قیمت دلار انتهاری شد | قیمت دلار امروز 19 بهمن آسمانی شد

0 3,709

قیمت دلار توافقی امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن از سوی بانک مرکزی اعلام شد. قیمت دلار توافقی در نوسان است.

در روزهای گذشته شاهد بالا و پایین رفتن قیمت دلار بودیم.  قیمـت دلار در 2روز گذشته کاملا مشخص بود، ولی مجددا قیمت دلار دچار نواساناتی شد و کانال عوض کرد. بنابراین باید دید در روزهای آینده قیمت دلار چگونه خواهد شد. دیشب تغییر قیمت دلار موجب سردرگمی معامله گران شدبا تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی و حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی، نرخ فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی‌ها در سایت بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام می‌شود.

بازار متشکل امروز شاهد افت قیمت دلار بود .قیمـت دلار امروز در بازار متشکل ارزی نسبت به روز قبل نوسان نزولی را ثبت کرد.نرخ دلار متشکل امروز با 43 هزار و 22 تومان معامله شد.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار متشکل
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۳,۰۲۲ -۳۰.۰۰ -۰.۰۷ 11:05
۴۳,۰۵۲ -۸۲.۰۰ -۰.۲ روز قبل
۴۳,۱۳۴ ۴.۰۰ ۰ ۲ روز پیش

دلار گران می‌شود؟

بازارساز فعلا با قدرت در بازار حضور دارد و مانع افزایش قیمت شده است. بخشی از معامله‌گران نیز معتقدند دشوار است اسکناس آمریکایی در سال جاری رشد بیشتری را تجربه کند و افزایش قیمت این ارز در صورتی ادامه خواهد داشت که خبرهای مثبتی در حوزه بین‌الملل به گوش نرسد و تحریم‌های نفتی ایران سنگین‌تر دنبال شود.

امروز دلار تهران در بازار آزاد در پله چهارم کانال 40 هزار تومان معامله شد. قیمـت دلار بازار متشکل ارزی هم نسبت به روز گذشته کاهش ۷۰ تومانی را ثبت کرد.

بازارهای موازی نیز کاهش ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی قیمت داشتند. دلار هرات با قیمت ۴۴ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد و سلیمانیه نیز به نرخ ۴۵ هزار و ۱۰۰ تومانی نزدیک شد.

درهم امارات با کاهش ۱۰۰ تومانی به پله سوم کانال ۱۲ هزار تومانی برگشت و با قیمت ۱۲ هزار و ۳۷۰ تومان معامله شد.

سایه انتظارات تورمی بر بازار

در همین راستا علی صادقین کارشناس بازارهای مالی با اشاره به افزایش انتظارات تورمی در جامعه به تجارت‌نیوز گفت: «با توجه به تدوام وضعیت ابهام در احیای برجام، قیمت دلار در ماه‌های گذشته نوسان زیادی داشته است. نقش بازارساز در فشار عرضه نیز زیاد بوده است.»

او تاکید کرد: «بازار ارز بیشتر از اینکه متاثر از متغیرهای بنیادی باشد با شرایط انتظارات تورمی و اخبار مربوط به مذاکرات هسته‌ای برجام تغییر روند می‌دهد.»

این کارشناس بازارهای مالی در ادامه خاطرنشان کرد: «کنترل قیمت دلار به معنای کاهش نرخ نیست و فقط می‌تواند رشد این اسکناس آمریکایی را با شیب کمتری همراه کند. با توجه به انتظارات تورمی و نوع وضعیت متغییرهای پولی اقتصاد، نباید انتظار کاهش برای بازار ارز داشته باشیم.»

صادقین با اشاره به روند باثبات قیمـت دلار در کانال ۴۰ هزار تومانی یادآور شد: «این روند باثبات در قیمت دلار باعث انتقال سرمایه از بازار ارز به طلا یا سکه نمی‌شود. بین دلار و طلا تفکیکی وجود ندارد و طلا دارایی کاملا دلارمحور است.»

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود