راهکار اختلال جنسی فتیش پا

0 3,777

من دارای یک ویژگی، مشکل، اختلال یا هر چه که باب شده می‌گویند هستم. من فتیش پا دارم، البته از نوع شدیدش نیست. مجردم و می‌خواهم بدانم اگر زمانی برای خواستگاری رفتم چگونه بفهمم که شخص مورد نظر با فتیش من مشکلی ندارد.از طرف دیگر ظاهر پای آن شخص مورد نظر برایم اهمیت دارد و حداقل باید حدود آن چیزی که در ذهنم است باشد. یعنی بنوعی باید ببینم یا فردی ببیند و بگوید. به کسی هم که نمیتوانم بگویم فتیش دارم و برو پای عروس را  ببین چه فرمی دارد!؟ خواستم بدانم راه حلی برای این مشکل پر رنگ یا کمرنگ من هست؟

با اهداء سلام و تحیت محضر جنابعالی
یادگار پرستی (فتیشیسم) از جمله اختلالاتی است که زیر مجموعه اختلالات جنسی قرار می گیرد و طبعا در صورت شدت نیاز به درمان دارد.

اختلالات جنسی به صورت کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:
_ کژکاری جنسی، نابهنجاری جنسی، اختلالات هویت جنسی که البته هریک از این اقسام دارای مصادیق متعددی است.
کژکاری جنسی مانند تمایل جنسی به جنس موافق، عدم توانایی در ایجاد ارتباط زناشویی، ..

_ اختلال هویت جنسی مانند اینکه فردی از جنسیت خود راضی نباشد و جنسیت مخالف را دوست داشته باشد و مثلا لباسهای جنس مخالف را بپوشد.

_ نابهنجاری جنسی مانند، همجنس بازی ( بر مبنای dsm که مبنای تشخیص اختلالات از نگاه روانشناسی و روان پزشکی است، همجنس گرایی مادامیکه با رضایت خاطر طرفین باشد اختلال نیست! اما طبیعی است که روانپزشکان و روانشناسان متدین چنین مبنایی را نمی‌پذیرند)، هرزه‌نگاری، یادگار پرستی یا همان فتیشیسم…
فردی که مبتلا به فتیش است، در ارضاء جنسی از اشیاء بی جان، مانند لباس، جوراب، کفش و… وگاهی نیز از قسمت خاصی از بدن شخص (همسر) لذت می برد.

بر این اساس به نکات زیر توجه بفرمایید؛
_ قبل از اقدام به خواستگاری و ازدواج، طی یک مشاوره حضوری با روان شناس بالینی و یا یک س*ک*س تراپ، علاوه بر تعیین سطح دقیق آن، به درمان آن بپردازید.
_ در صورتیکه، سطح اختلال به میزانی نباشد که کارکردهای زناشویی را تحت الشعاع قرار بدهد، آسیب خاصی که زندگی مشترک را تهدید کند، به دنبال نخواهد داشت.
_ شما می توانید پس از اطمینان از سطح فتیش خود، در جلسه خواستگاری به صورت کلی (بدون اینکه بیان کنید خودتان با این وضعیت مواجه هستید) این موضوع را با خانم مورد خواستگاری مطرح کنید و نظر وی را در مورد چنین موضوعی جویا شوید.
_ هرچند حضرتعالی به فرم مورد نظر خود اشاره نکرده اید، اما طبعا در محدوده ریزی یا درشتی پا و…. تعریف می شود، که در اینصورت با برانداز نمودن اندام و رنگ چهره شخص تا حدودی ابهام شما برطرف خواهد شد. در این موضوع می توانید از خواهر، مادر و … کمک بیشتری بگیرید

در پناه خدای متعال موفق باشید

 

منبع: مــرکـز ملــی پاسخگــــویی به ســؤالات دینـــی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود