نحوه بازیابی پیام‌های حذف شده در واتساپ

0 3,744

در ادامه این مطلب با نحوه بازیابی پیام‌های حذف شده در پلتفرم واتساپ آشنا خواهید شد.

پلتفرم واتساپ یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب در میان کاربران است. از این رو پیام‌ها و اسناد مهم آن ممکن است به دلایل مختلفی از بین بروند. مواردی مانند تعویض تلفن‌همراه هوشمند یا وجود مشکل نرم افزاری در گوشی‌همراه ممکن است منجر به از دست دادن اطلاعات، پیام‌ها، اسناد و یا آدرس‌ها شوند.

به گزارش bgr.in، پلتفرم واتساپ با استفاده از یک راه‌حل مناسب به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات خود را بازیابی کنند. به گفته این پلتفرم کاربران برای بازیابی اطلاعات خود می‌توانند از ترفندی که در  گوگل درایو نهفته است، استفاده کنند.

بک‌آپ گیری خودکار از واتساپ، یک گزینه بسیار کاربردی در این پلتفرم است که با فعال کردن آن در فواصل زمانی معین، اطلاعات برنامه شما روی گوگل درایو ذخیره می‌شود. واتساپ بک‌آپ اطلاعات را برای کاربران اندروید در گوگل درایو ذخیره می‌کند. از این رو، حتی اگر برنامه‌تان پاک شده باشد یا به دلایلی قادر به دسترسی به آن نباشید، به راحتی می‌توانید تمام پیام‌های خود را در گوگل‌درایو بازیابی کنید.

واتساپ

نحوه ذخیره بک‌آپ چت در واتساپ

مرحله ۱: برنامه واتساپ را در تلفن هوشمند اندرویدی خود باز کنید.
مرحله ۲: روی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای برنامه ضربه بزنید.
مرحله ۳: سپس به ترتیب گزینه‌های Settings > Chats > Chat Backup را انتخاب کنید.
مرحله ۴: حساب گوگل ورد نظر خود را که می‌خواهید از چت‌های شما پشتیبان‌گیری کند، انتخاب کنید. همچنین می‌توانید یک نسخه پشتیبان محلی در دستگاه خود تشکیل دهید.
مرحله ۵: در نهایت روی Back Up ضربه بزنید.

پلتفرم واتساپ

همچنین کاربران این پلتفرم می‌توانند ویژگی پشتیبان‌گیری خودکار را برای چت‌های خود فعال و تعداد دفعات ذخیره کپی از سابقه چت در گوگل درایو را به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه انتخاب کنند. برای بازیابی موفقیت آمیز نسخه پشتیبان در گوگل‌درایو باید از همان شماره تلفن و حساب گوگل استفاده کنید که قبلا برای پشتیبان‌گیی چت‌های خود از آن استفاده کردید.

نحوه بازیابی پیام‌های پاک شده در واتساپ با استفاده از گوگل درایو

مرحله ۱: پلتفرم واتساپ را نصب و سپس آن را باز کنید.
مرحله ۲: شماره خود را وارد و تأیید کنید.
مرحله ۳: هنگامی که از شما خواسته شد چت‌ها و رسانه‌های خود را از گوگل‌درایو بازیابی کنید، روی Restore ضربه بزنید.
مرحله ۴: پس از تکمیل فرآیند بازیابی، روی Next ضربه بزنید. سپس تکمیل پشتیبان‌گیری، چت‌های شما نمایش داده می‌شود.
مرحله ۶: واتساپ پس از بازیابی چت شما به بازیابی فایل‌های رسانه‌ای شما ادامه می‌دهد.

پیام‌های واتساپ

نحوه بازیابی پیام‌های پاک شده در واتساپ با استفاده از پشتیبان محلی

برای بازیابی پیام‌های پاک شده در واتساپ  اگر می‌خواهید از یک نسخه پشتیبان محلی کمک بگیرید، باید از رایانه شخصی، کاوشگر فایل یا کارت SD برای انتقال داده‌ها به تلفن استفاده کنید. در ادامه نحوه بازیابی پیام‌ها آموزش داده شده است.

مرحله ۱: یک برنامه مدیریت فایل دانلود کنید.
مرحله ۲: محل ذخیره سازی محلی یا کارت SD > WhatsApp > پایگاه‌های داده را در برنامه مدیریت فایل پیدا کنید. اگر داده‌هایتان در کارت SD نگهداری نمی‌شوند، حافظه داخلی یا حافظه اصلی را بررسی کنید. جدیدترین فایل پشتیبان را در پوشه Databases حافظه محلی دستگاه جدید خود کپی کنید.
مرحله ۳: WhatsApp را نصب و باز کنید، سپس شماره خود را تأیید کنید.
مرحله ۴: در آخر هنگامی که از شما خواسته شد چت‌ها و رسانه‌های خود را از پشتیبان محلی بازیابی کنید، روی Restore ضربه بزنید.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود