با مردان حسود چگونه رفتار کنید؟

0 3,889

نشانه های بروز حسادت در مردان و نحوه رفتار با حسادت مردانه

حسادت انواع مختلفی دارد و با توجه به عامل جنسیت متغییر خواهد بود حسادت در زنان بیشتر چشم و هم چشمی محسوب می شود در صورتی که حسادت در مردان بیشتر جنبه عاطفی و عاشقانه دارد.

حسادت در مردان اغلب به عنوان نوعی بیماری یاد می شود بیماری که ریشه روانی دارد مثل ترس از دست دادن عزیزان، این ترس می تواند زندگی این افراد را تحت تاثیر خود قرار دهد و از همه مهم تر این است که زندگی زناشویی این افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد. حسادت عاشقانه نوعی دیگر از حسادت در میان مردان است که عواطف آن ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

 مقابله با حسادت مردانه

علت های حسادت در مردان:

بیشتر روانشناسان دلیل اصلی بروز حسادت و کینه توزی در مردان را حسادت های عاشقانه می دانند که به دلیل علاقه شدید به زن مورد علاقه شان ایجاد می شود. در برخی از موارد دیده می شود که این دسته از احساس حسادت چگونه می تواند روابط افراد را تحت تاثیر خود قرار دهد.

از دیگر دلایلی که برای تحلیل حسادت در مردان مورد نظر است عدم اعتماد به نفس کافی در مقابل فرد مورد علاقه شان است این عامل می تواند مانع ابراز احساسات صحیح در افراد باشد. در این زمینه باید به دنبال علت های عدم اعتماد به نفس و راه های رهایی از آن در همسر خود باشید.

علت های حسادت در مردان

شاید واژه غیرتی بودن را در ارتباط با مردان شنیده باشید غیرتی بودن در مردان در حقیقت نشان دهنده حسادت آنها است انی احساس در مردان می تواند دارای شدتی متغییر باشد و بر حسب ویژگی های شخصیتی در افراد متفاوت است.

ترس، نگرانی و تعهد از عوامل تاثیرگذار دیگر در بروز احساس حسادت مردانه است انی افراد به این دلیل که دچار ترس از دست دادن همسر و عشق خود می شوند دست به رفتارهای حسادت آمیز می زنند و حساسیت های خود را از طریق حسادت بروز می دهند.

راهکارهای درمانی:

حسادت در مردان دارای نشان هایی خواهد بود از طریق آن می توانید این رفتار را در او شناسایی کنید. از جمله این نشانه ها می توان به بدگویی اشاره کرد اغلب مردان زمانی که دچار احساس حسادت می شوند سعی دارند تا از دیگران بدگویی کنند و خود را بهتر جلوه دهند.

در برخی از موارد نیز سعی دارند تا به اجبار از سوی شما توجه و اعتماد کسب کنند و زمانی که به آنها ابراز علاقه نمی کنید دچار عصبانیت و بهانه گیری می شوند.

حسادت مردان را درمان کنید

برقراری ارتباط های جدید:

شما به عنوان شریک زندگی همسر خود باید در مرحله اول بعد از پی بردن حسادت در همسر خود به دنبال راه هایی برای کاهش حسادت در مردان باشید. شاید به نظر شما بهترین راهکارها در صورت حساسیت همسر پنهان کاری باشد اما این موضوع رابطه شما را بیشتر دچار مشکل می کند و بهتر است که شما با برقراری ارتباط درست تر و انتقال احساسات خو ابراز احساسات این رفتار را در همسرتان کاهش دهید.

مثبت اندیشی:

یکی از عواقب حسادت داشتن برای شما پرداختن به تفکرات منفی و آزار دهنده است. افرادی که دچار حسادت هستند به سمت منفی نگری گرایش دارند و شما به عنوان فردی که می خواهید او را در این زمینه کمک کنید باید بدانید که با تغییر دادن نگرش این افراد می توانید کمک های تاثیرگذاری به آنها بکنید.

اگر می بینید که همسر شما مدام ناامید است و خودباوری کافی را نسبت به خود ندارد باید درک و توجه کافی را از سمت خود به او بدهید تا به خودباوری لازم برسد و به تدریح رفتارهای حسادت آمیز را در خود کاهش دهد.

حسادت در آقایان

اعتماد کردن:

در مواجه با حسادت در مردان باید باید اعتماد لازم و کافی را به آن ها بدهید و بدانید که اعتماد مهم ترین عامل حفظ و نگهداری یک رابطه عاشقانه است. اگر شما به همسر خود بی اعتماد هستید باید بدانید که این امر می تواند زمینه بسیاری از مشکلات زناشویی را در رابطه شما ایجاد کند.

مقایسه نکردن:

 چرا مقایسه کردن همسر کار صحیحی نیست؟ زیرا، مقایسه کردن همسر با دیگران یکی از نقاط ضعفی است که شما می توانید در همسر خود تشدید کنید انجام این کار می تواند اعتماد به نفس را در همسر شما کاهش دهد و رابطه عاطفی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

همسرتان را تحقیر نکنید:

سرزنش کردن همسر به دلیل وجود حسادت کاری کاملا نادرست است و موجب تحقیر او خواهد شد شما برای کاهش حسادت در مردان نه تنها نباید به سرزنش آن ها دست بزنید بلکه باید با کاهش لجبازی اعتماد به نفس بیشتری به او بدهید..

 

منبع:آرگـــامـــگ

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود