جهانپور: دریافت کنندگان دُز اول واکسن کرونا نگران فاصله تزریق نباشند

0 3,726

جهانپور گفت: کسانی که دُز اول را دریافت کرده اند نگران طولانی شدن فاصله تزریق دُز دوم نباشند چون دُز اول تا حد زیادی ایمنی پایه ایجاد می کند.

کیانوش جهانپور، مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: در روزهای اخیر شرکت های طرف قرارداد در تحویل محموله های توافق شده تاخیر داشتند و ممکن است برنامه واکسیناسیون در برخی از موارد طبق برنامه ریزی پیش نرود.

جهانپور گفت: با توجه به عدم تعادل بین عرضه و تقاضای واکسن است، پیشنهاد شده تا واکسیناسیون در قشر وسیعی از جامعه انجام شود و سپس دز دوم را در بین مردم و بر اساس برنامه ریزی انجام شود اما فعلا در کشورمان برنامه این است که دز اول و دوم به همین شکل انجام شود.

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو ادامه داد: قاعدتا طبیعی است که واکسیناسیون طبق جدول زمان بندی پیش نرود، همانطور که در کشور‌های اروپایی نیز در روند واکسیناسیون فراز و فرود‌هایی وجود داشت و به نظر می‌آید که این فراز و فرود‌ها همچنان قابل اجتناب و پیشگیری نباشد.

او افزود: کسانی که دُز اول را دریافت کرده اند نگران طولانی شدن فاصله تزریق دُز دوم نباشند چون دُز اول تا حد زیادی ایمنی پایه ایجاد می کند. اغلب واکسن هایی که تا کنون در دسترس است، با این وقفه ایجاد شده، مشکلی نخواهند داشت.

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: به محض ورود محموله‌ها با یک فاصله زمانی منظم، تزریق براساس اولویت‌ها انجام می‌شود.

به دلیل به تاخیر افتادن واکسیناسیون عذرخواهی می کنیم
مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو: از عزیزانی که پس از دریافت پیامک، به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده اند ولی واکسن موجود نبوده و واکسیناسیون انجام نشده است، عذرخواهی می‌کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

*** قبل از مصرف هر دارویی با پزشک خود مشورت کنید.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود