آشنایی با راههای درمان کبد چرب گرید 1

0 3,893

کبد چرب گرید 1 اولین مرحله از بیماری کبد چرب است که خوشبختانه بسیار قابل درمان است. این بیماری علائم خاصی ایجاد نمی‌کند و با روش‌های خانگی قابل درمان است. کاهش وزن، ورزش، مصرف کربوهیدرات کمتر و پروتئین و فیبر بیشتر و اجتناب از نوشیدن الکل بهترین راه درمان کبد چرب گرید 1 است.

به تجمع چربی در کبد، باعث چرب شدن کبد می گردد و به آن کبد چرب گفته می شود که انواع مختلفی دارد. کبد چرب گرید ۱ گونه ای از کبد چرب است که کارکرد کبد را مختل نمی سازد اما نیازمند مراقبت و مدیریت می باشد. و همه نوع کبد چرب را می توان با پرهیز غذایی درمان کرد.

به تجمع چربی در کبد، باعث چرب شدن کبد می گردد و به آن کبد چرب گفته می شود که انواع مختلفی دارد. کبد چرب گرید ۱ گونه ای از کبد چرب است که کارکرد کبد را مختل نمی سازد اما نیازمند مراقبت و مدیریت می باشد. و همه نوع کبد چرب را می توان با پرهیز غذایی درمان کرد.

وجود چربی در کبد انسان کاملا طبیعی است اما اگر کبدی پنج تا ده درصد چربی داشته باشد را کبد چرب نامند. کبد چرب هیچ نشانه ای ندارد و ایجاد کننده یک موقعیت مخرب در بدن می باشد. نداشتن یک برنامه غذایی سالم، اضافه وزن، مصرف مشروبات الکلی و … از عوامل به وجود آورنده کبد چرب گرید ۱ در بدن می باشد. برای بهره مندی از روش های درمان کبد چرب گرید ۱ به مطالعه ادامه این مقاله بپردازید.

روش های درمان کبد چرب گرید ۱ را بشناسید:

برای درمان کبد چرب گرید ۱ طبق برنامه زیر عمل کنید:

راه های درمان کبد چرب گرید 1

  1. وزن خود را کم کنید: با یک برنامه و رژیم غذایی مناسب به کاهش وزن خود بپردازید.
  2. مواد غذایی سالم و مناسب بخورید: بیماران کبد چرب گرید ۱ باید غذاهای چرب مانند فرآورده های لبنی پر چرب و گوشت قرمز را از برنامه غذایی خود حذف کنند. از خوردن هرگونه غذاهای قندی نمکی بپرهیزند. و از میوه و سبزیجات بیشتری در وعده های غذایی استفاده کنند.بیماری کبد چرب گرید 1 چیست؟
  3. از مصرف داروهایی که برای کبد مشکل ساز است خودداری کنید: اگر از دارویی استفاده می کنید که می دانید تاثیرات منفی بر روی کبد چرب گرید ۱ دارد، باید مصرف این داروها را قطع و داروهای کم خطر تری را جایگزین کنید.
  4. ورزش کنید: با انجام دادن تمرینات روزانه ورزشی وزن خود را نرمال نگه دارید تا از بروز بسیاری از عارضه ها در بدن شما جلوگیری شود.راه و روش درمان کبد چرب گرید 1

با رعایت تمام این موارد گاهی اوقات اگر شخص به اختلالات مرتبط با کبد مانند کلسترول بالا، افزایش قند خون و چاقی درگیر باشد، تنها درمان های دارویی می تواند جوابگو درمان این بیماری باشد. زیرا اگر این اختلال ها را نتوان تحت درمان قرار داد، درمان کبد چرب گرید یک بی فایده است و منجر به شکست می شود. به همین علت از داروهایی مثل متفورمین برای درمان دیابت مقاوم به انسولین و داروهای استاتین برای کنترل کلسترول بالا و داروهای رفع معضل چاقی باید استفاده نمود.

بیماری کبد چرب گرید 1 و راه های درمان آن

بیماری کبد چرب در هر سن و سالی حتی کودکان می تواند رخ بدهد و موثرترین و بهترین راه درمان این عارضه استفاده از یک رژیم غذایی سالم و مناسب و داشتن وزن نرمال می باشد. برای دستیابی به اطلاعات درمان کبد چرب با خاکشیر و درمان کبد چرب گرید ۲ به این مقالات سر بزنید.

منبع: آرگــامــگ

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود