آنچه باید درباره جراحی بینی گوشتی بدانید

0 3,803

بسیاری از افراد به ویژه خانم ها به دنبال روش هایی برای زیباتر شدن هستند که امروزه جراحی بینی گوشتی طرفدارن زیادی را به خود جذب کرده است این نوع جراحی یکی از انواع جراحی بینی می باشد و به جرات می توان گفت که کشور ما در این خصوص یکی از بهترین ها می باشد و در حال پیشرفت و به روز رسانی است.

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی و هر آنچه که باید بدانید

زمانی که فرد تصمیم به عمل بینی گوشتی دارد یکی از سوالاتی که در ذهن او پیش می آید امکان برگشت پذیری آن به فرم قبل از جراحی است که در واقع به یکی از دغدغه های فرد تبدیل می شود، در گذشته تضمینی بابت عدم بازگشت به فرم اولیه وجود نداشت اما امروزه پس از تحقیقات و پیشرفتی که در این مورد انجام شده است برگشت پذیری بینی گوشتی به حداقل ممکن و حتی به حد صفر رسیده است.

عمل جراحی بینی

تکنیک عمل بینی گوشتی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی بسیار زیاد است، هدف در جراحی بینی گوشتی کوچک و باریک کردن نیمه تحتانی بینی و همچنین زیبا سازی قسمت نوک و جمع کردن پره های بینی است و به دلیل اینکه بینی گوشتی غضروف ضعیفی دارد با صیقل دادن ضعیف تر نیز می شود به همین در گذشته امکان بازگشت بینی به فرم اولیه پس از جراحی بسیار زیاد بود که در روش های جدید جراح تا حد امکان از برداشتن غضروف خودداری می کند و تنها در مواردی مانند قوز بینی، غضروف را صیقل می دهد همچنین جراح علاوه بر اینکه غضروف های نازک بینی را تقویت می کند ساختار آن را نیز مستحکم می کند که برای این عمل غضروف را از تیغه وسط بینی بر می دارد و به منظور تقویت غضروف های ضعیف بینی گوشتی آن را در قسمت نوک بینی قرار می دهد علاوه بر این جراح از تکنیک تقویت ساختار غضروف به منظور ایجاد فشار بر روی پوستی بینی استفاده می کند تا بینی باریک تر و خوش فرم شود و در نهایت عرض پره های بینی از کنار جمع شده تا به کاهش پهنای بینی کمک کند، بنابراین این نوع جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است و بسیار سخت است و باید یک پزشک ماهر خلاقیت، هنر و حوصله به خرج دهد تا بیمار به نتیجه دلخواه خود برسد و به خاطر داشته باشید که همه جراحان زیبایی توانایی انجام این عمل را به نحو احسنت ندارند.

جراحی بینی گوشتی

تزریق آمپول کورتون 

در برخی موارد پزشک بعد از جراحی بینی گوشتی به منظور کم کردن ضخامت پوست بینی و کاهش تورم ناشی از عمل از داروی کورتون استفاده می کند این آمپول به صورت زیر جلدی در ناحیه بالای نوک بینی تزریق می شود میزان کورتون تزریق شده بسیار حائز اهمیت است زیرا مقدار زیاد آن باعث نازک شدن بیش از حد بینی می شود و دقت داشته باشید که بعد از تزریق این آمپول تا دو هفته نباید از چسب استفاده کنید.

 عمل جراحی بینی گوشتی و رفع مشکلات تنفسی

جراحی مشکلات تنفسی بینی نوعی رینوپلاستی می باشند که باعث بهبود عملکرد بینی می شوند که برخی از افراد به دلیل مشکل مادر زادی این مشکل تنفسی را دارند، در مجرای بعضی از افراد گرفتگی وجود دارد که باعث مسدود شدن راه تنفسی فرد می شود بنابراین به منظور بر طرف کردن این مشکل و بهبود جریان هوا در بینی جراحی انجام می شود، برخی از افراد دارای بینی های کوچکی می باشند که با کمک عمل جراحی مقداری از آن را بزرگتر می کنند تا تناسب آن با صورت افزایش یابد، برخی از بیماران نیز از جراحی بینی خود راضی نیستند و به منظور اصلاح عمل اول دوباره جراحی بینی انجام می دهند.

سن مناسب برای جراحی بینی

جراحی بینی باید در سنی انجام شود که رشد اجزای صورت به ویژه بینی کامل شده است باید تا پایان دوران بلوغ صبر کنند که معمولا پس از ۱۸ سالگی بهترین نتیجه را به فرد می دهد زیرا، رشد اجزای صورت پایان یافته و بینی شکل نهایی به خود گرفته است.

عمل بینی گوشتی

هزینه عمل بینی گوشتی

به دلیل اینکه جراحی بینی گوشتی به مهارت و دقت بالایی نیاز دارد هزینه آن نیز به نسبت جراحی بینی استخوانی بالاتر است البته با توجه به نوع بینی گوشتی و همچنین میزان ضخیم بودن بافت پوست و چربی هزینه آن تغییر می کند.

انواع بینی گوشتی

دسته اول بینی های هستند که پوستشان میزان چربی زیادی تولید می کند همچنین دارای غدد سبابه زیادی هستند که در حقیقت جراحی این نوع بینی با موفقیت بیشتری همراه است.

دسته دوم بینی های می باشند که میزان بافت زیر پوست آن ها زیاد است که در واقع جراحی این دسته از بینی ها از حساسیت بالایی برخوردار است و نیاز به جراح ماهر دارد.

قبل و بعد از جراحی بینی

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

هر اندازه که انتخاب یک جراح با تجربه و ماهر به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب از اهمیت بالایی برخوردار است، مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی نیز بسیار مهم می باشند، بنابراین در این جراحی نیز مانند جراحی بینی به روش بسته باید نکات زیر را رعایت کنید.

 •  در زمان خوابیدن به گونه ای دراز بکشید که حتما سر بالاتر قرار داشته باشد.
 • با دهان باز عطسه کنید.
 • از استحمام کردن با آب داغ پرهیز کنید.
 • از مصرف الکل خودداری کنید.
 • از مصرف غذای تند در هفت روز بعد از عمل پرهیز کنید.
 • تا یک ماه شنا نکنید.
 • از خوردن غذایی که به جویدن نیاز دارند به مدت ۱۲ ساعت خودداری کنید.
 • بعد از جراحی از خندیدن و حرکات ماهیچه ای صورت خودداری کنید.
 • از عینک تا ۳۰ روز استفاده نکنید.
 • از کمپرس یخ بر روی اطرف چشم تا ۱۲ ساعت پس از جراحی استفاده کنید.
 • تا ۲۱ روز هرگز ورزش نکنید پس از آن با احتیاط کامل ورزش های سبک را انجام دهید.

جراحی بینی گوشتی

نکات مهم

 1.  کبودی بینی و دور چشم بعد از سه هفته برطرف می شود.
 2. ترشحات خونابه از بینی به مدت چهار روز طبیعی می باشد.
 3. دوره بهبودی و مراقبت افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند طولانی تر است.
 4. افراد به مدت یک تا دو ماه پس از جراحی باید از چسب بینی استفاده کنند.

اگر با علائم مانند جوش های پوستی بیش از حد، حالت تهوع، سرگیجه، استفراغ مکرر، خون ریزی بینی، درد بیش از حد بینی، تپش قلب مواجهه شدید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

 

منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود