چرا اینترنت همراه اول وصل نمیشه؟ + دلایل و راه حل

0 4,281

یکی از سوال‌هایی که ذهن بسیاری از مخاطبان را به خود مشغول می‌کند، این است که چرا اینترنت همراه اول وصل نمیشه. در این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم و راه‌حل‌هایی نیز برای آن ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

همراه اول از اولین و  قدیمی‌ترین اپراتورهای تلفن همراه ایران است که کاربران فراوانی دارد. اما گاهی اوقات به دلایل مختلفی اینترنت این اپراتور دچار مشکل شده و دسترسی به آن غیرممکن می‌شود.

چرا اینترنت همراه اول وصل نمیشه؟ امروزه همه‌ی ما برای انجام بسیاری از کارهای خود به اینترنت وابسته هستیم. گاهی اوقات به دلایل مختلف، دسترسی به اینترنت سیم‌ کارت غیر ممکن می‌شود. در این مقاله به بررسی رفع مشکل عدم اتصال اینترنت سیم کارت همراه اول می‌پردازیم. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید. البته با توجه به مشکلات اینترنتی و اتصالی که امروزه در کشور ما اتفاق افتاده است، ممکن است روش‌هایی که در ادامه قصد داریم به شما معرفی کنیم، به خوبی کار نکنند؛ علل‌های زیادی برای این‌که اینترنت همراه اول برای شما کار نمی‌کند، وجود دارد؛ از آنتن‌دهی بد گرفته تا مشکلاتی که در تنظیمات گوشی وجود دارد و در نهایت نیز، مشکلات سرویس‌دهی شرکت‌های اینترنتی مختلف همچون ایرانسل. با این حال و در نهایت، قصد داریم در این مطلب به این سوال پاسخ دهیم که چرا اینترنت همراه اول وصل نمیشه؟

دلایل وصل نشدن اینترنت همراه اول

1.میزان حجم باقی‌مانده اینترنت خود را بررسی کنید.

یکی از دلایل وصل نشدن گوشی به اینترنت سیم کارت همراه اول، اتمام حجم بسته شما است! پس قبل از رفتن سراغ هرگونه تنظیمات و انجام تغییرات دیگر، از طریق کد USSD حجم باقی‌مانده‌ی اینترنت خود را بررسی کنید. اگر بسته‌ی اینترنت تمام شده باشد، دسترسی شما هم به اینترنت هم قطع می‌شود.

2. تلفن خود را ریست کنید.

چرا اینترنت همراه اول وصل نمیشه؟ یکی از راه‌های رفع مشکل عدم اتصال اینترنت سیم کارت، ریست کردن تلفن است. با انجام این کار به احتمال زیاد اینترنت شما وصل خواهد شد.

3. داده‌ی موبایل را خاموش و روشن کنید.

گاهی اوقات یکی از دلایل وصل نشدن گوشی به اینترنت سیم کارت همراه اول، اختلال موقتی در شبکه است. در چنین مواقعی، با خاموش و روشن کردن داده‌ی موبایل می‌توانید مجدداً به اینترنت دسترسی پیدا کنید. اگر با انجام این کار به اینترنت دسترسی پیدا نکردید، مراحل بعدی را دنبال کنید.

4. وای‌فای را خاموش کنید.

چرا اینترنت همراه اول وصل نمیشه؟ این مسئله می‌تواند به دلیل روشن بودن وای‌فای باشد. روشن بودن وای‌فای باعث ایجاد اختلال در اتصال به اینترنت از طریق داده‌ی تلفن همراه می‌شود. در این حالت برای رفع مشکل عدم اتصال اینترنت سیم کارت، وای‌فای را خاموش کنید.

5. از حالت پرواز استفاده کنید.

چرا اینترنت همراه اول وصل نمیشه؟ یکی دیگر از روش‌های برطرف کردن این مشکل، استفاده از حالت پرواز است. فعال کردن حال پرواز باعث قطع کامل ارتباط تلفن با شبکه‌های موبایل و راه‌اندازی مجدد شبکه می‌شود. بعد از چند ثانیه حالت پرواز را غیرفعال کنید. این کار می‌تواند وصل نشدن گوشی به اینترنت سیم کارت همراه اول را برطرف کند.

6. شبکه یابی کنید.

اینترنت همراه اول

چرا اینترنت همراه اول وصل نمیشه؟ یکی از راه‌های برطرف کردن این مشکل شبکه یابی است. برای انجام این کار به Settings > Connections > Mobile Networks بروید و با انتخاب گزینه‌ی Network Operators، شبکه یابی کنید.

7. APN را مجدداً تنظیم کنید.

یکی دیگر از دلایل وصل نشدن گوشی به اینترنت سیم کارت همراه اول اختلال در APN است. APN باعث برقراری ارتباط بین تلفن هوشمند و اینترنت می‌شود و بروز اختلال در آن می‌تواند منجر به عدم دسترسی به اینترنت شود. در این حالت، برای رفع مشکل عدم اتصال اینترنت سیم کارت باید تنظیمات APN را مجدداً انجام دهید.

برای انجام این کار به Settings رفته و از قسمت سیم کارت‌ها و شبکه‌های موبایل، اپراتور همراه اول را انتخاب کنید. بعد از آن وارد APN شده و با فهرستی از اسامی آن رو‌به‌رو می‌شوید. برای تنظیم مجدد APN باید روی Reset ضربه بزنید. بعد از انجام این کار می‌توانید وضعیت اینترنت خود را بررسی کنید.

در زمان انجام مراحل بالا، آیکون کنار APN را هم انتخاب کنید و روی Edit Access Point ضربه بزنید تا بتوانید پروتکل APN را روی iPv4/IPv6 تنظیم کنید.

8. حالت شبکه (3G، 4G و …) را تنظیم کنید.

چرا اینترنت همراه اول وصل نمیشه؟ یکی از دلایل این مسئله می‌تواند تغییر حالت شبکه تلفن همراه باشد. برای تنظیم مجدد حالت شبکه به Settings > Connections > Mobile Networks بروید. در این بخش باید حالت شبکه را روی بالاترین میزان پشتیبانی (4G) قرار دهید. البته ممکن است تلفن شما از 4G پشتیبانی نکند، در اینصورت بالاترین حالت شبکه شما 3G است و شما باید از آن استفاده کنید.

9. محدودیت مصرف اینترنت موبایل را بردارید.

یکی از دلایل وصل نشدن گوشی به اینترنت سیم کارت همراه اول، مصرف حد نصاب تعیین شده داده‌ی موبایل است. در اینصورت دسترسی شما به اینترنت قطع می‌شود، در این حالت برای رفع مشکل عدم اتصال اینترنت سیم کارت مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به Settings > Connections بروید.
  • Data Usage > Mobile Data Usage را انتخاب کنید.
  • در این قسمت تیک کنار Set Data Limit را بردارید تا مشکل عدم اتصال به اینترنت به دلیل مصرف حد نصاب تعیین شده از داده، برطرف شود.
  1. با پشتیبانی همراه اول تماس بگیرید.

اگر همه‌ی روش‌های بالا را امتحان کردید، اما باز هم به اینترنت متصل نشدید، با پشتیبانی همراه اول تماس بگیرید. برای این کار از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • تماس با شماره 09129990 در تلفن‌های ثابت
  • تماس با شماره 9990 از طریق خطوط همراه اول
  • چت آنلاین در سامانه همراه من
  • ارسال ایمیل به آدرس 9990@mci.ir

منبع:عصرآی تی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود