پنج تا از بهترین های سینمای کره که بعد دیدن انگشت به دهن میمونی؛ قراره میخکوب شیااا!

از سینمای کره چی ببینیم؟

0 3,715

اگه دنبال چهار پنج تا فیلم خوب و درجه یک از سینمای کره میگردی ما بهت یه لیست از خفن ترین هاش میدیم که یه درصد هم انتظارش رو نداری.

این روز ها سوپر استارها و هنرمند های کره ای به قدری محبوب شدند که دیگه کمتر کسی ممکنه اسم گروه موسیقی BTS رو نشنیده باشه یا مثلا سریال جنجالی بازی مکعب رو ندیده باشه. صنعت فیلم سازی کره جنوبی مدت هاست که به عنوان پیشرویی در بخش فرهنگی این کشور داره فعالیت میکنه و تا به امروز آثار بسیار خوب و خارق العاده ای روی پرده برده، آثار سینمایی ای که میتونن مخاطب رو میخکوب کنند و حسابی به وجد بیارن. سینمایی پارازیت یا انگل که موفق به کسب جایزه بهترین فیلم اسکار شد تنها یکی از تولیدات درجه یک سینمای کره به حساب میاد که تونست در سطح جهان به شهرت برسه. اگر شما هم از تماشای هنر کره جنوبی لذت میبرید  لیستی کوتاه از چند مورد بهترین سینمای های این کشور رو براتون آماده کردیم که ببینید رسما انگشت به دهن میمونید.

1.خدمتکار – 1960

طرفداران سینمای وحشت و دلهره آور قطعا از تماشای این سینمایی به وجد خواهند اومد. خدمتکار یکی از بهترین سینمایی های ساخته شده در این ژانر در تمام دوران به حساب میاد. یعنی اگر طرفدار این سبک فیلم و سریال هستی و هنوز خدمتکار رو ندیدی باید بدونی که یکی از خفن ترین هاش رو از دست دادی. فیلم با صحنه ای از یک پیانیست مشهور به نام آقای دونگ آغاز می شود که در حال خواندن برشی از یک روزنامه در رابطه با مردی است که عاشق خدمتکارش شده است.

امتیاز IMDb : 7.3/ 10

امتیاز Rotten Tomato : 100/ 100

بهترین سینمایی های کره ای

2.آب نبات نعنایی – 1999

آب نبات نعنایی یک درام شوکه کننده است که با صحنه خودکشی یونگ هو شخصیت اصلی فیلم آغاز میشود، مردی که دچار افسردگی است و تصمیم میگیرد تا به زندگی خود پایان دهد. در ادامه، این سینمایی با ایجاد فلش بک های متعدد شما را به وقایع 20 سال گذشته و علت وقوع این اتفاق آگاه می کند. آب نبات نعنایی از آن دست سینمایی هایی است که موفق شد تا در جشنواره های متعدد بین المللی جوایز متعددی را کسب کند و به عنوان یکی از بهترین فیلم هیا سال 2000 معرفی شود.

امتیاز IMDb : 7.6/ 10

امتیاز Rotten Tomato : 86/ 100

بهترین سینمایی های کره ای

3.خاطرات قتل – 2003

خاطرات قتل سینمایی ای جنایی و دلهره آور است که به معنای واقعی کلمه شما رو میخکوب صفحه نمایش میکند. جالبه بدونید که داستان این فیلم براساس حوادث واقعی اولین قتل های سریالی در تاریخ معاصر کره جنوبی شکل گرفته است. سینمایی خاطرات قتل به طرز غیر قابل باوری مورد استقبال مخاطبین و منتقدین قرار گرفت و در جشنواره های متعدد نیز جوایز بیشماری رو به دست آورد.

امتیاز IMDb : 8.1/ 10

امتیاز Rotten Tomato : 95/ 100

بهترین سینمایی های کره ای

4.کشتی شکسته روی ماه – 2009

بعد از این همه سینمایی دلهره آور و ترسناک یک درام عاشقانه برای لیست از واجب ترین هاست و انتخاب ما سینمایی کشتی شکسته روی ماه است. این سینمایی داستان مردی است که تجربه یک بار خودکشی ناموفق را دارد و حالا در جزیره ای گیر افتاده و نمی تواند به شهر بازگردد، در این جزیره آقای کیم با دختری آشنا می شود و رابطه ای عجیب و غریب بین آن دو شکل میگیرد.

امتیاز IMDb : 8.0 / 10

امتیاز Rotten Tomato : -/ 100

بهترین سینمایی های کره ای

5.کنیز – 2016

و اما سینمایی کنیز، فیلمی در ژانر ترسناک و روانشناختی که قرار است مو بر تنتان سیخ کند . داستان فیلم در دوره استعمار ژاپن بر کره جنوبی اتفاق می افتد و روایتگر تلاش مردی شیاد است که می خواهد هر طور شده یک زن ثروتمند ژاپنی را اغوا کرده و به ازدواج با خود راضی کند، برای این کار نیز از یک خدمتکار دروغی کمک می گیرد.

امتیاز IMDb : 8.1/ 10

امتیاز Rotten Tomato : 96/ 100

بهترین سینمایی های کره ای

منبع:شایانیوز

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود