آثار ازدواج فقط به خاطر پول در زندگی زوجین

0 3,771

ازدواج به خاطر پول عواقب بسیا ناگواری در زندگی افراد دارد همانطور که شما دوست ندارید مرد یا زنی به خاطر پول به شما عشق بورزد فرد مقابل شما نیز همین احساس را دارد و زمانی که متوجه این موضوع در زندگی زناشویی می شود احساس سردی پیدا می کند و رابطه شما دچار مشکل می شود.

افرادی که به خاطر پول و مادیات شریک زندگی خود را انتخاب می کنند چون سایر معیارهای مهم و اساسی در زندگی مشترک را در نظر ندارند عموما با عدم موفقیت در ازدواج خود مواجه می شود. بی شک استدلال ازدواج به خاطر پول برای هر فردی منفور است و این استدلال را هر کسی زیر سوال می برد. یک سخن ساده که به بیشتر این افراد باید گفت این است که آیا خودتان دوست دارید کسی به خاطر پول یا زیبایی با شما ازدواج کند؟ بی شک کسی وقوع این اتفاق را آرزو نمی کند و از این حادثه دوری می کند بنابراین این استدلال برای طرف مقابل نیز به همین شکل است. شاید اولین پیامدی که ازدواج کردن با معیار پول و مادیات در زندگی مشترک شما خواهد داشت کم رنگ شدن عشق و محبت میان شما باشد زیرا فرد مقابل شما نمی تواند عشقی راستین را دریافت کند و از سوی دیگر عشقی راستین را به شما القا کند. همانطور که می دانید ازدواج موفق و با ثمر معیارهای متعددی را در خود جای می دهد عشق، احترام، تفاهمات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … که هر یک به میزانی تاثیرگذار می باشند و باید در انتخاب شریک زندگی به همه این معیارها توجه داشت.

ازدواج به خاطر پول درست است؟

با وجود اینکه همسر ایده آل در نظر هر فردی متفاوت است برخی معیارهای کلی و مشترک در میان افراد وجود دارد که اغلب آن ها در انتخاب همسر به آن توجه می کنند معیارهایی که مسیر آینده شما را خواهد ساخت و از اهمیت بالایی برخوردار هستند. این معیارها از نظر بسیاری از روانشناسان مورد تایید بوده و اکثر آن ها بیان می کنند که توجه نکردن به این معیارها مانعی برای ازدواج موفق خواهد بود و با وجود این برخی از افراد در انتخاب همسر خود دچار خطا می شوند و این معیارها را زیر پا می گذارند.

  چرا برای پول ازدواج می کنیم

در رابطه با اینکه چرا برخی از افراد به خاطر پول با کسی ازدواج می کنند علت ها و عوامل مختلفی را می توان بیان کرد به ویژه در سال های اخیر که جوانان این معیار را در ازدواج خود بسیار مهم تلقی می کنند و حتی می توان آن را عامل مهمی در طلاق های عاطفی و قانونی دانست. علت های متفاوت ازدواج به خاطر پول شامل تربیت خانوادگی، وضعیت اقتصادی ،فرهنگ و … است که در ادامه درباره هر یک از آن ها توضیح خواهیم داد.

تربیت خانوادگی افراد:

یکی از دلایلی که افراد تن به ازدواج پولی می دهند شیوه تربیت خانوادگی است این افراد در خانواده هایی تربیت شده اند که ارزش افراد با پول آن ها سنجیده می شود و یا پول معیار بسیار مهمی در میان آن ها محسوب می شود. متاسفانه امروزه شاهد این هستیم که برخی والدین به شکلی تک بعدی در ازدواج فرزندان خود پول را مهم می دانند و سعی دارند فرزندشان را نیز تک بعدی پرورش دهند. ازدواج به خاطر پول ریشه در رفاه خانوادگی نیز دارد و افراد تصور می کنند با ازدواج باید به همه رویاهای خود دست پیدا کنند غرور خانوادگی و دیگر عوامل نیز در اهمیت این معیار برای ازدواج موثر هستند.

عواقب ازدواج به خاطر پول

سنت ها:

همانطور که می دانید از گذشته تا به حال سنت ها و معیارهای ازدواج تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند در گذشته ازدواج همراهی و همپایی دو فرد بود و اما امروزه تنها معیار پول و موقعیت اجتماعی افراد دارای اهمیت است. بنابراین یکی دیگر از علت های مهمی که افراد به خاطر پول ازدواج می کنند نوع سنت های آن است از سوی دیگر سبک های زندگی نیز تغییرات زیادی داشته است که به موجب آن سنت ها و آداب و رسوم ازدواج نیز دچار پیچیدگی های زیادی شده است به همین این روزها ازدواج به خاطر پول افراد یک کار ساده و دور از وجدان است.

ازدواج موفق

دستیابی به رویاها با ازدواج:

بیشتر دختر خانم ها فکر می کنند ازدواج با مردی پولدار می تواند رویاهای دست نیافته آن ها را عملی کند و قصد دارند راه صد ساله را یک شبه طی کنند این معیار در برخی از مردان نیز وجود دارد که سعی دارند با تکیه بر پشتوانه های مالی همسرشان موقعیت خود را ارتقا دهند اما با این نوع ازدواج دچار شکست می شوند.

پیامدهای مخرب:

ازدواج به خاطر پول پیامدهای مختلفی در زندگی مشترک فرد دارد این افراد به معیارهای تفاهم اخلاقی و عاطفی توجهی نداشته و ندارد و بعد از گذر مدتی تفاوت های فاحشی که میان آن ها وجود دارد نمایان می شود و چون نمی توانند برداشت درستی از تفاوت های خود داشته باشند با اختلاف زناشویی مواجه می شوند از پیامدهای دیگری که این ازدواج برای افراد خواهد داشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نداشتن استقلال:

ازدواج به خاطر پول استقلال فردی و عاطفی را از شما سلب می کند ممکن است همسر شما با وجود حمایت های مالی خانواده ثروتمند باشد و در صورتی که حمایت خانواده سلب شود با مشکل رو به رو می شوند. از سوی دیگر وجود مادیات در بین رابطه عاطفی شما مشکلات متعددی ایجاد می کند گاهی ممکن است این علاقه کم رنگ شود و حتی فردی جای شما را در قلب و زندگی همسرتان بگیرد.

ازدواج بدون پول

بروز تفاوت ها:

همانطور که گفتیم یکی از پیامدهای مهم ازدواج به خاطر پول توجه نکردن به هم کفی و تفاهم ها است که به موجب آن فرد نمی تواند تفاوت های میان خود و همسرش را بپذیرد و اغلب بعد از ازدواج متوجه تفاوت های فاحش خواهند شد.

اختلاف سنی:

برخی از افراد در ازدواج خود به اختلاف سنی زیادی که وجود دارد نیز توجه نمی کنند چون به معیار پول بیش از هر چیزی اهمیت می دهند بی شک یکی از معیارهای مهم در ازدواج داشتن اختلاف سنی معقول است افرادی که به اختلاف سنی زیاد در ازدواج توجه ندارند نمی توانند دنیا را از دید همسرشان ببینند و خیلی از لذت های زندگی مشترک را از دست می دهند زیرا هر یک از آن ها دیدگاه متفاوت و دنیای بزرگ یا کوچک خود را دارد.

شاید در بیان این موضوع که ازدواج به خاطر پول نادرست است و با شکست مواجه می شود نتوان با قطعیت اظهار نظر کرد زیرا افراد اجازه دارند برای زندگی شخصی خویش تصمیم گیری کنند اما بیان این راهنمایی ها و آگاهی دادن به جوانان موجب می شود تا از میزان این خطاها کاسته شود و آمار طلاق نیز کاهش پیدا کند.

منبع:آرگـــامـــگ

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود