10 ستاره بی نظیر سینما که مرگ زود هنگامی داشتند

0 391

بازیگران، خواننده ها و ستاره های زیادی در اوج درگذشتند، کسانی که دوست داشتیم هنوز زنده بودند و فعالیت می کردند، کسانی که با فیلم ها، موزیک ها و حتی عکس های شان خاطره هایی را در ذهن داریم.

امروز تجدید خاطره ای داریم با اسطوره هایی جهانی که زودتر از آنچه جهان می خواست از میان ما زنده ها کوچ کردند.

فوت رابین ویلیامز

رابین ویلیامز اسطوره سینمای هالیوود که در ایران او را بیشتر با فیلم خاطره انگیز جومانجی به یاد می آوریم. رابین ویلیامز در سن 63 سالگی و به دلیل افسردگی خودکشی کرد، او در فیلم های خود همواره لبخند را روی لب مخاطبانش می نشاند اما کسی از درون او خبر نداشت.

 

تصویر

 

درست است که او در سن 63 سالگی از دنیا رفت اما اسطوره ای مانند او همیشه در اوج بود، مثل اکبر عبدی خودمان که حتی با این سن خود لبخند را به ما هدیه می دهد.

فوت مریلین مونرو

مریلین مونرو یکی از جذاب ترین های هالیوود بود، البته در زمان خودش او زنی بی رقیب، فریبنده و کاریزماتیک بود. جالب است بدانید که مریلین مونرو گفته بود: جذابیت چیزی نیست که فقط عده خاصی داشته باشند، من هر وقت بخواهم مریلین جذاب هستم و هر گاه نخواهم یک آدم معمولی هستم و کسی مرا جذاب نمی بیند.

 

تصویر

 

جسد مریلین مونرو را زمانی که تنها 36 سال داشت در اتاق اش پیدا کردند. مرگ او یکی از مشکوک ترین مرگ های جهان است و هنوز هم معلوم نیست او بر اثر خوردن داروی زیاد خودکشی کرده یا اینکه پای رئیس جمهور وقت آمریکا و برادر مرموزش هم در میان است یا خیر.

فوت بروس لی

بروس لی اولین سوپراستار آسیایی سینمای هالیوود است، او ثابت کرد که مردهای شرقی هم می توانند به اندازه غربی ها جذابیت داشته باشند. بروس لی در ایران هم شهرتی فوق العاده دارد و همه ما او را می شناسیم و فیلم هایش را دیده ایم (خصوصا دهه شصتی های عزیز).

بروس لی ورزشکار و ستاره سینمایی بی بدیلی بود که زود از میان ما رفت. مرگ او هم به اندازه مرگ مریلین مونرو مشکوک است. بروس لی در سن 32 سالگی و به خاطر مصرف بالای قرص های مسکن قوی به کما رفت و درگذشت. هنوز هم داستان های زیادی درباره مرگ بروس لی وجود دارد.

 

تصویر

 

درگذشت براندون لی

پسر بروسلی هم مرگی مشابه پدرش داشت او در سال 1993 در گذشت. مرگ او از این جهت مشکوک است که: با یک اسلحه قلابی به قتل رسید، اسلحه ای که جان او را گرفت قرار بود ساختگی و بی خطر باشد.

 

تصویر

 

اما یک اسلحه خطرناک بود و با شلیک خود جان پسر بروسلی را در سال 1372 گرفت. براندون لی در کنار مزار پدرش بروس لی به خاک سپرده شد، این پسر دورگه آمریکایی-چینی چهره جذاب و آرامی داشت.

فوت جان کازال

 

تصویر

 

جان کازال را فیلم بازها و سینمایی ها می شناسند، هنرپیشه مشهور فیلم god father یا پدرخوانده، او پسر ویتو کرلئونه رئیس یکی از 5 خانواده مافیایی ایتالیایی در امریکا بود. او در این فیلم نقش فرودو برادر بزرگتر مایکل کرلئونه (با بازی آل پاچینو) را بازی می کرد.

او در این فیلم نقش یک برادر ساده لوح را داشت که در قسمت دوم پدر خوانده به دستور برادرش مایکل به قتل می رسد. جان کازال در سن 42 سالگی و بر اثر سرطان ریه در گذشت. جان کازال همسر مریل استریپ یکی بانوان بزرگ سینمای هالیوود بود.

درگذشت استیو مک کوئین

استیو مک کوئین یکی از ستارگان بی بدیل سینما در سال 1980 و در سن 50 سالگی در گذشت، علت مرگ استیو مک کوئین سرطان بود. آقای مک کوئین در سال 1974 لقب گران ترین بازیگر سینمای جهان را از آن خود کرد.

 

تصویر

 

لقب او سلطان خودنسردی است و در ایالات متحده آمریکا هنوز هم یکی از مظاهر فرهنگ ملی است. او به خاطر شهرت و ثروت خود همیشه حرف اول را می زد و کارگردان ها قدرت جر و بحث با او را نداشتند مگر اینکه به میل او رفتار کنند.

فوت هیث لجر

هیث لجر بازیگر و کارگردان استرالیایی بازیگری است که شما هم می گویید: ای کاش زنده بود… او تنها بازیگری است که بعد از مرگ برنده جایزه اسکار بهترین نقش مکمل مرد شده است. هیث لجر در کشورمان به خاطر بازی در نقش افسانه ای جوکر در فیلم شوالیه تاریکی (بتمن 2) شناخته می شود، نقشی که هیچ کس نمی تواند به خوبی لجر از پس آن برآید.

 

تصویر

 

او در سال 2008 و در سن 28 سالگی درگذشت. علت مرگ او مصرف زیاد مواد مخدر بود، وقتی نام او را به عنوان برنده جایزه اسکار صدا کردند سالن به سکوتی عمیق فرو رفت.

فوت بریتانی مورفی

بریتانی مورفی خواننده و بازیگر مشهور اهل ایالات متحده آمریکا بود، او در سن 32 سالگی در کالیفرنیا در گذشت، علت مرگ بریتانی مورفی بیماری ذات الریه بود. او در حمام خانه خود غش کرد و بعد از دقایقی آتش‌نشان‌ها به محل رسیدند و او را به بیمارستان انتقال دادند ولی او قبل از رسیدن به بیمارستان در اثر ایست قلبی جان خودش را از دست داد.

 

تصویر

 

جسد همسر مورفی (سایمون) هم در همان محل پیدا شد و چندی بعد علت مرگ وی را نیز ذات الریه حاد و کم خونی شدید اعلام کردند. بعد از مدتی ادارٔ بهداشت لس آنجلس وجود یک نوع قارچ در خانه آن‌ها را دلیل اصلی مرگ آن‌ها اعلام کرد.

فوت راین دان

راین دان یکی از ستارگان فیلم (کله خر) بود. او در سال 2011 و در سن 34 سالگی درگذشت. دلیل مرگ او یک تصادف وحشتناک بود.

 

تصویر

 

راین دن در حال رانندگی با پورشه 911 خود تصادف شدیدی کرد و در دم جان باخت، این تصادف به حدی شدید بود که هیچ چیز از پورشه چند صد هزار دلاری او باقی نمانده بود. از دیگر فیلم‌های معروف او می‌توان به بازی در بلندپروازی بلوند اشاره کرد.

فوت پل واکر

پل واکر نیازی به معرفی ندارد، او یکی از ستاره های سری فیلم های سریع و خشن بود. قطعا از حادثه ای که باعث مرگ دلخراش او شد خبر دارید، بله تصادف… او در سال 2013 و زمانی که روی صندلی شاگرد پورشه دوستش نشسته بود در گذشت، آنها از مسیر منحرف شده و پل در این سانحه در دم جان باخت.

 

تصویر

 

(واکر به همراه دوستش از مراسم خیریه مرتبط با قربانیان طوفان هایان خارج می‌شدند. اندکی پس از ترک محل با پورشه کاررا جی‌تی قرمز رنگ، راننده کنترل خودرو را از دست می‌دهد و پس از برخورد با تیر چراغ برق و درخت، خودرو منفجر شده و در آتش می‌سوزد.) اگر نام او و دلیل مرگ اش را در گوگل سرچ کنید می توانید عکس های صحنه تصادف و جسد بی جان او را ببینید.

منبع:

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود