با تشخیص نیاز بدن برنامه غذایی داشته باشید

0 3,765
دانستن نوع تیپ بدنی باعث میشود که شما بتوانید به طور هوشمندانه تر و با موفقیت بیشتری برای خود برنامه طراحی کنید. هنگامی که تیپ بدنی شما مشخص شد شما میتوانید به طور دقیق میزان دریافت مواد غذایی خود را بر اساس رژیم بدنسازی تنظیم نمایید.

چگونه و در کجا چربی بدن می تواند تاثیر بزرگی روی سلامت و وزن داشته باشد. آنچه را که برای خوردن براساس نوع بدن نیاز دارید مشخص کنید.

اندام سیبی شکل درست همانطور است که به نظر می رسد:تنه کلفت، شانه های پهن و ، پاها و بازوهای کوچک تر. اگر مثل سیب چاق شوید، به احتمال زیاد چربی مستقیما به سمت شکم می رود. داشتن چربی در شکم به این معنی است که بیشتر در اطراف اندام های خود چربی دارید و این باعث افزایش ریسک بیماری های قلبی، دیابت و سندروم متابولیک در میان مشکلات دیگر می شود.

لورا یک متخصص رژیم غذایی و نویسنده غذاهای روزمره دیابت بیان می کند :تمرکز بر خوردن چربی های سالم است . رژیم گذشته را فراموش کنید که چربی خوردن شما را چاق می کند چربی های اشباع شده و امگا ۳ کمک می کنند احساس سیری کنید و معده را پاکسازی و به کاهش خطرات بیماری های قلبی و دیابت کمک کنید چربی ها تاثیر کمتری روی انسولین دارند. لیستی از چربی های سالم را بررسی کنید که باید بیشتر از غذاهایی نظیر آوکادو سالمون، گردو، دانه ها و دانه های آجیل بخورید.

خوردن چربی های سالم تنها نیمی از رژیم است.سی پلو بیان می کند سیبی شکل ها همچنین باید مصرف کربوهیدرات را کاهش دهند، به ویژه کربوهیدرات ساده مانند میان وعده شکری این به این معنا نیست که باید همه کربوهیدرات ها را ممنوع کنید، فقط سعی کنید آن ها را محدود کنید . کربوهیدرات هایی که باید مصرف آن را محدود کنید ، نان، ماکارونی، آب میوه های صنعتی ، غلات صبحانه و همه غذاهای کم ارزش

اندام گلابی شکل :

شانه های باریک، کمر کوچک و باسن ، ران بزرگ چگونگی اندام گلابی را توصیف می کند. خبر خوب این است که به اصطلاح چربی ران و باسن یکی از سالم ترین مکان هایی است که چربی اضافی را ذخیره می کند و حتی با زندگی طولانی تر ارتباط داشته است. اما خبر بد این است که پیدا کردن شلوار جین این قدر سخت است. چربی اضافی در مفاصل، قلب و مغز مشکل سازاست

اندام های گلابی شکل چه بخورند:

تاکید اصلی برای افراد دارای اندام های گلابی شکل ، تلاش برای ساخت ماهیچه ناب و حفظ وزن بدن است. او توضیح می دهد:” بهترین راه برای انجام این کار این است که مطمئن شوید مقدار زیادی از پروتئین های کم چرب ، سبزیجات پر برگ و چربی های سالم بخورید.

مثل سالاد

رژیم بدن

رژیم غذایی برای خانم هایی با اندام گلابی شکل

غذاهایی که نباید بخورند :

می دانید شکر برای سلامتی مضراست. گلسمن بیان می کند محدودکردن شکر به این معنا نیست که دیگر نمی توانید کیک تولدی داشته باشید. بلکه بررسی تمام رژیم غذایی و حذف چیزهایی که شکر هیچ دلیل خوبی ندارند – چیزهایی مثل سس پاستا، کچاپ، نان، آرد جو و کره بادام زمینی به خاطر شکر پنهانی که دارند مضرند . قاعده آسان:از هر غذایی که بیش از ۳ گرم شکر اضافه بر روی برچسب داشته باشد خودداری کنید. .

اندام ساعت شنی شکل :

اندام های ساعت شنی شکل وزن خود را به طور مساوی بین بالا و پایین ، با یک کمر مشخص تقسیم می کنند. این افراد اغلب چربی را به طور مساوی در تمام بدن خود ذخیره می کنند. زنان اغلب این نوع بدن را به عنوان منحنی های شهوت انگیز آرزو می کنند

این افراد چه بخورند :

گلسمن توضیح می دهد به جای خوردن چیپس، کربوهیدرات باید از غذاهای کیفیت بالا و منابع پیچیده تامین شود. اما میان وعده سبزیجات باقی خواهد ماند. او می گوید سبزیجات تنها برای شما خوب نیستند، به شما این امکان را می دهند مقدار زیادی غذا بخورید بدون این که کالری زیادی مصرف کنید . گزینه های مناسب برای میان وعده این افراد:هویج و ، کرفس و کره بادام، آووکادو، خیار هستند

رژیم بدن

رژیم غذایی برای اندام های مختلف

غذاهایی که باید از آن اجتناب کرد :

این اندام شهوت انگیز ممکن است به لطف سطوح بالاتر هورمون های زنانه مانند استروژن و پروژسترون باشد. این ها می توانند فوایدی برای سلامتی داشته باشند ، اما استروژن هورمون ذخیره چربی است که می تواند منجر به افزایش وزن شود ( استروژن را بیشتر افزایش می دهد ) . گلسمن می گوید که اگر ریتم طبیعی هورمون دچار اختلال شود – استرس می تواند یک علت باشد – که منجر به افزایش اشتها و هوس شیرینی ها می شود. این غذاها را مواقع خاص بخورید:شیرینی ، شکلات، بستنی، و دیگر غذاهای با چربی بالا. این غذا را در طی دوره خود بخورید تا خیلی احساس بهتری داشته باشید.

اندام خط کش شکل :

اگر اندام باریک طبیعی با چند یا هیچ منحنی دارید، احتمالا خط کش هستید. وقتی به انبار چربی می رسید ، ممکن است خوش شانس ترین آدم از لحاظ اندام باشید:این افراد اغلب برای چاق شدن تقلا می کنند، اما به این معنا نیست هر چیزی می خواهید بخورید. بسیاری از این افراد بر این باورند چون لاغر هستند، می توانند هر چیزی را می خواهند بخورند و باشگاه بروند. با این حال، حتی اگر مراقب نباشند با درصد بالایی از چربی در برابر بسیاری از بیماری ها ، مشکلات سلامتی آسیب پذیرمی شوند.

این افراد چه بخورند :

سی پلو بیان می کند نه خیلی زیاد، نه خیلی کم غذا بخورید. او رژیم غذایی را توصیه می کند که کربوهیدرات ها، چربی ها، و پروتئین های متعادل دارد . او اضافه می کند :مهم است ورزش کنید. غذا خوردن ، ورزش کردن یک روش پیشگیرانه برای حفاظت از بدن و کاهش خطر مشکلات سلامتی است او می گوید :بسیاری از این افراد ، ورزش های استقامتی مانند دوچرخه سواری و دویدن را دنبال می کنند ، بنابراین میزان زیادی از کربوهیدرات سالم برای سوخت همه فعالیت های ورزشی استفاده می شود

غذاهایی که اینگونه افراد باید از آن اجتناب کنند :

سی پلو بیان می کند :” از آنجا که این افراد تمایل دارند وزن داشته باشند، نه اضافه وزن ، باید نسبت به محدود کردن گروه های غذایی یا انواع غذاها دقت کنند .” اخطار قبلی ؟ او توضیح می دهد :” اگر تلاش می کنید ماهیچه بسازید، پودر پروتئین، شیک ، تکه های بزرگ گوشت را مصرف نکنید.

تیپ های بدنی

اندام بستنی قیفی شکل :

اگر در سینه، گردن و شانه ها بزرگ هستید، اما هرچه پایین تر بیایید مثل بستنی قیفی باریک می شوید . یک بستنی هستید. ( که به نظر عالی می رسد ) ممکن است راحت تر باشید که روی ماهیچه ها، به خصوص قسمت بالای بدن ، تمرکز کنید. با این حال، مانند انواع سیب، در معرض خطر ذخیره چربی در ناحیه شکم قرار دارید.

غذاهایی که باید بخورند :

گلسمن بیان می کند کربوهیدرات بخورید – فقط مطمئن شوید کل حبوبات و کربو هیدرات ها بسیار پیچیده هستند. این غذاها انرژی طولانی مدت می دهند فیبرها باعث می شود بین وعده های غذایی احساس سیری کنید . علاوه بر این ، تحقیقات نشان داده اند که این نوع کربوهیدرات می تواند خطر ابتلا به بسیاری از انواع سرطان ها را کاهش دهد. ، جو، برنج قهوه ای، عدس، لوبیا و سیب زمینی شیرین بخورید

غذاهایی که باید از آن اجتناب کرد :

گلسمن بیان می کند نیاز است روی کنترل جذب چربی کار کنند. این به معنی پر کردن سبد با وعده های غذایی بدون چربی پردازش نشده است، اما در مورد انواع چربی که مصرف می کنید ، هوشیار باشید می توانید چربی های سالم بخورید اما نه به شکل ( تری گلیسیرید زنجیره متوسط ) یا ( اسیده ای چرب اشباع نشده ) . چون این مواد می توانند اثر زیان آوری بر روی بدن داشته باشند. از این غذاها بسیار کم استفاده کنید:مصرف روغن نارگیل، پنیر، کره، روغن کانولا، روغن گیاهی و روغن های دانه را محدود کنید .

منبع: نـمـنــاک

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود