تویوتا لندکروز ۲۰۱۹ چه ویژگی هایی دارد؟

0 3,747

اگر نیاز به فضای زیادی برای جای دادن وسایل خود دارید، احتمالا لندکروزر دوست خوبی برای شما باشد؛ گنجایش محفظه بار این خودرو برابر ۴۵۶ لیتر (درحالتی که صندلی های ردیف سوم سر جایشان باشند)، ۱۲۱۸ لیتر (اگر صندلی‌های ردیف سوم خوابانده شوند) و ۲۳۲۲ لیتر (در صورت خواباندن هر دو ردیف صندلی های عقب) خواهد بود.

به گزارش خودروتک به نقل از دیجیاتو ، اگر نگاهی به تویوتا لندکروز مدل ۱۹۸۸میلادی بیاندازید، پی به حضور قلب تپنده ۵٫۷ لیتری وی۸ ساخت تویوتا درون سینه آن خواهید برد.

همچنین صندلی های چرمی، کابین ساکت و کنترلگرهای کشش و خزش کامپیوتریزه شده را نیز مشاهده خواهید کرد.

تمام اینها را می‎توانید با قیمتی در حدود ۲٫۳ برابر بهای یک خودروی متوسط، در مدل ۲۰۱۹ تویوتا لندکروزر به چنگ آورید.

علاوه بر زرق و برق کابین لندکروزر، شما در این خودرو با یک آفرودر واقعی مواجه خواهید شد؛ به همین دلیل است که فرماندهان نظامی و نیروهای سازمان ملل در مناطق جنگی از خودروی افسانه‎ای تویوتا یعنی لندکروزر استفاده می‎کنند.

تویوتا لندکروزر

از فواصل کمی دورتر، شاید بزرگی لند‌کروزر چندان به چشم نیاید اما وقتی وارد کابین آن می‌شوید پی به عظمت آشکار این بزرگ مرد ژاپنی خواهید برد.

تویوتا لندکروزر

در داخل اتاق لندکروزر، تفاوت چشمگیری در قیاس با نمونه‎های دهه ۱۹۸۰ میلادی، چنان که باید و شاید مشاهده نمی‎شود؛ گرچه در حدود ۵۹۰ کیلوگرم به وزن آن اضافه شده اما مانند بسیاری از نسخه‌های مدرن خودروهای قدیمی‎تر، فضای داخلی چندان در برابر تغییرات ساختاری و تکنولوژیکی مورد مصالحه واقع نشده و دچار تحولات آنچنانی نگردیده است.

تویوتا لندکروزر

صندلی‎ها یکی از بهترین و راحت ترین انواع موجود در بازار هستند؛ سفت و محکم اما نه چندان خشن و سخت، همراه با تنظیمات برقی نسبتا ساده.

صندلی‎های عقب بسیار جادار و فراخ هستند و ورود و خروج به آنها با سهولت تمام قابل انجام است؛ صندلی‎های ردیف سوم نیز به هر دو جهت خم می شوند.

تویوتا لندکروزر

نمایشگرهای ردیف دوم که به نظر میرسد بعدا توسط طراحان به خودرو اضافه گردیده‎اند، نسبتا احمقانه به نظر می‌رسند و کار استقرار صندلی‎ها در حالت اولیه را سخت می‌کنند.

تویوتا لندکروزر

اگر نیاز به فضای زیادی برای جای دادن وسایل خود دارید، احتمالا لندکروزر دوست خوبی برای شما باشد؛ گنجایش محفظه بار این خودرو برابر ۴۵۶ لیتر (درحالتی که صندلی های ردیف سوم سر جایشان باشند)، ۱۲۱۸ لیتر (اگر صندلی‌های ردیف سوم خوابانده شوند) و ۲۳۲۲ لیتر (در صورت خواباندن هر دو ردیف صندلی های عقب) خواهد بود.

تویوتا لندکروزر

صندلی های ردیف سوم به طرزی جالب، به سمت دیواره‎های کناری جمع می‌شوند؛ از منظر گنجایش محفظه بار، تویوتا لندکروزر بیشتر به یک ون کوچک شبیه است و تقریبا هر گونه وسیله مورد نیاز برای سفر را می‎توان در پشت صندلی های آن جای داد.

به دلیل ابعاد بزرگ این خودرو، لندکروزر کمی در جاده سنگین و سلانه سلانه حرکت می‌کند. با وجود تعلیق مستقل در قسمت جلو، ناهمواریهای جاده به طور واضح در بخش جلوی خودرو احساس می‌شوند.

البته طی یک رانندگی طولانی با تویوتا لندکروزر ۲۰۱۹، میزان لرزش‎ها و اغتشاشات سیستم تعلیق در حد آزار دهنده‌ای به نظر نرسید؛

میزان مصرف سوخت این خودرو نیز طبق انتظار بسیار بالاست؛ حدود ۱۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر.

از نظر ایمنی متاسفانه هیچ یک از سازمان‌های مربوطه هنوز به تست تصادف این خودروی پهن پیکر نپرداخته‌اند؛ هر چند از ظاهرش پیداست که در صورت تصادف با سایر خودروهای معمولی حاضر در جاده، احتمالا آنها را محو خواهد نمود.

البته به طور مطمئن نمی‎توان راجع به نظریه «هرچه بزرگتر، ایمن تر» نظری داد و باید منتظر نتایج آزمون‎های ایمنی لندکروزر ماند.

تویوتا لندکروزر در جایگاه جالبی در بازار خودروهای هم‎رده ایستاده است؛ طرفداران سرسخت آفرود ترجیح می‌دهند که بیشتر از همان نسخه‎های قدیمی‎تر با سیستم تعلیق خاص خود استفاده کنند و خانواده‎های لوکس‎پسند نیز ترجیح می‌دهند که از رقبای کامل‌تر نظیر لندروور بهره ببرند.

با این حال قابلیت آفرود و لوکس بودن لندکروزر در سطحی است که باعث شده صلح بانان سازمان ملل و نیز کارتل‌های مواد مخدر این خودرو را برای مصارف خود برگزینند؛ واقعا چه دلیلی بهتر از این برای خرید لندکروزر سراغ دارید؟

بنابراین این خودرو را به افراد متمولی که دوست ندارند حین اینکه جلوی مدرسه فرزندشان منتظر ایستاده‌اند، نگاه‎های خیره دیگران را به سمت خود جلب نمایند، توصیه می‌کنیم. تویوتا لندکروزر ۲۰۱۹ از درون بسیار آراسته و جذاب است و صاحب آن تنها کسی است که متوجه این نکته خواهد شد. این مرد بسیار متشخص و متواضع است.

مشخصات فنی

  • قیمت پایه: $۸۶,۳۱۰ ($۸۸,۲۸۰)

 

 

  • پیشرانه:  هشت سیلندر v شکل، ۳۸۱ اسب بخار قدرت، ۵۴۴ نیوتن متر

 

 

  • انتقال قدرت: گیربکس هشت سرعته، چهار چرخ محرک

 

 

  • شتاب ۰ -۹۶ : ۶٫۷ ثانیه

 

 

  • توان یدک کشی: ۳۶۷۴ کیلوگرم

 

منبع: خـــودرو.تک

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود