قلعه آدمخوار

0 79

اردبیل یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران است که جاذبه های گردشگری زیادی دارد؛ جاذبه هایی که برخی از آن ها حیرت انگیز بوده و شما را به وجد می آورد. در این مقاله قصد داریم قلعه آدمخوار یا بوینی یوغون را به شما کاربران گرامی لحظه آخر معرفی نماییم. 

 

قلعه آدمخوار

 

قلعه بوینی یوغون

قلعه آدمخوار که در روستای کورعباسلو استان اردبیل واقع شده، ساخته دست بشر می باشد. این قلعه سالیان سال است که متروک مانده و به دلیل داستان هایی که از آن نقل شده، توریست های تور اردبیل به سراغ آن نمی رود. این قلعه که مربوط به پیش از تاریخ اسلام می باشد در ارتفاعات شهر اردبیل و بر روی سنگ های عظیم الجثه ساخته شده است که استحکام بالای آن را نشان می دهد. قلعه آدمخوار در اردبیل علاوه بر کاربرد نظامی، برای سکونت هم مورد استفاده قرار می گرفت و امکانات لازم برای هر دو منظور را دارا بود. آثاری در این مکان یافت شده است که متعلق به عصر اشکانی، دوران مفرغ و اسلامی می باشد.
دیواره های این قلعه ترسناک که از جنس سنگ و ساروج هستند، ارتفاعی معادل با 300 متر دارند. وسعت کلی قلعه بوینی یوغون بیش از 300 هکتار بوده که به صورت چند لایه ای ساخته شده است. این مکان در دوره اشکانیان تا دوره صفویان تحت سکونت افراد فراوانی بود. انسان هایی که در آن زمان این قلعه را سکونتگاه خود قرار داده بودند، برای دسترسی راحت به آب و ذخیره آب برف و باران، حوضچه های سنگی در بالای قلعه ساخته بودند.

 

قلعه آدمخوار اردبیل

 

روایات نقل شده از قلعه آدمخوار

گفته می شود در گذشته هر فردی که تصمیم به بازدید از قلعه ی مرموز آدمخواران اردبیل می گرفت، این مکان آخرین نقطه زنده ماندن آن بود و پس از رفتن به قلعه، فرد به طور مرموزانه ای ناپدید می شد و دیگر هیچ اثری از او نبود.

راز قلعه آدمخوار چیست؟

بررسی های انجام شده بر روی این قلعه نشان می دهد که معماری عجیب آن و ارتفاع زیاد دیواره ها سبب گشته که دسترسی به آن غیر ممکن باشد و افرادی که راهی این مکان می شدند به نحوی یا درون قلعه گیر کرده و گم می شدند و یا از راه دیگری راهی می شدند. گم شدن افراد درون قلعه آدمخوار اردبیل سبب می شد که تا چندین وقت آن ها بدون آب و غذا بمانند و در نهایت در همان مکان بمیرند.

 

قلعه آدمخوار اردبیل

 

آدرس قلعه آدمخوار اردبیل

35 کیلومتری اردبیل/ 11 کیلومتری شهرستان نیر/ روستای کورعباسلو

منبع:لحظه آخر

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود