آشناشدن برای ازدواج بوسیله اینترنت

0 3,761

    جوانی هستم ۲۳ ساله لیسانسه؛ پسری هستم که سعی میکنم به مسائل مذهبی اهمیت دهم، نمازم را تا آنجا که بشود سر وقت بخوانم، روزه مستحبی بگیرم و از آنجایی که نیروی شهوت بسیار مرا آزار می‌دهد به طور جدی به فکر ازدواج هستم. من از طریق یک سایت اینترنتی، بادختری آشنا شدم و بعد از چند تماس تلفنی که با هم داشتیم متوجه شدم او نیز یک دختر مذهبی است و خصوصیات یک زن مناسب را دارد که البته باید بگویم بیشتر معیار های من برای انتخاب همسر مسائل مذهبی است. هر دو از این بابت که این گونه با هم آشنا شدیم ناراحت هستیم و هر دو دوست نداریم اگر هم قرار باشد ازدواجی انجام شود با گناه باشد. ولی از طرفی هم با صحبت هایی که داشتیم (فقط به صورت تلفنی) از بسیاری از جهات با هم نزدیکی داریم. حال می خواهم بدانم اگر برای ازدواج اقدام کنیم گناهی انجام دادیم؟ آیا اگر این کار ما گناه بوده درست است که ازدواج ما با گناه شروع شود. از طرفی آن دختر استخاره ای در مورد ازدواج با من کردند که بد آمده است. خواستم بدانم با توجه به اینکه ما فقط تلفنی صحبت کردیم و هنوز خانواده ها یکدیگر را ندیده اند آیا این استخاره درست بوده که هنوز مراحل تحقیق و مشورت را نگذرانده و یا شاید بخاطر این بد آمده که کار اولیه ما درست نبوده است؟

به نکات زیر دقت فرمایید:

۱- معمولاً علاقه هایی که از طریق فضای مجازی بدون دیدن طرف مقابل ایجاد می شود و قبل از اینکه به صورت منطقی تصمیم به ازدواج بگیرند، ایجاد می شود و وابستگی ها و احساسات که در کنار علاقه ایجاد می شود، باعث پنهان ماندن شخصیت اصلی می شود. در صورت ازدواج با این وضعیت احساسی، بعد از ازدواج و آشکار شدن شخصیت اصلی هر دو مشکلات و اختلافات شروع می شود.
۲- قبل از اینکه وابستگی تان از این بیشتر بشود، به صورت جدی یک تحقیق محلی از محل زندگی، روابط والدین، محل کار یا تحصیل، دوستان انتخابی، نظر اساتید و اینکه گذشته مشکل دار ایشان دقیقا چه بوده و چه تأثیری روی شخصیت و روحیات ایشان داشته بکنید. اطلاعاتی که از ایشان می گیرید با افرادی غیر از ایشان منطبق کنید. صحت و سقم این صحبت ها را متوجه شوید.
۳- سعی کنید قبل از وابستگی شدید موانع و مشکلاتی مانند رضایت والدین، وضعیت اقتصادی و…. را برداشته، رسماً( در صورت مطلوب بودن تحقیقات محلی ) به خواستگاری ایشان بروید.
۴- برای پیشگیری از انجام ازدواج احساسی پشیمان کننده سعی کنید انتظارات، علاقه ها، نیازها و موضوعاتی را که اهمیت دارد، بدون محافظه کاری و مخفی کاری مطرح کنید و از ایشان بخواهید آنچه که هست و می خواهد شما باشید، برای تان مطرح کند.
۵- یکی از احساسات و افکار بدی که بعد از گذشت حداقل دو سال ازدواج ممکن است سراغ شما بیاید، افکار بدبینانه نسبت به همسرتان است که در بعضی از موارد تبدیل به وسواس فکری شده و زندگی را برای شما و همسرتان تلخ می کند. افکار بدبینانه با این سوال آغاز می شود: با توجه به اینکه همسر من بدون دیدنم با من ارتباط برقرار کرده و با اعتماد این ارتباط به دوستی تبدیل شده، از کجا بدانم با افرادی دیگری در ارتباط نباشد؟
استخاره در این موقعیت که شما در آن هستید جایگاهی ندارد و هیچ اثر عقلایی ندارد بنابراین تا زمانی که استشاره و مشورت شما به یک مسیر روشنی راهنمایی می کند استخاره لازم نیست و مخالفت با آن اشکالی ندارد. حتی مراجعینی داریم که برای رابطه غیر شرعی با پسر استخاره کرده و استخاره خوب آمده و بعد از آسیب های شدید با حالت افسردگی و جدایی از پسر خودخواه و شیاد به دین و مذهب هم بدبین شده بود و آن به این دلیل است که متأسفانه خیلی از ما جایگاه استخاره را نمی‌دانیم.

منبع: مــرکـز ملــی پاسخگــــویی به ســؤالات دینـــی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود