سال ۱۴۰۳ چه حیوانی است؟

0 3,904

در تقویم سالها بر اساس نام 12 حیوان، نام گذاری می‌شوند و برای هرسال نام یک حیوان در نظر گرفته شده است؛ اما نماد حیوان سال 1403 چیست؟

نماد سال ۱۴۰۳

در ماه‌های پایانی سال و با نزدیک شدن به سال نو، مانند بسیاری از سال های دیگر، زمان تحویل سال ۱۴۰۳، رنگ سال ۱۴۰۳ و حیوان سال ۱۴۰۳، جز موارد مهمی هستند که بسیاری از افراد دنبال کسب اطلاعات در مورد آن می باشند. هر چقدر به پایان سال ۱۴۰۲ و شروع سال ۱۴۰۳ نزدیک تر می شویم، درصد بیشتر افراد دنبال اطلاعات لازم در هر کدام از موارد گفته شده اند. در ادامه یک دید کلی به نماد حیوان سال ۱۴۰۳، رنگ سال و زمان تحویل آن خواهیم داشت.

حیوان سال

زمان تحویل سال ۱۴۰۳

مهم ترین اطلاعاتی که قبل از شروع سال ۱۴۰۳ برای ایرانیان و بسیاری از کشورهای دیگر اهمیت دارد، زمان تحویل سال است. زمان دقیق تحویل سال در ساعت ۶ و ۳۶ دقیقه صبح چهارشنبه اول فروردین ۱۴۰۳ هجری شمسی می باشد. چون تحویل سال در این روز قبل از ظهر است، روز چهارشنبه به عنوان اولین روز فروردین ۱۴۰۳ به شمار می آید. با شروع سال جدید در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر مثل ازبکستان، گرجستان، ارمنستان و … عید نوروز جشن گرفته می شود.

.pngسال ۱۴۰۳ چه حیوانی است

در فرهنگ ایرانی، هر سال جدید را به یکی از گونه های حیوانی در طبیعت نسبت می دهند. نماد حیوان سال ۱۴۰۳ نیز اژدها می باشد. نسبت دادن سال ها به یکی از حیوان ها باعث شده تا بر اساس ویژگی های هر کدام از حیوان ها، اقدام به ارائه طالع بینی متولدین در سال های مختلف کنند. اژدها در بسیاری از افسانه ها و داستان های قدیمی نماد قدرت و پیشرفت است. اژدها را سمبل بخت و اقبال نیک دانسته و نشانه ای از پیشرفت و ترفیع در زندگی تصور دارند. اژدها را در کشورهایی مثل چین، هند، ژاپن و بسیاری از جزایر اطراف آن نیز نماد تندرستی، نجابت و طول عمر می دانند. امیدواریم که سال ۱۴۰۳ برای تمام افراد در سراسر جهان به ویژه ایرانیان سالی پر از موفقیت و پیشرفت باشد.

.pngحیوان سال 1403 چیست

رنگ سال ۱۴۰۳

بعد از مشخص شدن نماد حیوان سال ۱۴۰۳، انتخاب رنگ سال نیز جز موارد مهمی است که برای بسیاری از افراد و کسب و کارها اهمیت دارد. رنگ ها اهمیت بسیار زیادی در زندگی انسان ها دارند و می توانند روی ذهن و جسم افراد تاثیرگذار باشند. انتخاب رنگ سال توسط برخی از برجسته ترین سیاستمداران، طراحان مد و حتی روانشناسان صورت می گیرد. شرکت پنتون از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون اقدام به تعیین رنگ سال کرده که مورد استقبال بسیاری از افراد و حوزه ها نیز قرار گرفته شده است. این کمپانی برای سال ۲۰۲۴ میلادی که برابر با سال ۱۴۰۳ شمسی نیز می باشد، تلفیقی از رنگ نارنجی پرتقالی و زرد را به عنوان رنگ سال انتخاب کرده است. از خدمات مجتمع چاپ و بسته بندی پارت در سال جدید، می‌توان به سفارش و خرید اختصاصی انواع هدایای تبلیغاتی اشاره کرد که با توجه به رنگ سال ۱۴۰۳، می‌توانید برای سال نو, از میان مدل های ست هدیه، مدل مد نظر خود را انتخاب کرده و با تلفیق رنگ های عنوان شده در طراحی بسته بندی و حتی اقلام داخل پک، یک پکیج شیک و به یاد ماندنی متناسب با سال جدید، به سایرین هدیه دهید.

.pngویژگی متولدین سال اژدها

در طالع بینی مربوط به سال ها، ویژگی های رفتاری هر کدام از متولدین را به خصلت ها و نماد حیوانی همان سال نسبت می‌دهند. با توجه به نماد حیوان سال ۱۴۰۳ نیز متولدین سال اژدها دارای خصلت ها و ویژگی های خاص خود می باشند. در ادامه به برخی از مهمترین خصلت های متولدین سال اژدها اشاره خواهیم کرد.

متولدین سال اژدها دارای شور و نشاط بالایی بوده و از دورویی و ناجوانمردی نفرت دارند. این افراد تا حد امکان سعی در برآورده کردن خواسته های دیگران دارند و در مقابل نیز از طرف مقابل خود انتظار برآورده کردن خواسته های خود را دارند.
مشخصه مهم متولدین سال اژدها مسئولیت پذیری است و به اعتقادات خود نیز به شدت پایبند هستند. این افراد جزء صادق ترین ها انسان ها بوده و جزء قابل اعتمادترین ها به شمار می آیند.
این افراد در حوزه های کاری نیز بسیار فعال و ماجراجو هستند. حتی اگر کوشش های آنها در زمینه کاری نتیجه بخش هم نباشد، کل زندگی آنها بر پایه کار بنا شده است. از دیگر خصلت های آنها در حوزه های کاری می توان به کوشا و فعال، برخورداری از اعتماد به نفس بالا و مصمم بودن اشاره کرد.
با توجه به سرعت بالای اکثر متولدین اژدها در فکر کردن، در کارهایی که نیاز به استفاده از فکر و مغز است، تسلط بالایی دارند. شغل های مورد علاقه این افراد معمولا در دسته بندی های هنری، سیاسی و آموزشی قرار دارد. این افراد در طرح ریزی کارها فوق العاده عمل می کنند.

.pngحیوان سال

رنگ سال ۱۴۰۳ چه رنگی است

نارنجی اغلب به عنوان رنگی پرانرژی توصیف می شود. ممکن است احساسات شور و هیجان را به ذهن مخاطب القا کند. از آنجایی که نارنجی یک رنگ پر انرژی است، بسیاری از تیم های ورزشی از رنگ نارنجی در لباس و برند خود استفاده می کنند. رنگ نارنجی به عنوان رنگی بسیار محرک اما دوستانه در نظر گرفته می شود. رنگ سال ۱۴۰۳ رنگی است که توجه را جلب می کند و از نظر بصری برجسته می شود، به همین دلیل است که اغلب برای علائم راهنمایی و رانندگی و تبلیغات استفاده می شود. مردم همچنین معمولاً رنگ نارنجی را روشن، شاد و شاد توصیف می کنند. نارنجی رنگ غروب های روشن و میوه هایی مانند پرتقال و نارنگی است، بنابراین بسیاری از مردم ممکن است رنگ را با زیبایی غروب خورشید یا طعم با طراوت مرکبات مرتبط کنند. رنگ سال ۱۴۰۳ ترکیبی از قرمز و زرد است. هر دو رنگ اغلب با هیجان و انرژی همراه هستند، به همین دلیل است که نارنجی نیز اغلب به عنوان رنگی پرانرژی توصیف می شود.

سال ۱۴۰۳,سال حیوان ۱۴۰۳,حیوان سال تولد,رنگ سال,سال ۱۴۰۳,حیوان سال ۱۴۰۳,سال های حیوان,رنگ سال ۱۴۰۳,حیوان سال ها,حیوان سال ۱۴۰۳,حیوان سال تحویل ۱۴۰۳,,سال تحویل ۱۴۰۳,رنگ و حیوان سال ۱۴۰۳,حیوان ماه تولد,حیوانات,حیوان هر سال,سال حیوانات,سال اژدها,حیوان سال ۱۴۰۳,حیوان ماه های سال,حیوان سال ۱۴۰۳,سال ۱۴۰۳ چه حیوانی است,سال ۱۴۰۳ سال چه حیوانی است,حیوان سال 1403,عکس حیوان سال ۱۴۰۳,رنگ سال ۱۴۰۳ چه رنگی است,زمان تحویل سال ۱۴۰۳,پیشگویی سال 1403,سال۱۴۰۳ سال کدام حیوان است,حیوان سال 1404,رنگ و حیوان سال ۱۴۰۳,تحویل سال ۱۴۰۳,سال ۱۴۰۳,حیوان سال ۱۴۰۳,حیوان سال 1403,رنگ سال ۱۴۰۳,نام حیوانات ماه های سال,عکس حیوان سال ۱۴۰۳,رنگ سال 1403

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود