علامت های ضعیفی چشم چیست؟

0 4,182

یکی از بارز ترین علایم ضعیفی چشم تاری دید است که ممکن است دلایل گوناگونی داشته باشد که در ادامه با علائم و همچنین علت های ان بیشتر آشنا خواهیم شد.

همانطور که می دانید چشم در بین اعضای بدن یکی از حیاتی ترین عضو ها و دریچه ذهن آدمی محسوب می شود، به همین دلیل مراقبت از آنها بسیار مهم است، زیرا در طول زندگی ممکن است فرد دچار بیماری ها و یا حتی مشکلات مربوط به چشم شود که باعث شود علایم ضعیفی چشم در فرد ظهور پیدا کند.

آشنایی با علایم ضعیفی چشم

در مطلب قبل شما را با درمان خانگی انحراف چشم و علائم تبخال چشمی آشنا کرده ایم، حال قصد داریم تا شما را با علایم ضعیفی چشم آشنا کنیم.

آشنایی با علایم ضعیفی چشم

ضعیف شدن چشم ها می تواند با علائم زیر بروز پیدا کند:

تار شدن دید

به طور معمول ضعیف شدن چشم ها همیشه با تاری دید شروع می شود که قطعا می تواند آشکار ترین علایم ضعیفی چشم ها باشد، بدین ترتیب که هر چقدر میزان دید فرد تار تر باشد به همان میزان چشم های ضعیف تری دارد.

بارز ترین علائم ضعیفی چشم

خستگی بینایی

از دیگر علایم ضعیفی چشم ها خستگی چشم ها می باشد، معمولا در این مورد کار و تحصیل فرد را مجبور می کند که از چشم های خود زیاد کار بکشد، زمانی که فرد چندین ساعت متوالی بر روی یک موضوع تمرکز کند باعق می شود فشار زیادی به چشم ها وارد شود در نتیجه منجر به تار شدن چشم می شود که البته می توان در همان زمانی که چشم ها خسته هستند از روش های خانگی جهت رفع خستگی چشم کمک بگیرید.

سردرد های متوالی

سردر شاید نشانه های متفاوتی داشته باشد اما باید بدانید که می تواند نشانگر ضعیف شدن چشم ها باشد، معمولا افرادی که دچار آستیگماتیسم هستند همیشه با سردرد همراه است، بارز ترین نوع تشخیص آن این است که بعد از مشاهده تلوزیون، کار با لپ تاپ، رانندگی و یا خیاطی و بسیاری از دیگر کار های دیگر به راحتی دچار سردرد می شوند، معمولا این سردرد ها به دلیل ضعیف شدن قوه بینایی صورت می گیرد.

شما نباید سردرد های میگرنی را با این نوع سردرد ها اشتباه بگیرید، زیرا سردرد های که به دلیل ضعیف شدن چشم ها رخ می دهد در ناحیه پیشانی اتفاق می افتند، این سررد ها با کمی استراحت از بین می روند.

علل و علایم ضعیفی چشم

بروز درد بعد از خیره شده به جایی

از نشانه های ضعیف شدن چشم این است که زمانی که شما به اجسامی در محیط خود خیره می شود شقیقه هایتان دچار درد می شود این بدین معنا است که شما دچار یک عیب بینایی شده اید.

ایجاد لکه در جلوی دید شما

بهتر از که شما این نشانه را جدی بگیرید، حتی اگر گه گداری تین اتفاق برای چشم هایتان اتفاق می افتند بهتر است هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید.

ضعیفی چشم در بزرگسالان

دیدن ناگهانی حالت نورانی شبیه به برق گرفتی

اگر به طور ناگهانی در جلوی چشم خود یک چیز نورانی را مشاهده کردید باید فوران به پزشک مراجعه کنید و از این اتفاق ساده نگذرید.

علت ضعف چشم

دیدن حالتی از تار مو در هنگام مشاهده اجسام

از دیگر علایم ضعیفی چشم ها می توان به این نشانه اشاره کرد، زمانی که شما در حالت معمولی به اطراف نگاه می کنید ممکن است در جلوی دید خود اجسامی مشاهده کنید که همانند یک تار مو هستند.

به وجود آمدن حالت مگس پران

در این نشانه فرد شاهد دیدن سایه های مزاحم و توخالی می شود که حتی قادر است ذرات گرد و غبار را در جلوی چشمش بیند و باز پلک زدن که این لکه ها بالا و پایین می روند به همین دلیل به این حالت، حالت مگس پران می گویند که از جمله نشانه های ضعف در بینایی می باشد.

به هر حال با داشتن هر یک از علایم ضعیفی چشم بهتر است که هر چه زودتر برای جلوگیری از ضعیف تر شدن چشم ها به چشم پزشک مراجعه کنید، شما باید بدانید که داشتن رژیم غذایی سالم در سلامت چشم ها بسیار مفید است به همین دلیل استفاده از مواد مغذی برای تقویت چشم می تواند بسیار موثر و مفید باشد.

از جمله مهمترین خوراکی ها برای تقویت چشم :

 • هویج
 • پرتقال
 • تخم‌مرغ
 • سبزیجات با برگ تیره
 • دانه‌های روغنی

از جمله مهم ترین علت های ضعیف شدن چشم:

 • دیابت
 • دژنراسیون ماکولا
 • بیماری های ارثی
 • جراحت های چشمی
 • تنبلی چشم
 • جداشدگی شبکیه
 • آب سیاه
 • آب مروارید
 • ورم رنگیزه‌ای شبکیه

از اصلی‌ترین عمل‌های مربوط به چشم می‌توان به لیزیک، پی. ار. کی و لازک اشاره کرد. تمامی این عمل‌ها با تجویز پزشک می‌تواند موثر واقع شود بوده و از استفاده کردن از عینک خاتمه داده شود.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود