راهکارهای سه­ گانه تمدد اعصاب

0 3,775

داشتن یک سبک زندگی سالم و متعادل در گرو سه گام اساسی برای تمدد اعصاب است؛ ورزش منظم و روزانه، رژیم غذایی متعادل و سالم، خواب و استراحت کافی، ترک سیگار و اجنتناب از نوشیدنی‌های الکلی. با ما همراه باشید.

برای ایجاد آرامش، می‌توانید برخی از تکنیک­ های تمدد اعصاب را امتحان کنید.

راهکارهای تمدد اعصاب را به کار بگیرید

۱٫ مدیتیشن را امتحان کنید. همچنان که برای بهبود زندگی عمومی خود و کاهش میزان تعهدات خود تلاش می‌کنید، برای ایجاد آرامش در خودتان، می‌توانید برخی از تکنیک­ های تمدن اعصاب را امتحان کنید تا به شما کمک کند انرژی خود را تجدید کنید. مدیتیشن روشی باستانی است که هدف آن، آرامش ذهن و کمک به ایجاد آرامش درونی است. سعی کنید آرام باشید درحالی‌که از تنفس خودآگاه هستید.
همان‌طور که افکار در ذهن شما نفوذ می‌کنند، سعی کنید ذهن خود را به نفس منظم خود متمرکز کنید.
به همین ترتیب، بر روی یک شی که در مقابل خود قرار داده‌اید تمرکز کنید، یا می‌توانید یک‌چیز آرامش‌بخش را در ذهن خود تصور کنید، مانند یک‌ دریای آرام.
ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد، اما هرچه بیشتر مدیتیشن تمرین کنید، بیشتر پیشرفت خواهید کرد.
۲٫ تنفس عمیق‌تری انجام دهید. اگر به‌سختی می‌توانید با مدیتیشن کارکنید، می‌توانید تنفس عمیق‌تری را تمرین کنید.
روی یک صندلی راحتی بنشینید که سرتان را صاف نگه‌دارید، دست‌وپاهای تان راکمی از هم جدا کنید. شش‌های تان را از هوا پرکنید. تا پنج شماره بشمارید و از بینی دم بگیرید؛ و سپس هوا را به‌آرامی با پنج شماره دیگر از راه بازدم خارج کنید. این کار را با یک ریتم منظم و کنترل‌شده تکرار کنید.
نفس بکشید، نفس بکشید، نفس بکشید و این کار را ادامه دهید تا زمانی که احساس آرامش کنید.
سعی کنید این کار را برای سه تا پنج دقیقه، دو یا سه بار در روز انجام دهید.۳٫ تمرین استراحت ماهیچه‌ها را انجام دهید. اگر زمان بیشتری دارید، می‌توانید تمرین استراحت ماهیچه را انجام دهید. این کار حدود بیست دقیقه طول می‌کشد؛ عضلات منقبض می‌شوند و ماهیچه‌های مختلفی را آزاد می‌کند که تنش را از بدن و ذهن شما آزاد می‌کند. هنگامی‌که مکان گرم و آرامی پیدا کردید، بنشینید و یا بخوابید و روی تنفس ثابت تمرکز کنید. شما به‌نوبه خود، تنش را از صورت، گردن، شانه‌ها، سینه، بازوها و دست‌ها آزاد می‌کنید. هر تمرین را چند بار قبل از حرکت تکرار کنید.
با انقباض ابروها شروع کنید، انگار که اخم‌کرده‌اید، چند ثانیه صبر کنید و بعد آزادشان کنید.
سپس به‌آرامی سر را به جلو خم‌کنید و چانه‌تان را به سمت سینه‌تان خم‌کنید، قبل از اینکه سرتان را بلند کنید، چند ثانیه صبر کنید.
شانه‌های خود را به سمت گوش‌ها بالا بکشید، کمی نگه‌دارید، سپس آرام رهایشان کنید.
به‌آرامی و عمیقاً از دیافراگم خود نفس بکشید، سپس به‌آرامی نفس را بیرون بدهید. اجازه دهید تا هوا از شکم تان کاملاً خارج شود.
سپس بازوهای خود را بازکنید، به جلو خم شوید و قبل از رها کردنشان، کمی نگه‌دارید.
پاهای خود را بکشید، انگشتان پا را به جلو بکشید، سپس به سمت بدن خود بکشید و بعد آرام بگیرید.
درنهایت، مچ دست خود را با کشیدن دستان به سمت خودتان بکشید، انگشتان و انگشت شست خود را دراز کنید و قبل از رها کردنشان، کمی نگه‌دارید.
منبع: https://www.wikihow.com/Live-a-Stress-Free-Lifestyle
مترجم: داوود سرافراز
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود