دانشگاه کویمبرا

0 86
پرتغال غربی ترین کشور اروپا محسوب می شود که دانشگاه های بسیار خوبی را در خود جای داده است. سیستم آموزشی این کشور همیشه جزء بهترین ها بوده تا جایی که 5 دانشگاه پرتغال در لیست QS قرار دارند. یکی از بهترین و باکیفیت ترین دانشگاه های پرتغال، دانشگاه کویمبرا نام دارد. دانشجویان در این کشور می توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا مشغول به تحصیل شوند و مدرک دریافت کنند. دانشگاه کویمبرا از دانشگاه های برتر و ممتاز کشور پرتغال می باشد که جزء دانشگاه های ارزان جنوب اروپا به حساب می آید، در ادامه ما را همراهی کنید تا توضیحاتی را در رابطه با این دانشگاه شرح دهیم.

دانشگاه کویمبرا در سال 1290 به دستور پادشاه بنا شد و از همین رو قدیمی ترین دانشگاه این کشور به حساب می آید. این دانشگاه دولتی که در شهر کویمبرا واقع شده دارای 8 دانشکده بوده و حدود 25 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان خارجی و داخلی می توانند رشته های علوم انسانی، پزشکی، داروسازی، ریاضیات، هنر، حقوق، اقتصاد، علوم، مهندسی، روانشناسی، تربیت بدنی و تکنولوژی را برای تحصیل در دانشگاه کویمبرا انتخاب کنند. هیئت علمی این دانشگاه شامل 1482 نفر و بخش اداری شامل 1359 نفر می باشد. لازم به ذکر است که بگوییم در دوره لیسانس اغلب رشته ها به زبان پرتغالی تدریس می شوند، اما در مقطع فوق لیسانس و دکترا، تمامی دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دریافت مدرک در دوره کارشناسی در دانشگاه کویمبرا 4 سال، دوره کارشناسی ارشد 2 سال و دوره دکترا 3 سال به طول می انجامد.

دانشگاه کویمبرا که جزء 400 دانشگاه برتر دنیا می باشد، در سال 2013 در فهرست آثار فرهنگی یونسکو ثبت گردید. ریاست دانشگاه کویمبرا هم اکنون بر عهده ژواو گابریل سیلوا می باشد.
معماری زیبا و بی نظیر این دانشگاه سبب شده تا گردشگرانی که با تور پرتغال به این کشور سفر می کنند از آن بازدید کنند. بسیاری از گردشگران تور پرتغال با هدف مهاجرت برای تحصیل در این کشور، از دانشگاه کویمبرا بازدید به عمل می آورند تا شرایط آن را بسنجند و وقتی از سطح تحصیلی بالای آن اطلاع پیدا می کنند، تصمیم خود را نهایی می کنند.
*هزینه تحصیل در دانشگاه کویمبرا
تحصیل در مقاطع مختلف این دانشگاه هزینه های مختلفی دارد، برای مثال کسب مدرک دکترا نیازمند پرداخت شهریه ای به مبلغ حدودی 3000 یورو (بدون کسب بورسیه) است. به طور کلی هزینه شهریه سالانه در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه دولتی حدود 2000 دلار می باشد.
برای تحصیل در این دانشگاه، نیاز است تا شما مدرک زبان داشته باشید اما اگر این مدرک را در دست ندارید ولی در کشور دیگری یک مقطع تحصیلی کسب کرده اید، می توانید مدارک مربوط به آن را به دانشگاه ارائه دهید. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه کویمبرا عبارت اند از:
-اصل شناسنامه به همراه کپی آن
-مدرکی مبنی بر تمکن مالی 10000 یورویی
-توصیه نامه
-ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات آن
-ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن
-ترجمه مدرک کارشناسی و ریز نمرات آن
-پاسپورت به همراه کپی آن
-نامه عدم منع تحصیل

لازم به ذکر است که بدانید، اگر می خواهید برای تحصیل در دانشگاه کویمبرا در نیم سال اول اقدام کنید، از 10 اسفند تا 25 تیر مهلت دارید که درخواست دهید و برای نیم سال دوم باید از 10 شهریور تا 25 آذر اقدام کنید. پذیرش در دانشگاه کویمبرا نیازمند دریافت امتیازاتی است که دانشجویان باید به دست آورند.
خوب است بدانید که هزینه زندگی در شهر کویمبرا نسبتا ارزان است و دانشجویان به راحتی می توانند در کنار تحصیل به زندگی روزمره خود ادامه دهند.
سایت دانشگاه: https://www.uc.pt/en 

منبع:لحظه آخر

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود