متابولیسم آسیب دیده بعد از رژیم غذایی را تقویت کنید

0 3,753
متابولیسم رژیم گرفته های ضعیف شده باید بعد از سپری شدن دوران سخت کاهش وزن تقویت شود ، بدن شما در حال حاضر نیاز به تغییر وضعیت دارد اما به طوری که دوباره دچار اضافه وزن و چاقی نشود.

چگونه بعد از رژیم متابولیسم آسیب دیده و پایین را تقویت کنیم؟

آیا تا به حال رژیم کم کالری برای مدت طولانی داشته اید ؟ آیا تا به حال فکر کرده اید چه اتفاقی می افتد اگر رژیم کم کالری نتیجه ی نداشته باشد ؟ روزی ها که می گذرد متوجه می شوید کم خوری به جای اینکه راه حل باشد مشکل ساز می شود. آسیب متابولیکی به سوخت و ساز پایین بر می گردد که در کوتاه مدت سوخت چربی کارآوری دارد ، علی رغم کالری کم و ورزش زیاد .

کاهش وزن در این مورد نتیجه مطلوبی ندارد اگر چه این آسیب ثابت است و به سازگاری متابولیکی اشاره می کند . سوخت سازی تغیر پذیر ، منعطف ، سازگار است اما همیشه نباید متابولیسم ضعیف باشد.

درجه متابولیکی مقدار انرژی است که نیاز داریم تا عملکرد حیاتی بدن را تقویت کند و تا ۷۰ درصد محاسبه شود . مقدار غذایی که بدن مصرف می کند کم یا زیاد بودن کار متابولیسم را تعین می کند . وقتی رژیم کم کالری را شروع می کنیم درجه متابولیکی کند و انرژی کاهش می یابد.

توصیه های مفید برای تقویت متابولیسم بدن بعد از رژیم لاغری و کاهش وزن

چگونه متابولیسم را بدون افزایش وزن درمان کنیم :

۱- بیشتر غذا خوردن : شروع به اضافه کردن کالری در درجه های کنترل شده کنید . بسیار ضروری است که روزانه مصرف غذایتان را بالا ببرید تا متابولیسم بالا رود و نسبت به غذاهای مصرفی و میان وعده تان هوشیار باشید.

۲- ورزش را بیش از حد انجام ندهید : با ۲-۳ ساعت روزانه ورزش کردن متابولیسم را بالا می برید پس در این مورد زیاده روی نکنید چرا که بدن نیاز به استراحت دارد.

۳-گرسنگی متعادل در بدنتان را حفظ کنید : بدن به طور منظم کار می کند ، بعد از برنامه ریزی های طولانی بدن عادت و تغیرات را متوفق می کند و نمی توانید همان روز ۵ ماه کم و به عضله سازی ادامه دهید . نمی شود مقدار غذا مثل قبل باشد و انتظار کاهش یا افزایش وزن را داشت .

۴- فراوانی غذا : متابولیسم نیازمند غذا است از طرفی انرژی مصرفی چربی ها را می سوزاند بنابراین غذایی که می خوریم برای این هدف ضروری است . روزانه ۵- ۶ وعده غذایی برای فعال کردن متابولیسم تان بخورید اما از مواد غذایی استفاده کنید که شمارا دوباره به چاقی بازنگرداند.

۵- زمان مصرف غذا :وقتی صحبت از متابولیسم می شود زمان مصرف غذا بسیار مهم است . تقریبا نیاز است که هر ۳ ساعت یکبار غذا و صبحانه مفصلی بخورید و ورزش کنید.

۶- کالری کافی : نیاز است که کالری های کم را حفظ کنید . سطح سلامت برای کاهش چربی در آقایان ۲۱۰۰ – ۲۵۰۰ کالری در روز است و برای بانوان روزانه ۱۴۰۰ – ۱۸۰۰ کالری است.

۷- انتخاب غذا : انتخاب طبیعی غذاهای بدون پردازشبا تاثیر گرمایی ، مثل گوشت ، مرغ ، بوقلمون ، سفیده تخم مرغ ، ماهی بطور طبیعی گرم هستند و هم چنین می توانید از سبزیجات ، سالاد و فیبرهای دیگر استفاده کنید.

۸- تمرکز روی متعادل بودن رژیم : منظور محدود کردن کالری و غذا نیست . خوردن انواع غذاها مم است . کل غذاها کالری زیادی را حین هضم مصرف می کنند یعنی هضم بهبود پیدا می کند.

رژیم به بدست آوردن ویتامین ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدانت ، کمک می کند.

۹- خوابیدن :خواب زمانی است که بدن از لحاظ ذهنی و جسمی در حال باز سازی است . از رختخواب مطمن شوید تا خواب شبانه خوبی داشته باشید.

۱۰- مراقبت از دل و روده : سلامت دل و روده برای متابولیسم و کل بدن مهم است . سلامت روده چگونگی هضم غذا را تعین می کند.

منبع: نـمـنــاک

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود