چگونه با نقاشی کشیدن، ذهن خود را تقویت کنیم؟

0 4,521

اگر قرار باشد یک تحقیق، ایده یا پیشنهاد در مورد موضوعی خاص ارایه دهید، باید حسابی فکر کنید. اما سوال اینجاست؟ چگونه باید فکر کرد؟ راه های زیادی برای مفید فکر کردن وجود دارد، اما یکی از این راه ها نقاشی کشیدن است. آنقدر نقاشی کشیدن را ادامه دهید تا ایده ظهور کند. نقاشی کشیدن ذهن شما را متمرکز میکند تا ایده ناگهان ظاهر می شود.

چگونه با نقاشی کشیدن حافظه را تقویت کنیم؟

قدم اول، از یک کاغذ خط دار استفاده کنید، از ابتدای هر خط نقاشی کشیدنتان را شروع کنید. خطوط به شما در نقاشی کشیدن کمک میکند.
قدم دوم، یکی از خطوط را انتخاب کنید و نقاشی تان را از آنجا شروع کنید. خطوط صاف نکشید. از همان نقطه آغازین خطوط دیگری رسم کنید.
قدم سوم، تا جایی که میتوانید با سلیقه و دقت خطوط را ترسیم کنید. ۲ تا ۴% از حواستان باید به خط کشیدن و بقیه آن به موضوعی که در جستجوی جوابش هستید، باشد.
قدم چهارم، هر ایده ای که به ذهنتان میرسد، بلافاصله بنویسید. وگرنه ایده های بعدی جایشان را به ایده های قبلی میدهند و فراموش میشوند، بعد از نوشتن باز دوباره به خط کشیدن ادامه دهید.
قدم پنجم، این روش را ادامه دهید، چون با این روش ممکن است تعداد بیشماری ایده به ذهنتان خطور کند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. این روش در ابداع ایده های جدید و کند و کاو ایده های قبلی تان به شما کمک میکند.

نکات

_این روش را آنقدر ادامه دهید تا در این کار مهارت پیدا کنید. این کار به شما احساس خوب و ذهن خلاق و باز و آرامش خاطر میدهد.
_خیلی ها در حین تلفن حرف زدن، نقاشی میکشند و این کار مخل حرف زدن آن ها نمیشود. همیشه به یاد داشته باشید، ذهن و بدن اگر به خوبی با هم کار کنند میتوانند پیروزی را به ارمغان آورند. نقاشی کشیدن به شما کمک میکند تا آرامش داشته باشید، تمرکز کنید، فکر کنید و ایده های جدید خلق کنید.
_ حتی اگر دانش آموز هستید میتوانید این روش را برای تمرکز بیشتر بر حرف های معلم تان به کار برید. با این روش ذهن شما کاملا به حرف های معلم تان متمرکز میشود.

اخطار

_قبل از اینکه این روشِ فکر کردن را شروع کنید، بعد از مدتی دست تان به طور خودکار نقاشی میکشد. این کار باعث میشود بهتر فکر کنید اما از طرفی هم ممکن است وقت زیادی از شما بگیرد، به خصوص اگر در دوره امتحانات هستید باید حواستان به این موضوع باشد. البته برای کنترل این مسیله میتوان دو راهکار را ارایه داد، اول اینکه کتاب شخص دیگری را قرض بگیرید، که این باعث میشود به خودتان اجازه ندهید که کتاب شخص دیگری را خط خطی کنید، و دوم آنکه موقع کتاب خواندن مداد دستتان نگیرید.
_نقاشی هایی که میکشید نباید معنی خاصی بدهند و باید فی البداهه کشیده شوند.
_موقع نقاشی کشیدن چشم هایتان را نبندید، این کار کمکی به فکر کردنتان نمیکند.
_ گاهی موقع نقاشی کشیدن ممکن است به رویاهایی پرتاب شوید، این کار به آرامش شما کمک میکند، ضمن اینکه میتوانید بهتر فکر کنید.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود