود را از سایر داروهای شیمیایی و گیاهی که برای درمان سرفه مصرف می کنید، مطلع سازید.
 • زنان شیرده نباید از این دارو مصرف کنند.
 • اگر علائم بیماری بعد از گذشت ۱۴ روز بهبودی نیافت، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • بیماران دارای اختلالات کبدی یا کلیوی باید از مصرف قرص موکولین برم هگزین اجتناب کنند(مگر اینکه دستور پزشک باشد).
 • دوره درمان را کامل کنید.

درمان خلط و سرفه

عوارض داروی موکولین برم هگزین

اسهال، درد شکم، تب، سرگیجه، اختلالات پوستی، تعرق، استفراغ و حالت تهوع، اشکال در تنفس، حساسیت و تب از جمله مواردی هستند که ممکن است با استفاده از قرص های موکولین برم هگزین ایجاد گردد.

از این که تا پایان مقاله علمی و دارویی موکولین برم هگزین ما را دنبال کردید، صمیمانه متشکریم و امیدواریم ذکر این مطالب، شما را به خوبی با این قرص و عوارض آن آشنا کرده باشد. برای مطالعه اطلاعات بیشتر در زمینه داروهای مختلف به بخش اطلاعات دارویی مجله نصرینو مراجعه نمایید.

منبع: آرگــامــگ

*** قبل از مصرف هر دارویی با پزشک خود مشورت کنید.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود