فروش ویژه محصولات ایران خودرو با یک سوم قیمت کارخانه | شرایط استثنایی ایران خودرو به مناسبت دهه فجر

0 3,747

رئیس سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که آیا با عرضه خودرو در بورس کالا، قرعه کشی خودرو حذف می‌شود؟ گفت: در مورد خودرو‌هایی که در بورس کالا عرضه می‌شوند، قاعدتاً قرعه کشی معنی نخواهد داشت و بر اساس عرضه در بورس انجام خواهد شد.

بورس کالا طبق برنامه جدید اعلامی، از دوشنبه تا چهارشنبه آینده، میزبان عرضه ۳۰۵۰ فیدلیتی، ریسپکت، وانت و کامیون و کامیونت خواهد بود. / محصولات ایران خودرو

طبق مصوبه جدید شورای بورس مبنی بر از سر گیری فروش خودرو در بورس کالا از امروز، عرضه های جدید اعلام شد که شامل فیدلیتی 7 و 5 نفره و ریسپکت (متعلق به بهمن موتور) ، وانت کارا تک و دو کابین و کامیون کشنده امپاور و کامیونت فورس متعلق به بهمن دیزل هستند.

بر اساس این گزارش، سه شنبه هفته آینده بیش از 500 دستگاه فیدلیتی 7 نفره سفید و مشکی با موعد تحویل 25 اردیبهشت در بورس کالا عرضه می شود. میزان پیش پرداخت 100 درصد با قیمت پایه 772 میلیون تومان تعیین شده است. / محصولات ایران خودرو

همچنین در همان روز 500 دستگاه فیدلیتی 5 نفره مشکی و سفید با موعد تحویل 25 اردیبهشت و پیش پرداخت 100 درصدی و قیمت پایه 759 میلیون تومانی عرضه می شود.

علاوه بر این 500 دستگاه ریسپکت شامل 200 و 300 خودرو مشکی و سفید با موعد تحویل 25 اردیبهشت در بورس کالا عرضه خواهد شد. میزان پیش پرداخت 100 درصد و قیمت پایه 643 میلیون تومان تعیین شده است. / محصولات ایران خودرو

چهارشنبه آینده هم 1000 دستگاه وانت کارا تک و دو کابین با موعد تحویل 25 اردیبهشت با پیش پرداخت 50 درصد و قیمت پایه 291.3 و 301.5 میلیون تومان عرضه می شود.

دوشنبه آینده نیز 100 دستگاه کامیون کشنده امپاور با موعد تحویل 23 اردیبهشت عرضه می شود. میزان پیش پرداخت 30 درصد و قیمت پایه 3.13 میلیارد تومان تعیین شده است.

در همان روز هم 450 دستگاه کامیون فورس شامل 230 و 220 دستگاه با و بدون کاربری با موعد تحویل 15 خرداد و 23 اردیبهشت عرضه می شود. میزان پیش پرداخت 30 درصد و قیمت پایه 893 و 930 میلیون تومان تعیین شده است./ تسنیم

حذف قرعه کشی برای خودروهای عرضه شده در بورس

عشقی در ارتباط تلفنی با بخش خبری 21 سیما درباره جزئیات این خبر افزود: عصر سه شنبه جلسه شورای عالی بورس به ریاست وزیر اقتصاد تشکیل شد و بحث عرضه خودرو در بورس یکی از موضوعات اصلی جلسه بود که با توجه به بحث‌هایی که در جلسه انجام شد اعضای شورای عالی بورس مصوب کردند که عرضه خودرو در بورس ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: عرضه خودرو‌هایی که قبل از این در هیات پذیرش بورس کالا، تصویب و پذیرش شده و مورد موافقت اعضای این هیات قرار گرفته است و در دو ماه گذشته عرضه‌هایی را در بورس کالا داشتند، ادامه پیدا خواهد کرد.

عشقی افزود: از عرضه کنندگان و خودرو سازان خواسته شده است که برنامه عرضه را ارائه دهند تا متقضایانی که می‌خواهند خرید‌های خود را انجام دهند بتوانند برنامه ریزی کنند و هر هفته مشخص باشد که چه خودرو‌هایی عرضه می‌شود.

رئیس سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که این عرضه‌ها شامل چه خودرو‌هایی می‌شود؟ و آیا تعداد خودرو‌ها برای عرضه مشخص شده است؟ گفت: این برنامه را خودرو سازان خواهند داد,، چون عرضه‌ها تا الان غیر منظم بود که یکی از ایراد‌های اصلی ما هم این بود که تعداد عرضه‌ها در هفته‌های آینده مشخص نبود‎؛ ان شاءالله خودروسازان عرضه‌ها را با توجه به میزان برنامه تولیدشان و تعهدات عرضه‌ای که دارند در هر هفته یا هر دو هفته به صورت مشخص اعلام خواهند کرد.

 عشقی تاکید کرد: این عرضه‌ها به تناسب تعداد خودرو‌هایی که وجود دارد چند روز قبل از انجام معامله اعلام خواهد شد تا متقاضیان بتوانند برنامه ریزی لازم را برای خرید داشته باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با عرضه خودرو در بورس کالا، قرعه کشی خودرو حذف می‌شود؟ گفت: در مورد خودرو‌هایی که در بورس کالا عرضه می‌شوند، قاعدتاً قرعه کشی معنی نخواهد داشت و بر اساس عرضه در بورس انجام خواهد شد.

رئیس سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه به تازگی شورای رقابت همه خودرو‌ها را مشمول قیمت گذاری اعلام کرده است، آیا عرضه خودرو در بورس با این تصمیم منافاتی ندارد؟ گفت: خیر؛ هیچ منافاتی با بحث دستورالعمل شورای رقابت ندارد، زیرا بر اساس بند ج ماده 36 قانون احکام دائمی کالا‌هایی که در بورس کالا پذیرفته می‌شوند بر اساس قوانین و مقررات بورس کالایی برخورد می‌شوند و مشمول هر نوع نظام قیمت گذاری نخواهند بود.

تسنیم

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود