قیمت دلار به بالاترین حد خود در تاریخ رسید | جدید ترین قیمت دلار امروز 26 بهمن

0 3,726

قیمت دلار صرافی ملی امروز چهارشنبه ۲۶ بهمن از سوی بانک مرکزی اعلام شد. قیمت دلار صرافی ملی طی هفته جاری با نوسان به نسبت زیادی همراه بود.

در روزهای گذشته شاهد بالا و پایین رفتن قیمت دلار بودیم.  قیمـت دلار در 2روز گذشته کاملا مشخص بود، ولی مجددا قیمت دلار دچار نواساناتی شد و کانال عوض کرد. بنابراین باید دید در روزهای آینده قیمت دلار چگونه خواهد شد. دیشب تغییر قیمت دلار موجب سردرگمی معامله گران شدبا تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی و حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی، نرخ فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی‌ها در سایت بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام می‌شود.

 امروز قیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران 45 هزار و 7 تومان (چهل و پنج هزار و هفت تومان) اعلام شده است.

براین اساس قیمت خرید دلار آمریکا 44 هزار و 561 (چهل وچهار هزار و پانصد و شصت و یک تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا 45 هزار و 7 تومان (چهل و پنج هزار و هفت تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو 47 هزار و 583 تومان (چهل و هفت هزار و پانصد و هشتاد و سه تومان) و قیمت فروش یورو 48 هزار و 59 تومان (چهل و هشتاد هزار و پنجاه و نه تومان) است.

سیگنال فرزین معکوس شد

این در حالی است که بعد از صحبت‌های رئیس کل بانک مرکزی، شب یکشنبه ۲۳ بهمن در شبکه یک صدا و سیما، قیمت دلار برخلاف رویه‌های سابق صعودی شد.

روز گذشته نیز بازار دلار توافقی از رکود هفته‌های گذشته خارج شد. فعلا بازار دلار آزاد و رسمی تفاوتی در حدود چهار هزار تومان دارد و این موضوع به رونق خرید و فروش دلار سهمیه‌ای دامن زده است.

دلار تهران در پله پنجم کانال ۴۰ هزار تومانی نوسان داشت. بازارهای موازی نیز سیگنال افزایش قیمت به تهران می‌دادند. برخی معامله‌گران معتقدند تا زمانی که بازارهای موازی آلارم افزایش قیمت می‌دهند، دلار تهران به محدوده پایین کانال ۴۰ هزار تومانی باز نمی‌گردد.

سه‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱، دلار هرات در سقف تاریخی خود قرار گرفت و با قیمت ۴۵ هزار و ۸۲۰ تومان معامله شد. دلار سلیمانیه ۴۵ هزار و ۸۵۰ تومان شد.

درهم با افزایش پلکانی به کانال ۱۳ هزار تومانی نزدیک شد. در حال حاضر حواله درهم با قیمت ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان در بازار مبادله می‌شود.

فرزین شب یکشنبه ۲۳ بهمن وعده راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلا را تا آخر این هفته داد. برخی فعالان بازار معتقدند، هراس از افت قیمت باعث شده معامله‌گران با احتیاط خرید کنند.

آنها به نسبت فاصله معنادار قیمت درهم به دلار، ارزپاشی بانک مرکزی، شرایط ترکیه و تقویت ارزش دلار در این کشور،‌ محدودیت ورود دلار از عراق و أفغانستان به ایران اشاره می‌کنند و می‌گویند: «روند دلار صعودی است اما فعلا بازار ارز در انتظار وعده‌های فرزین است تا مبادا با خرید نقره‌داغ شود.»

انتظار چینی برای کاهش دلار

از سوی دیگر سفر سه روزه رئیسی به چین نیز باعث شده برخی معامله‌گران در انتظار دستاوردهای سفر اخیر باشند. در حال حاضر چین بزرگترین مشتری نفت ایران است.

گفته می‌شود قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین موضوع اصلی این سفر است. پیشتر نیز سفر روحانی با محوریت این موضوع بود و توانست انتظارات افزایشی در بازار ارز را تعدیل کند و برای مدتی از سرعت رشد دلار کم کند.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود