زندگی شخصی و خصوصی الهام چرخنده +عکس های جذاب

0 47

الهام چرخنده متولد 1357 بازیگر سینما و تلویزیون ایران و همسر سابق فرشید نوابی می باشد.

بیوگرافی الهام چرخنده

الهام چرخنده (زاده ۱۳۵۷ ) بازیگر سینما و تلویزیون ایران و همسر سابق فرشید نوابی (بازیگر) است . وی پس از ترک تحصیل در رشتهٔ معماری فعالیت های هنری خود را با تدریس طراحی و نقاشی در اصفهان پی گرفت. سپس با بازی در تله تئاتر شباشب در عرصهٔ بازیگری مطرح شد. همچنین با درخشش در فیلم سینمائی شب یلدا که اولین ایفای نقش وی در سینما بود موفقیت زیادی به دست آورد.

تصویر

ازدواج الهام چرخنده

در سال 1375 وقتی 18 ساله بود با فرشید نوابی بازیگر ازدواج کرد، این زوج صاحب یک فرزند پسر بنام ارسطو هستند .لازم به یادآوری هستیم خانوم چرخنده یکبار دیگر قبل از فرشید نوابی ازدواج کرده بود که از همسر سابقش پسر دیگری بنام شایان دارد.

تصویر

طلاق در سکوت

نوایی و چرخنده که سال ۹۲ در سریال «پروانه» هم همبازی شده بودند، قبل از تعطیلات نوروزی خیلی بی سروصدا از هم جدا شدند. از قرار معلوم فرزند کوچکتر آنها هم پیش پدرش مانده. نوابی و چرخنده که در روزهای جوانی و زمانی که چرخنده فقط ۱۸ سالش بوده با هم ازدواج کرده بودند، این دو بازیگر هیچ وقت درباره علت جدایی حرفی نزدند . وی ۸ سال همراه همسر سابقش در خارج از کشور زندگی کرد و در این مدت ۲۰ هزار دقیقه هم برنامه «ستاره مهاجر» را اجرا کرد. قرار بود او و نوایی پروژه «آکادمی موسیقی ایرانی» را هم در شبکه نمایش خانگی کلید بزنند که هیچ وقت این اتفاق نیفتاد.

ازدواج سوم الهام چرخنده

الهام چرخند سه سال بعد از طلاقش از فرشید نوابی در شهریور ماه 1396 که حالا هیچ رسانه خبری ندارد، با انتشار عکسی از دست خود که حلقه نامزدی دارد خبر ازدواج سوم خود را رسانه ای کرد، اما تابحال هیچی نام و عکسی از همسر سوم او مشخص نشده است.

تصویر

نگاهی به گذشته الهام چرخنده

گاهی اوقات دوستانم به ما می گویند شما عین جولز و جولی به شدت به یکدیگر شبیه هستید.» چرخنده از خودش و شوهر سابقش حرف می زند. از فرشید نوابی که روزگاری چرخنده درباره او می گفت: «فرشید گوش است و من دهان هستم و شاید به همین خاطر است که ما تا این حد با هم تفاهم داریم و در کنار هم احساس خوشبختی می کنیم چون مانند تکه های پازل همدیگر را کامل می کنیم.»پازل اما اواخر سال ۹۲ به هم ریخت.

چرخنده اولین بازیگر زنی است که پس از پیروزی انقلاب و ممنوعیت خواندن زنان در اماکن عمومی، صدایش در سالن های سینمای کشور پیچید.آن هم با خواندن آهنگ معروفی از پدر موسیقی پاپ ایران در وصف بی وفایی و رفتن و تنها گذاشتن یار در سکانس معروفی از فیلم شب یلدا که اشک های زن بی وفایی را با نشستن پشت پیانو و خواندن ترانه ای به تصویر کشید

وی ۸ سال همراه همسر سابقش در خارج از کشور زندگی کرد و در این مدت ۲۰ هزار دقیقه هم برنامه «ستاره مهاجر» را اجرا کرد. قرار بود او و نوایی پروژه «آکادمی موسیقی ایرانی» را هم در شبکه نمایش خانگی کلید بزنند که هیچ وقت این اتفاق نیفتاد.

عهدی که الهام چرخنده در برنامه زنده بست

الهام چرخنده بازیگر سریال «آوای باران» در ویژه برنامه «شهر یاکریم» در شبکه استانی صداوسیمای قم ضمن اهدای انگشتر، تسبیح و ساعت خود برای حراج به نفع خیریه، پوشش چادر را برای همیشه انتخاب کرد.

تصویر

ماجرای چادری شدن الهام چرخنده از زبان خودش

اینکه الهام چرخنده به معنای کوچ کننده تبدیل می شود به الهام زهرایی دستخوش علت و داستان و اتفاق نیستبلکه تنها نظر بانو فاطمه زهرا (س) است نه هیچ چیز دیگر. در نوروز سال ۹۳ توانستم با عنایت امام زمان (عج) زاویه فکری ام را از طریق شبکه چهار اعلام نمایم. بسیاری از افراد از من می پرسند چگونه یک شبه چرخیده ام (چنانچه فامیلی بنده هم به گونه ای است که به آها اجازه تبع شاعری می دهد) در پاسخ به این افراد گفته و می گویم من ۱۲ سال است که به حجاب چادر معتقد بوده ام و خانواده ای دارم که اغلب در رشته الهیات تحصیل کرده اند، تنها امروز ظاهرم با چادر شبیه درونم شده است. وی در ادامه با بیان اینکه از من می پرسند چرا چادری شده ام در حالی که باید از دیگران پرسید چرا بی حجاب شده اند، گفت: یک کلام حضرت آقا باعث شد انرژی زیادی به من برای ادامه راهم منتقل شود و آن این بود که “زهرایی یعنی ایستادگی یک نفر در برابر همه و در یک کلام صراحت و شجاعت تو را ستایش کرده و برایت دعا می کنم” همین جمله باعث می شود که من با دستان خالی و بدون هچی و فقط با اتکا به ذکر “یا زهرا” با افتخار باعث شوم ۳ هزار و ۹۰۰ نفرم مزین به پوشش چادر شوند.

نام خانوادگی جدید برای الهام چرخنده ، الهام زهرایی

انتخاب نام خانوادگی جدید برای الهام چرخنده و هدیه رهبر به او در دومین یادواره زنان شهیده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ از الهام چرخنده و مادران معظم شهدای انقلاب،جانبازان و ایثارگران تجلیل شد.حجت الاسلام طائب خطاب به وی گفت: چرخنده نام فامیلی این هنرمند کشورمان است که از امروز ما ایشان را بانام خانوادگی زهرایی می شناسیم و این هدیه مقام معظم رهبری به الهام چرخنده است.

تصویر

حاشیه های الهام چرخنده

  • توهین به یک دانشجو: در یکی از سخنرانی هایش در دانشگاه در مورد حضور آنجلینا جولی در افغانستان صحبت می کرد که در این بین یکی از دانشجویان از او پرسید که شما نیز در آنجا بودید ؟ چرخنده پاسخ داد: نه، مامانتان بوده ! وی در ادامه گفت : زدی ضربتی، ضربتی نوش کن، وی پاسخ توهین آمیز خود را این گونه توجیه کرد: که کسی که این طور میگه باید اینطور پاسخ بشنود.
  • یار دوازدهم : الهام چرخنده که به عنوان مجری طرح پروژهٔ یار دوازدهم در حمایت از بازیکنان تیم ملی در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ انتخاب شده بود، چندی بعد از این سمت استعفا داد. برخی از هنرمندان نسبت به حضور الهام چرخنده به عنوان مجری طرح، اعتراض داشتند و گفتند اگر وی مجری طرح باشد؛ ما در این پروژه حضور نخواهیم یافت.
  • ادعاها درخصوص پیشنهاد بازیگری: وی همچنین مدعی شد که پیشنهادی چند میلیاردی از سوی یک «شبکه ماهواره ای» برای بازی در نقش یک مانکن را رد کرده یا پیشنهادهایی از سوی بالیوود داشته که آن ها را نیز نپذیرفته. وی همچنین مدعی شد که در مقطعی که خارج از کشور بوده شانس های بسیاری برای برگزاری کنسرت داشته و می توانسته در جای خوانندگانی چون گوگوش بنشیند.
  • کنایه به گلشیفته فراهانی: وی در کنایه ای تند گلشیفته فراهانی را چنان کوچک خواند که به بیان خود او «اسمش را هم در خاطر نداشت». وی در مورد او گفت که در خارج لباس های نامرئی می پوشد «کنایه به ماجرای برهنگی اش» و اخیراً نیز مدعی شد که در یک فیلم «افغانی» برهنه شده است.
  • خواهران منصوریان: الهه منصوریان به همراه خواهرش شهربانو منصوریان، ورزشکاران رشته وشو، در طی یک برنامه ضبط شده محاوره محور در خصوص ماجرای چادری شدنشان گفتند که الهام چرخنده با وعده های مالی، شامل خانه و خودرو به اضافه صدمیلیون تومان وجه نقد به ازای هر نفرشان به پیش آن ها آمد و از آن ها خواست تا با هدف تبلیغات چادری شوند. آن ها اظهار کردند پس از انجام اعمالی که درخواست شده بود و علی رغم استفاده از چادر با گذشت چند سال خبری از وفای عهد چرخنده نشد و چیزی دریافت نکردند
  • ادعای چادری کردن ۳۹۰۰ نفر: وی در مراسم اکران های دانشجویی جشنواره مردمی ادعا کرد که ۳۹۰۰ نفر با کمک او حاضر به استفاده از چادر شده اند.
  • چرخنده در یک مصاحبهٔ تلویزیونی نوروزی، با نامیدن سید علی خامنه ای با عنوان نائب امام زمان تبریک نوروزی خود را به او تقدیم کرد. این عمل وی واکنش های بسیاری را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی در پی داشت.
تصویر

کارنامه هنری الهام چرخنده

سینماییسال

نام فیلم

کارگردان

نقش

۱۳۷۵

عروسی مهتاب

خسرو ملکان

۱۳۸۰

هما (شبکهٔ ویدئویی)

ناصر شاملو

جنایت و مکافات

امیر قویدل

۱۳۸۰

شب یلدا

کیومرث پوراحمد

مهناز

۱۳۸۷

سوگند

شاپور قریب

۱۳۹۱

دامنه های سفید

محمدابراهیم معیری

۱۳۹۲

اسب ها همچنان می تازند

حسن نجفی

تلویزیون
سال

نام سریال

کارگردان

شبکه

۱۳۷۹

داروخانه پرماجرا

رسول نجفیان

۱۳۸۰

من یک مستاجرم

پریسا بخت آور

سه

۱۳۸۲

دایره تردید

امیر قویدل

یک

۱۳۹۰

ششمین نفر

بهمن گودرزی

سه

۱۳۹۲

پروانه

جلیل سامان

سه

۱۳۹۲

آوای باران

حسین سهیلی زاده

سه

۱۳۹۴

آسمان من

محمدرضا آهنج

سه-پنج

۱۳۹۴

بزم آخر

سجاد شهریاری

دو

تئاترسال

نام سریال

کارگردان

توضیحات

۱۳۷۹

شباشب

تله تئاتر

۱۳۸۱

والس خداحافظی

جلال الدین دری

۱۳۸۲

گیتار شکسته

فرشید نوابی

همچنین طراح صحنه

جوایز


سال

جشنواره

بخش

برای

نتیجه

۱۳۹۱

اولین دورهٔ جشنواره نمایشنامه خوانی فردا، خانهٔ تئاتر ایران

بهترین نقش خوان زن

انتهای مهتاب

برنده

۱۳۹۲

سومین دورهٔ جشنواره فیلم های تلویزیونی جام جم، صدا و سیما

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

پروانه

نامزدشده

مستند

  • باتوکیو
  • لالایی های مادران دنی

منبع:

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود