اینجا فقط گلایه می‌کنند!

0 3,765

مربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان اعتقاد دارد حال فوتبال ایران خیلی خوب نیست و از لیگ ایران به‌عنوان «لیگِ گلایه‌ای» یاد کرد.

فرارو: امیرحسین پیروانی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سایپا اظهار داشت: سایپا یکی از باشگاه‌هایی فوتبال ماست که هم در بخش مدیریت و هم فنی یک تیم سازماندهی شده است که بابرنامه عمل می‌کند. خوشحالم که فردا دوست و همکار خوبم ابراهیم صادقی و همکارانش را از نزدیک می‌بینم. صادقی و سایپا یک وجه اشتراکی با صنعت نفت دارند. این تیم دو تیم هر دو تک‌بعدی نیستند و فقط به نتیجه توجه نمی‌کنند. سایپا و صنعت نفت نگاهی به آینده فوتبال کشور دارند و به بازیکنان جوان فضا می‌دهند. آنها در این امر طی سال‌های اخیر موفق هم بوده‌اند.

وی افزود: باشگاه ما با توکل به خدا و تلاش کادر فنی و بازیکنان روند رو به رشدی داشته است. ما علاوه بر اینکه به دنبال استفاده از جوانان‌مان هستیم می‌خواهیم در کسب نتیجه هم موفق باشیم. با برنامه‌ای که در طول هفته طراحی کردیم و تمرینات خوبی که پشت سر گذاشتیم روی نقاط ضعف و قوت سایپا کار کردیم و ان‌شاءالله بهترین نتیجه را کسب کنیم.

مربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره خط حمله ضعیف سایپا تصریح کرد: سایپا تیمی بابرنامه است. فلسفه تیم سایپا این است که بازی بسته‌ای انجام دهد و برای این تیم مهم است که اول گل نخورد. سایپا تیمی است که کم گل می‌خورد و تیم‌هایی که در فاز دفاعی خوب کار می‌کنند ممکن است نتوانند در فاز حمله تأثیرگذار باشند.

پیروانی در پاسخ به این پرسش که «آیا تیم صنعت نفت به قهرمانی یا کسب سهمیه آسیا فکر می‌کند؟»، گفت: برنامه ما به این شکل است که پنج هفته به پنج هفته پیش برویم. الان زمانی نیست که به جدول نگاه کنیم. ذهنیت ما به دنبال قهرمانی و کسب سهمیه نیست. ما به دنبال این هستیم که نتایجی که مدنظرمان است را در برنامه پنج هفته‌مان کسب کنیم. الان زود است که به قهرمانی و کسب سهمیه فکر کنیم. مردم خوب آبادان شایسته بهترین‌ها هستند و ما هم بهترین تلاش‌مان را می‌کنیم تا بهترین نتایج را در پایان فصل برای صنعت نفت رقم بزنیم و امیدواریم که اتفاقات خوبی برای تیم ما رخ دهد.

وی درباره قضاوت داوران و اعتراضاتی که به داوران می‌شود، تصریح کرد: من یک مقدار کلی باید جواب بدهم. حال فوتبال ما خیلی خوب نیست. فوتبال یک پدیده اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و تربیتی است و حتی روابط بین کشورها را ترسیم می‌کند. شعار فیفا این است که از فوتبال باید لذت ببریم. فکر می‌کنم آن لذتی که باید از فوتبال ببریم ما مربیان و مسئولان با مصاحبه‌هایی که انجام می‌دهیم بخشی از آن را متشنج می‌کنیم. ببینید با بازی روانی است که همه گلایه می‌کنند، لیگ ما شده لیگ گلایه‌ای. مدیران و مربیان شاید به نوعی فرار به جلو می‌کنند و همه‌اش از بازی‌ها، تعداد بازی‌ها، کیفیت زمین‌ها و داوری‌ها صحبت می‌کنند. به طور مثال برای رقابت با هم اگر یک تیم از داوری انتقاد می‌کند تیم دیگری هم از داوری انتقاد می‌کند.

پیروانی عنوان کرد: به جرأت می‌توانم بگویم بیشترین ظلم در حق صنعت نفت شده است، ولی یک مورد نشان دهید که یک گلایه‌ای از طرف باشگاه یا مربیان و بازیکنان این تیم صورت گرفته باشد. ما دو گل صددرصدمان گرفته نشده است. کارشناسان تأیید کردند که پنالتی صد درصد ما گرفته نشده است، ولی پذیرفتیم که این اتفاقات بخشی از فوتبال است، همانطور که من مربی و بازیکن اشتباه می‌کنیم داوران هم اشتباه می‌کنند، ولی این مسائل را به‌عنوان موضوعات اصلی فوتبال مطرح نکردیم و گفتیم که باید قوی باشیم. من از همکاران عزیزم به‌عنوان یک کوچکتر خواهش می‌کنم تمهیداتی را در نظر بگیریم که مردم از فوتبال لذت ببرند. صرفاً اینکه همه‌اش گلایه کنیم، یا بازی روانی درست کنیم، رقابت نیست. رقابت یعنی تلاش در بازی فوتبال و بعد از آن همه مسائل تمام شود. اینکه هتک حرمت‌ها را کنار بگذاریم. من در اینجا از سهیل مهدی و همکارانش هم تشکر می‌کنم.

مربی تیم فوتبال صنعت نفت یادآور شد: ما دو هفته پیش با تیم فوتبال آلومینیوم اراک بازی داشتیم، از سازمان لیگ خواهش کردیم که بازی ما از ساعت 15 به ساعت 14 برگردد تا به پرواز شب برسیم، ولی موافقت نشد. همان موافقت نکردن باعث شد که ما یک روز در هتل بمانیم و هزینه زیادی انجام دهیم و با 24 ساعت تأخیر به آبادان برسیم. باشگاه‌های ما آن تکنولوژی ریکاوری را ندارند، بازی‌ها هم به فاصله پنج روز انجام می‌شود و اگر یک روز را از دست بدهیم، دچار مشکل می‌شویم. ما بنا را بر این گذاشتیم که سازمان لیگ یکسری محدودیت داشته است و پذیرفتیم. امیدوارم که همه به هم کمک کنیم. مردم مشکلات زیادی دارند و باید مسیر شادی‌بخشی را برای هواداران فراهم کنیم. باید یک مقدار گذشت در کارمان داشته باشیم. طبیعی است که به یکسری از تیم‌ها با توجه به ‌مشکلاتی که داشتند، نگاه ویژه‌ای شده است. ان‌شاءالله به تمام تیم‌ها نگاه ویژه شود. امیدوارم شرایطی فراهم شود که همه‌مان از فوتبال لذت ببریم.

وی درباره اعتراض برخی از باشگاه‌ها به نحوه برنامه‌ریزی سازمان لیگ گفت: یکسری از محدودیت‌ها هست. ما در کشورمان شرایطی حاکم است و برای برگزاری مسابقات محدودیت داریم. بعضی از شهرهای ما مشکلات فرودگاهی دارند، رفت و آمد‌ها مشکل‌ساز شده و برگزاری مسابقات در فاصله پنج روز مشکلاتی را به وجود آورده است. امیدوارم که به این سمت و سو برویم که باشگاه‌ها حرفه‌ای شوند و اگر بتوانیم بازیکنان را خوب ریکاوری کنیم، قطعاً مشکلات کمتر خواهد بود.

پیروانی در پاسخ به این پرسش که «چرا پورموسوی در نشست خبری شرکت نکرده است؟»، خاطرنشان کرد: مطالبی که من عنوان کردم با او هماهنگ کردم. من یک روز زودتر به تهران آمدم و توانستم در نشست شرکت کنم. با توجه به زمان پرواز تیم، اگر پورموسوی در تهران بود، قطعاً در نشست خبری شرکت می‌کرد.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود