نشانه های مهم چربی خون چیست؟

0 3,810

چربی خون با افزایش چربی در بدن رخ می دهد که بعضی از این علایم در بدن به صورتهای مختلف بروز می کند. علایم چربی خون در بدن را می توانید در این مطالب مشاهده کنید.

چربی خون بیماری است که بسیار شیوع دارد و به خاطر افزایش تری گلیسیرید و کلسترول در خون است. علایم چربی خون در بدن به شکلهای متفاوت ظاهر می شود که در ادامه علتها و علایم آن مورد بررسی قرار می گیرد.

چربی خون بالا در بدن

مهمترین علایم چربی خون چیست؟

با افزایش تری گلیسرید و کلسترول در بدن بیماری چربی خون ظاهر می شود این مشکل در اغلب افراد با وزن زیاد وجود دارد، گرچه که این مساله احتمال دارد برای افراد با وزن خیلی کم هم پیش بیاید. زیرا این بیماری باعث بروز بیماری کم کاری تیروئید می شود و این خود باعث کاهش وزن را به همراه دارد. البته ناگفته نماند که این مشکل در همه افراد با سن و وزن کم و یا زیاد به خاطر تجمع چربی در رگها و افزایش آن در خون رخ می دهد. و ربطی به سن و سال در افراد ندارد.

علایم چربی خون دربدن

وجود کبد چرب باعث بروز چربی خون

وقتی افراد دچار کبد چرب و یا کبدی باشند که خوب کار نکند یکی از علایمی که بروز می کند چربی خون بالا در بدن است زیرا کبد چرب و کلسترول اضافی را گرفته و نمی گذارد که فرد سالم دچار چربی اضافی در بدن شود. با وجود این عارضه در کبد چربیها در رگها جمع می شوند و یکی از این علایم چربی خون در بدن است.

افزایش چربی در خون

وجود چربی در رگها

علایم چربی خون در بدن

وجود چربی خون باعث افزایش غلظت خون در بدن می شود که خود باعث بروز مشکلاتی است که از جمله آن عوارض و بیماریهایی نظیر تصلب شرایین می شود که راه عبور خون در رگها را مسدود میکند و فرد دچار سرگیجه و سردرد می شود.

علت چربی خون در بدن

علایم و نشانه های چربی خون

غذاهای فست فودی و تنقلاتی نظیر چیپس و پفک و مصرف بیش از حد شکلات و شیرینی نیز باعث بروز چربی خون بالا در بدن می شود به خصوص در افراد چاق که وزن زیادی دارند این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است که در مصرف بیش از حد تنقلات زیاده روی نکنند. علایم چربی خون در بدن به صورتهای زیر ظاهر می شود از علایم مهم چربی خون می توان به این موارد اشاره کرد:

  • سرگیجه و درد در ناحیه ای از سر
  • تعریق زود هنگام
  • خواب آلودگی
  • گز گز پا و سوزش پا به خصوص در کف پا
  • گاهی ورم و پف کردن صورت
  • خستگی و یا کوفتگی در بدن
  • خشکی و یا تلخی بدن
  • دردهای نسبتا مقاوم به درمان در ناحیه ساق و کف پا و گاهی در تمام نواحی بدن

البته بروز یکی از این عوامل باعث ایجاد چربی خون در بدن نیست بلکه این موارد از مهمترین نشانه ها و علایم چربی خون است که بهتر است با وجود چنین نشانه هایی جدی گرفته بشود.

علتهای چربی خون

یکی دیگر از مهمترین علایم و نشانه های چربی خون در بدن گزگز پاهاست که به صورت حرارت در کف پا بروز می کند. برای درمان چربی خون روشهای متعددی وجود دارد که از مهمترین آنها خوردن قرصهایی است که HDl خون را افزایش می دهد با افزایش HDl در خون کلسترول خون کاهش پیدا میکند.علامتهای چربی خون چیست

درمانهای طبیعی برای چربی خون در این افراد خوردن زرشک و آب زرشک در صبح به صورت ناشتا است و پیاده روی زیاد و همینطور قبل از اینکه غذای چربی خورده شود آبغوره و سرکه سیب به مقدار چند قاشق غذاخوری خورده شود. ول یاز همه اینها مهمتر این است که بتوانید ورزش را در برنامه روزانه خود برای همیشه قرار دهید زیرا که خود ورزش از موانع بروز بسیاری در بدن است و استرس را در بدن کاهش داده و باعث می شود تا بدن همیشه بدن سالم بماند. علایم چربی خون نیز با وجود ورزش و تغذیه مناسب (به خصوص خوردن صبحانه) و خواب کافی از بین می رود. امیدواریم که این مطالب به شما در درمان و پیشگیری هر چه بیشتر کمک کرده باشد.

 

منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود