قدرت یادگیری کودکان با اسب سواری افزایش می یابد

0 3,825

 اسب سواری نه تنها یک تفریح است بلکه یک ورزش هم محسوب می شود. این ورزش پر هیجان، برای کودکان فواید زیادی دارد. اسب سواری می تواند قدرت یادگیری را در کودکان افزایش داده و قدرت حل مسئله را در آنها بهبود بخشد. به گزارش ارائه شده در این باره، توجه کنید.

محققان دانشگاه کشاورزی توکیو دریافتند که تکان‌های ناشی از اسب‌سواری، بخشی از مغز به نام سیستم عصبی سمپاتیک را فعال می‌کند. به این ترتیب زمانی که فرد خردسال روی زین اسب نشسته است، توانایی‌های شناختی او بسیار بهتر می‌شود.
محققان از کودکان خواستند که پیش و پس از اسب‌سواری، به سؤالات ریاضی پاسخ دهند. طبق این تحقیق مشخص شد که اسب‌سواری به‌شدت روی ویژگی‌های رفتاری کودکان تأثیر مثبت می‌گذارد. البته این تأثیر در حل مسائل ریاضی کمتر است.
طبق نظر کارشناسان، این نتایج نشان می‌دهد که اسب‌سواری باعث بهبود توانایی‌های شناختی شده و حافظه، یادگیری و حل مساله را در کودکان تقویت می‌کند. پروفسور میتسواکی اوتا، محقق این پژوهش گفته: «یک ویژگی گام‌های اسب این است که باعث شتاب در سه بعد می‌شود. من بر این باورم که این شتاب‌ها باعث ایجاد تغییراتی می‌شود که در این تحقیق به آنها رسیده‌ایم.»

سلامانه

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود