نگاهی کوتاه به مزدا۳ مدل ۲۰۱۹

0 247

پیشرانه چهار سیلندر مزدا۳ قادر به تولید ۱۸۶ اسب‎بخار قدرت و ۲۵۲نیوتن متر گشتاور است. جعبه‌دنده نیز از نظر مکانیکی کاملا مشابه مدل ۲۰۱۸ است با این تفاوت که به‎روز رسانی‎های نرم افزاری موجب شده تا تعویض دنده نرم‎تری را از سوی آن شاهد باشیم.

به گزارش خودروتک ، مزدا ۳ ۲۰۱۹ به دلیل برخورداری از سامانه تمام چرخ محرک نسبت به گذشتگان خود متمایز گردیده است. امروز قصد بررسی مزدا ۳ مجهز به سامانه تمام چرخ محرک را داریم و می‎خواهیم بدانیم که سیستم مذکور چگونه بر شخصیت این خودروی جمع و جور ژاپنی تاثیر گذاشته است.

 

مزدا3 2019

اگر در محدوده زندگی شما آب و هوا چندان ایده‌آل نیست و زمستان‎های سرد و یخبندان را تجربه می‎کنید، مزدا ۳ چهارچرخ محرک یکی از بهترین گزینه‎ها برای شما خواهد بود.

 

مزدا3 2019

سامانه‎ی انتقال نیروی جدید هنوز هم در کنار همان پیشرانه ۲٫۵ لیتری چهار سیلندر استاندارد انجام وظیفه می‎نماید.

یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک نیز تنها جعبه‎دنده در نظر گرفته شده برای مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ تمام چرخ‎محرک خواهد بود.

 

پیشرانه چهار سیلندر مزدا۳ قادر به تولید ۱۸۶ اسب‎بخار قدرت و ۲۵۲نیوتن متر گشتاور است. جعبه‌دنده نیز از نظر مکانیکی کاملا مشابه مدل ۲۰۱۸ است با این تفاوت که به‎روز رسانی‎های نرم افزاری موجب شده تا تعویض دنده نرم‎تری را از سوی آن شاهد باشیم.

 

یک تغییر مهم دیگر در نسخه ۲۰۱۹ مزدا ۳ ،  به جایگزینی سیستم تعلیق عقب (از نوع مالتی لینک) با یک سیستم تعلیق فنر پیچشی مربوط می‌شود که دلیل این امر نیز افزایش ارتفاع سواری خودرو اعلام شده است.

 

حین رانندگی با این اتومبیل در مسیرهای برفی، به وضوح مشخص می‎شود که سامانه چهار چرخ محرک چقدر در افزایش پایداری و عبور ایمن‎تر از پیچ‎ها موثر واقع شده و میزان چسبندگی خودرو را افزایش داده است.

 

همچنین سامانه جی وکتورینگ که به طور استاندارد در تمامی نسخه های مزدا ۳ ۲۰۱۹ یافت می‌شود نیز با کاهش گشتاور پیشرانه و انتقال جرم خودرو به محور جلو، باعث افزایش دقت سیستم فرمان حین عبور از پیچ‎ها گردیده و مانع خروج چرخ‎ها از شعاع مجاز پیچ جاده می‌شود.

 

در واقع سیستم جی وکتورینگ در مواقع لزوم موجب می‌شود تا دماغه خودرو از مسیر منحرف نگردد. این سیستم حتی در سرعت‎های بسیار زیاد نیز وظیفه خود را به خوبی و سریعا انجام می‌دهد.

حرکت در مسیرهای پر پیچ و خم کوهستانی زمینه مناسبی را فراهم نمود تا مزدا ۳ قابلیت‎هایش را به رخ بکشد.

 

غربیلک فرمان در سرعت‎های پایین مقداری سفت می‎شود اما واکنش‎های دقیقی از خود نشان داده و کنترل نمودن خودرو را تسهیل می‎نماید.

رفتار شاسی نیز به طرز مشابهی مناسب بوده و در پیچ‎های متعدد مسیر، در برابر بادی-رول (حرکت گهواره‌ای) از خود مقاومت نشان می‎دهد.

 

سیستم تعلیق جدید فنر پیچشی مزدا ۳ بالانس مناسبی بین راحتی و ویژگی‌های دینامیکی ایجاد نموده است. طبق ادعای مهندسان شرکت خودروسازی مزدا، در تعلیق جدید از فنرهای سفت‎تر به گونه‌ای بهره برده شده که کیفیت و راحتی سواری خودرو دچار لطمه نشود؛ لازم است اذعان کنیم در عمل نیز این ادعا برای ما ثابت شد.

 

میزان مصرف سوخت مزدا ۳ هاچبک تمام‌‎چرخ محرک معادل ۹٫۸ (شهر )، ۷٫۳ (جاده) و ۸٫۷ لیتر در هر ۱۰۰کیلومتر به صورت ترکیبی است که بین رقبا میزان مصرف سوخت نسبتا بیشتری را نشان می‎دهد.

تغییرات ظاهری بیرونی و درونی مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ این خودرو را به یکی از چشم نوازترین محصولات این کلاس خودرویی بدل نموده است.

 

طراحی داخلی فوق العاده زیبا و خصیصه‌های رانندگی برتر مزدا۳  این خودرو را بسیار متمایز نموده است.

قیمت مزدا ۳ ۲۰۱۹ نسخه هاچبک تمام چرخ محرک از ۲۴ هزار دلار شروع شده که برای مدل سدان معادل ۲۵ هزار دلار آب می‎خورد. فول آپشن‎ترین نسخه‎های مزدا۳ نیز نهایتا در حدود ۲۸ الی ۲۹ هزار دلار هزینه در بر خواهند داشت.

 

مزدا 3

مشخصات فنی:

  • پیشرانه: ۲٫۵ لیتری، چهارسیلندر ، تنفس طبیعی
  • توان خروجی: ۱۸۶ اسب بخار
  • گشتاور موتور: ۲۵۲ نیوتن متر
  • انتقال نیرو: گیربکس شش سرعته اتوماتیک + سیستم چهارچرخ محرک
  • ظرفیت: پنج نفر
  • گنجایش صندوق بار: ۵۷۲ لیتر
  • قیمت: ۲۴ تا ۲۹ هزار دلار

منبع: دیجیاتو

منبع: خـــودرو.تک

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود