هشدار هواشناسی به این استان ها | سیل و طوفان تا فردا به تهران می رسد!

0 3,749

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد ورود سامانه بارشی به کشور از بارش باران،‌ برف،‌ رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در ۲۵ استان خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در بیشتر مناطق کشور جو پایداری حاکم است که در پی آن غبار محلی یا مه رقیق صبحگاهی پدیده غالب در بسیاری مناطق است. در ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان رگبار پراکنده و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است. از اواخر وقت امروز در سواحل گیلان نیز افزایش ابر و بارش روی می‌دهد.  هواشناسی

فردا در گیلان و شرق اردبیل بارش روی می‌دهد و در برخی مناطق مازندران نیز بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است. در مناطق امتداد زاگرس مرکزی و جنوبی به ویژه استان‌های مرکزی،‌شرق لرستان،‌غرب اصفهان و فارس وزش باد پدیده غالب است.

روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در دامنه‌های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب و بعدازظهر در دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی افزایش ابر، بارش باران،‌گاهی رعدوبرق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود. در این روز شدت بارش‌ها برای شرق کرمانشاه، جنوب همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان و غرب اصفهان است.

دوشنبه گستره فعالیت این سامانه مناطقی از شمال غرب و استان‌های اصفهان،‌فارس، بوشهر و خوزستان را در بر می‌گیرد و در برخی مناطق بارش باران،‌ رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف روی می‌دهد. شدت بارش‌ها طی روز سه شنبه مربوط به زاگرس مرکزی است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز یکشنبه، غرب، بخش‌هایی از مرکز، شرق و شمال شرق و امتداد البرز شرقی بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و کوهستانی برف می‌بارد. همچنین امروز و فردا خلیج‌فارس و سه‌شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج است.

توصیف سامانه: ورود سامانه بارشی

زمان شروع: یکشنبه 1401/12/7

زمان پایان: دوشنبه 1401/12/8

نوع مخاطره: باران وزش باد شدید موقتی، در نواحی گرمسیر رعدوبرق، در ارتفاعات بارش برف و در نقاط مستعد تگرگ

منطقه اثر:

یکشنبه 1401/12/7: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، قم، البرز، تهران، مرکزی، همدان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال و غرب اصفهان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری.

دوشنبه 1401/12/8: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قزوین، زنجان، تهران، البرز، غرب سمنان، کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، قم، غرب و شمال اصفهان، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس، شمال بوشهر.

سه شنبه 1401/12/9: خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، شرق و جنوب سمنان، خراسان شمالی، نیمه شمالی کرمان.

اثر مخاطره: لغزندگی جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین شهری بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی محدود و محلی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی

توصیه: احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، آمادگی زمستانی راهداری به ویژه در گردنه‌های مناطق سردسیر، احتیاط در قرار دادن نهاده‌های کشاورزی در فضای باز.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود