رونمایی از «الرحله»، توپ جام جهانی 2022 (عکس)

0 3,764

شرکت آدیداس از توپ رسمی رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر رونمایی کرد.

ورزش سه: جام جهانی 2022 قرار است پاییز امسال با حضور 32 تیم از سراسر جهان در کشور قطر برگزار شود.
شرکت آدیداس دقایقی قبل به صورت رسمی از چهاردهمین توپی که به صورت اختصاصی برای این تورنمنت طراحی کرده رونمایی کرد.
این شرکت ادعا می‌کند که این توپ که نام آن را «الرحله» گذاشته سریع‌ترین توپی است که در تاریخ مسابقات جام جهانی مورد استفاده قرار گرفته و به طور خاص برای دیدارهایی که سرعت بسیار بالایی دارند طراحی شده است.
الرحله در زمان عربی به معنای سفر است و گفته می‌شود که برای طراحی این توپ از معماری خاص، قایق‌های نمادین و پرچم ملی کشور قطر الهام گرفته شده است.

بر اساس ادعای شرکت آدیداس، حرکت این توپ در هوا از تمامی توپ‌های جام‌های جهانی قبلی سریع‌تر است و بیشترین سطح دقت و اطمینان را در زمین بازی فراهم می‌کند.
خانم فرانسیسکا لوفلمان، طراح ارشد در دپارتمان گرافیک فوتبالی و سخت افزاری آدیداس، درباره این توپ گفت:« فوتبال روز به روز سریع‌تر می‌شود و سرعت آن بیش از پیش بالا می‌رود. دقت و ثبات در حرکت توپ تبدیل به موضوعی شده که از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. طراحی جدید به این توپ اجازه می‌دهد که سرعتش را در حین حرکت در هوا حفظ کند.»
این توپ با استفاده از جوهرها و چسب‌های بر پایه آب ساخته شده که اولین بار است در ساخت توپ جام جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
فروش این توپ در سایت رسمی آدیداس قرار است از تاریخ 30 مارس آغاز شود و یک درصد از سود فروش آن به جنبش Common Goal اهدا خواهد شد.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود