چطور اکانت گوگل خود را به صورت دائمی حذف کنیم؟

0 3,751

در این مطلب نحوه حذف دائمی حساب کاربری گوگل را به شما آموزش می‌دهیم.

امروزه اگر بخواهید از خدمات شرکت گوگل بهره‌مند شوید، لازم است که حتما یک حساب کاربری گوگل داشته باشید. با این حال، اگر شرایطی پیش بیاید که بخواهید حساب کاربری گوگل خود را برای همیشه حذف کنید، باید بدانید که چنین امکانی وجود دارد. در این مطلب نحوه حذف دائمی حساب کاربری گوگل را به شما آموزش می‌دهیم.
پیش از تصمیم گیری قطعی خصوص حذف حساب گوگل، بهتر است بدانید که این کار پیامد‌هایی نیز دارد؛ دسترسی به داده‌های ذخیره‌شده در سرویس‌های گوگل (مانند جیمیل، یوتیوب، گوگل Photos) را از دست خواهید داد، تاریخچه Maps Travel، یوتیوب و جستجو را از دست خواهید داد، بازیابی حساب‌های ایجاد شده در وب سایت‌های شخص ثالث با استفاده از حساب گوگل شما غیر ممکن خواهد شد و دیگر به پلی استور دسترسی نخواهید داشت؛

نام کاربری گوگل شما برای همیشه از بین خواهد رفت و تقریباً غیرممکن است که از یک تجربه کامل اندروید لذت ببرید، مگر اینکه به منابع شخص ثالث اعتماد کنید.

چگونه قبل از حذف اکانت گوگل یک نسخه پشتیبان از آن تهیه کنیم؟
گوگل یک ابزار کاملا قدیمی به نام Google Takeout دارد که امکان تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات قبلی را به شما می‌دهد. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که داده‌های تمام برنامه‌ها و سرویس‌های گوگل را به یکباره دانلود کنید. مزیت این ابزار این است که می‌توانید به جای پیمایش در چندین برنامه، همه داده‌های گوگل را از یک مکان دانلود کنید. می‌توانید اطلاعات تماس، عکس‌ها، یادداشت‌ها، تاریخچه نقشه‌ها، ایمیل‌ها و هر چیزی که مربوط به گوگل است را با استفاده از این ابزار دانلود کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- ابتدا وارد این لینک شوید. با این کار فهرستی از تمام سرویس‌های گوگل که استفاده می‌کنید، مشاهده خواهید کرد.
۲- سرویس‌هایی را که قصد پشتیبان گیری از آن‌ها را ندارید غیر فعال کنید و بر روی دکمه Next Step کلیک کنید.
۳- نحوه پشتیبان گیری را مشخص کنید. می‌توانید لینک دانلود را از طریق ایمیل دریافت کنید و یا آن را در سرویس‌های ابری مانند Drive, OneDrive, Box و Dropbox ذخیره کنید. بدیهی است که وقتی می‌خواهید حساب کاربری گوگل را حذف کنید، انتقال فایل به Dropbox بی معنی است.
۴- بر روی Export کلیک کرده و ادامه دهید. این کار بسته به تعداد فایل‌هایی که می‌خواهید دانلود کنید، ممکن است مدتی طول بکشد. در نهایت گوگل لینکی را برای شما ارسال می‌کند.

چگونه اکانت گوگل خود را حذف کنیم؟
اکنون که مراحل بالا را پشت سر گذاشته اید، وقت آن است که حساب گوگل خود را حذف کنید:

۱- ابتدا وارد این لینک شوید.
۲- وارد Data and Privacy و سپس More Options شوید.
۳- روی گزینه Delete your Google Account کلیک کنید و سپس رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید.
۴- موارد را تایید کنید و به حذف ادامه دهید.
۵- پس از کلیک بر روی Delete، اکانت گوگل شما برای همیشه حذف خواهد شد.

منبع: فرارو

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود