چگونه در سفر کسب درآمد کنیم؟

0 3,758

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که در حین سفر و هم زمان با لذت بردن از یک مسافرت مطلوب می توانید کسب درآمد نموده و از این طریق هزینه ‌های مربوط به مسافرت خود را تامین کنید؟

شاید بگویید انسانی که در طول سال و در اغلب اوقات مشغول به فعالیت های تجاری است برای تفریح و استراحت چند روز را به مسافرت رفته و نیازی به کسب درآمد اقتصادی نیست اما باید به این موضوع دقت کنید که برخی از افراد سفرهای طولانی مدت و متوالی به نقاط مختلف ایران و جهان دارند و از طرفی برای پرداخت هزینه های مربوط به سفر خود ممکن است مجبور به انجام فعالیت های تجاری به صورت پاره وقت و یا دورکاری شوند.
گذشته از این مسائل می توان به افرادی اشاره نمود که از طریق مسافرت و رفتن به نقاط دور و نزدیک کسب درآمد می کنند و مایحتاج زندگی خود را تامین می کنند. ما در این مقاله بهترین شیوه های کسب درآمد در مسافرت های داخلی و خارجی را برای شما بیان می کنیم.

راهنمای کار در سفر

شما برای انجام یک کار پاره وقت در طول مسافرت خود باید مجموعه ای از قوانین را مد نظر داشته باشید. این قواعد عبارتند از:
–     با توجه به موقتی بودن مدت کار، کیفیت عمل خود را پایین نیاورید.
–     با توجه به استعدادها و توانایی های خود کار را انتخاب کنید.
–     با دستمزدهای بسیار پایین موافقت نکنید در عین حال به‌دنبال دستمزدهای بسیار بالا و غیرمنطقی نیز نباشید.
–     موارد ایمنی و بهداشتی در زمان کار را مورد توجه قرار دهید.
–     کار در سفر باید شامل وقت محدودی از مسافرت شما باشد تا بتوانید لذت تفریح و گردش را نیز احساس کنید مگر اینکه مسافرت را صرفا جهت کسب درآمد انجام دهید.
–     کار در کشور میزبان، منطبق با قوانین مدنی و قوانین عمومی باشد.
–    کار در سطح داخلی منطبق بر عرف منطقه مورد نظر باشد.
–     هر فرصتی را کار قلمداد نکنید.

مزایای کار در سفر

اصلی ترین مزیت کار در سفر تامین برخی از هزینه های مربوط به مسافرت است اما می توان مزایای دیگری را نیز در این خصوص بررسی نمود از جمله:
–     آشنایی با مناطق دیگر به خصوص در محل کار
–    افزایش ارتباطات اجتماعی
–    افزایش مهارت‌های شغلی
–    امکان مسافرت به نقاط جدید
–    تجربه کارهای متفاوت و متنوع

مزایای کار در سفر

روش های کسب درآمد در کشورهای خارجی

در بسیاری از کشورهای خارجی و به خصوص کشورهای صنعتی و پیشرفته، شما به راحتی می توانید کارهای خصوصی و پاره وقت بگیرید. از جمله متداول ترین کارهایی که می توانید در مسافرت به یک کشور خارجی انجام دهید به شرح ذیل می باشند:
–    ارائه خدمات در هاستل ها
–    استخدام پاره وقت در رستوران ها و کافه ها
–    پختن غذاهای خیابانی
–    پرستاری از کودکان و سالمندان
–    ارائه خدمات نظافتی در منزل
–    نگهداری از حیوانات خانگی
–     کار در کمپینگ ها
–    چمن زنی و باغداری
–    کار در کشتی و قایق های تفریحی
–    عکاسی از مناظر طبیعی و عکسبرداری در تورهای مسافرتی
–    آموزش زبان مادری
–    مترجمی برای تورهای گردشگری
–    اجرای هنرهای موسیقی در کوچه و بازار
–     آشپزی در رستوران های ایرانی
–    ارائه خدمات مربوط به ماساژ

کار در سفرهای داخلی

همانگونه که در مطلب پیش مشاهده نمودید امکان کسب درآمد در سفرهای خارجی بسیار بالاتر بوده و فرد می‌تواند با توجه به تنوع موقعیت های شغلی، کاری مناسب با استعداد ها و توانایی های خود را  انتخاب کند.
کار در سفر با تور های داخلی با محدودیت های بسیاری رو به رو است. ایران از جمله کشورهایی است که درصد بیکاری در آن بسیار بالا بوده و به همین علت می ‌توان گفت اغلب موقعیت های شغلی ریز و درشت نیز توسط افراد جویای کار کسب شده اند. بنابراین ممکن است در مسافرتهای داخلی چندان قادر به یافتن شغل مناسب با روحیات خود نباشید با این حال اگر حوصله به خرج دهید می توانید در بردهای تبلیغاتی و یا اپلیکیشن ‌های کاریابی یک شغل مناسب پیدا کنید.
لازم به ذکر است که در اغلب وب سایت ها و اپلیکیشن های کاریابی امکان اعمال فیلتر و پیدا کردن کارهای پاره وقت و دورکاری فراهم شده است.

سایت های کاریابی در سفر

معرفی وب سایت های کاریابی در سفر

 امروزه برخی از وب سایت ها در داخل و حتی در کشورهای خارجی جهت کاریابی در سفر طراحی شده اند. افرادی که قصد کاریابی در مسافرت به صورت پاره وقت و یا دورکاری دارند و در عین حال نیاز به تسویه روزانه نیز داشته باشند می ‌توانند به این وب سایت ها مراجعه نموده و کار مورد نیاز خود را انتخاب کنند.  برخی از معروف ترین وب سایت های کاریابی عبارتند از:
Hippohelp.com
workawaay.info
Hosteltravrljobs.com
موسیقی در سفر پر درآمدترین شغل ممکن است! 
موسیقی یکی از هنر های ذاتی و پر طرفدار در سراسر جهان است. می توانیم بگوییم اولین شغلی که در مسافرت مورد توجه واقع شد و سیستم کنونی کار در سفر را طراحی نمود، خوانندگی و نوازندگی بوده است. میزان درآمد شما در این کار به ذوق و استقبال مردم و همچنین استعداد ذاتی شما بستگی دارد.
خدمات نظافتی، شغلی همیشه در دسترس 
اگر برای کاریابی در سفر زمان کافی در اختیار ندارید می توانید ارائه خدمات نظافتی در منازل، شرکت ها ،موسسات، مراکز اداری و تجاری را انتخاب کنید. اگر به اپلیکیشن ها و وب سایت های کاریابی در سفر رجوع کنید با حجم بسیار زیادی از درخواست های شخصی و به صورت روزانه جهت نظافت ساختمان مواجه خواهید شد. این کار ممکن است خسته کننده به نظر برسد با این حال درآمد خوبی را در آخر وقت نصیب شما خواهد کرد.

سفرنامه نویسی درآمدی در آینده 
شما با نوشتن خاطرات خود در سفر یا سفرهای مختلف می توانید یک سفرنامه هدفمند تنظیم نموده و آن را در آینده به فروش برسانید. استقبال از سفر نامه های واقعی که نویسنده در حین سفر تمامی مطالب مربوطه را جمع آوری کرده باشد روز به روز بیشتر می‌شود.
خرید این مطالب توسط وب سایت های گردشگری نیز افزایش چشمگیری داشته است؛ بنابراین شما می توانید تمامی خاطرات تلخ و شیرین یک مسافرت با تور  را در قالب جملات زیبا جمع آوری نموده و یک سفرنامه حرفه‌ای تنظیم کنید.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود