با این ورزش می توان باسن و ران پا را تقویت کرد

0 4,022

این تمرینات که مخصوصا برای بانوان مناسب هستند و به امکانات خاصی نیاز ندارند، به همراه نکات و راهنمای اجرا در این مطلب قرار داده شده اند.

یکی از مسائل مهم در تناسب اندام و زیبایی به خصوص در میان خانم ها, تناسب اندام پایین تنه می باشد. به همین منظور برخی از افراد به دنبال روش های بزرگ کردن باسن و ران ها می باشند. از مهمترین این روش ها, تقویت ماهیچه ها به وسیله تمرینات ورزشی می باشد.

ماهیچه های موجود در ران و باسن که در کنترل حرکت کمک بسیاری می کنند, پیچیده هستند. این ماهیچه ها به فرد کمک می کنند تا پای خود را به سمت عقب و جلو و … حرکت دهند. این ماهیچه ها تاثیر زیادی در زیبایی اندام نیز می گذارند. برخی افراد از کوچک بودن باسن خود, ناراضی هستند. در این مطلب با ۳ تمرین موثر برای بزرگ کردن باسن و ران آشنا می شویم.

۳ تمرین موثر و ساده برای بزرگ کردن باسن و ران

اگرچه بسیاری از افراد به دنبال روش های کوچک کردن باسن می باشند, اما برخی از افراد تمایل دارند این ناحیه از بدن خود را بزرگ تر کنند. روش های زیادی برای تقویت و بزرگ کردن باسن و ران وجود دارد که از موثرترین و بی ضررترین آن ها برخی تمرینات ورزشی است. اگرچه به نظر می رسد تمرینات ورزشی برای لاغری می باشند با این حال برخی از این تمرینات علاوه بر تناسب اندام می توانند به تقویت و بزرگ تر کردن عضلات کمک بسیاری کند. در ادامه به ۳ تمرین موثر و ساده برای بزرگ کردن باسن و ران می پردازیم.

تمرین ۱: صندلی وار نشستن

یکی از موثرترین تمرینات ورزشی برای بزرگ کردن ران ها و باسن, این حرکت ورزشی می باشد. برای انجام این حرکت مطابق شکل, ابتدا پاها را کمی از هم دور کنید. سپس به آرامی مانند نشستن بر روی صندلی, تا جایی که ممکن است باسن را به پایین فشار دهید و در همین حالت برای چند ثانیه باقی بمانید. دقت کنید در حین انجام حرکت, نباید زانوها جلوتر از نوک انگشتان پا قرار گیرند و بالاتنه باید صاف باشد. با انجام این تمرین, کشش و فشار را بر روی عضلات ران و باسن احساس خواهید کرد. این حرکت را روزانه چندین بار (۲۰ بار) تکرار کنید تا عضلات باسن و ران تقویت و بزرگ تر شود.

بزرگ کردن باسن

تمرین ۲: تمرینات خوابیده

یکی دیگر از تمرینات ساده و موثر برای خوش فرم و بزرگ کردن ران و باسن, تمرین باز کردن پا به طرفین در حالت خوابیده می باشد. این تمرین علاوه بر اینکه موجب تقویت عضلات ران و باسن می شود, در آب کردن چربی پهلو ها نیز موثر است. برای انجام این تمرین, به پهلو دراز کشیده به طوری که یکی از پاها روی پای دیگر به صورت صاف و کشیده قرار می گیرد. توجه کنید در این حرکت, باید زانوها و نوک انگشتان پا به سمت جلو باشند. به آرامی پای بالا را از پای پایین جدا کرده و به سمت بالا و پهلو ها بکشید تا جایی که کشش و فشار را در پهلو ها احساس کنید. این تمرین را در هر دو پهلو سه بار و هر بار, پانزده شماره تکرار کنید.

فرم بخشی و تناسب اندام باسن

تمرین ۳: تمرینات پرشی

از تمرینات ورزشی که به سادگی و راحتی در منزل نیز قابل انجام است و نیاز به وسیله ورزشی خاصی ندارند, تمرینات پرشی می باشند. یکی از این تمرینات پرشی که در خوش بزرگ کردن باسن و ران نیز نقش موثری دارد, گام به جلو به همراه پرش است. برای انجام این تمرین, ابتدا ایستاده و پای چپ را جلوتر از پای راست قرار داده و زانوی آن را به اندازه ۹۰ درجه خم کنید. در این حالت باید زانو و قوزک پا در یک راستا باشند. پای راست را به سمت پشت بدن کشیده و روی پنجه پا مطابق شکل قرار گیرید طوری که زانوی پای راست رو به زمین باشد. پس از قرار گرفتن در این موقعیت, پاها را به زمین فشار داده و به سمت بالا پرش انجام دهید. در حین پرش, موقعیت پاها را با یکدیگر عوض کنید به طوری که وقتی مجدد بر روی زمین قرار می گیرید, پای راست جلوی بدن و پای چپ در پشت بدن قرار داشته باشد. این حرکت را مجددا در این حالت نیز تکرار کنید.

بزرگ کردن باسن

اگرچه تمرینات ورزشی بسیاری جهت فرم دهی و تناسب اندام موجود است, با این حال این سه تمرین ساده از موثرترین تمرینات ورزشی برای بزرگ کردن باسن و ران به شمار می روند که به راحتی در منزل و هر جایی دیگری قابل انجام می باشند. ورزش های مانند ورزش پیلاتس بر تقویت و فرم دهی عضلات خاصی از بدن مانند شکم و باسن و… تمرکز می کنند که با استفاده از این ورزش ها نیز می توان به تناسب اندام دست یافت.   منبع: آرگــامــگ

 

-
- -
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود