احتمال بروز خیز پنجم کرونا در تهران

محسنی بندپی خبر داد؛

0 3,806

استاندار تهران با اشاره به تزریق بیش از یک میلیون دُز واکسن کرونا در استان تهران از احتمال بروز خیز پنجم کرونا در تهران خبر داد.

ایسنا: انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز گزارشی در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا ویروس ارائه شد که نشان می‌داد از هفته گذشته میزان بیماران سرپایی افزایش پیدا کرده و علاوه بر آن شاهد افزایش بیماران بخش عادی و ویژه نیز هستیم که در مجموع این نشان می دهد کم کم وارد خیز پنجم می‌شویم.

وی افزود: باید آنچه که به عنوان عامل بازدارندگی افزایش ابتلا به کرونا ویروس است شامل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پروتکل‌های بهداشتی و تشدید نظارت‌ها را در دستور کار قرار دهیم.

بندپی ادامه داد: نه تنها در شهرستان فیروزکوه و دماوند که هم اکنون در شرایط قرمز قرار دارند باید در سایر شهرستان‌ها نیز تدابیر و مولفه‌های تاثیرگذار را در دستور کار قرار دهیم.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تشکیل ۷۷ مرکز تزریق واکسن در استان تهران اشاره کرد و افزود: شهرداری تهران نیز آمادگی خود را برای تشکیل مراکز بیشتر اعلام کرده تا با تخصیص سهمیه واکسن‌های خریداری شده و همچنین واکسن تولید داخل به لحاظ مکان و نیروی انسانی با مشکلی مواجه نباشیم.

وی افزود: تا کنون یک میلیون و ۶۲ هزار واکسن در استان تهران تزریق شده و تدابیر لازم برای گروه‌های سنی ثبت نامی در سامانه و گروه‌هایی که از قبل برای تزریق اعلام شده تا به مراکز مراجعه کنند، اتخاذ شده تا تجمعی شکل نگیرد.

بندپی در پاسخ به سوالی در خصوص روند اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: این طرح متوقف نشده اما با توجه به انتخابات و درگیری عزیزان بسیج در این امر مقرر شد که بعد از انتخابات کار با شدت بیشتری همانند قبل دنبال شود.

استاندار تهران در خصوص اعمال محدودیت‌ها با توجه به احتمال بروز خیز پنجم در تهران گفت: شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار گرفتند محدودیت‌ها در آنها اعمال خواهد شد و در سایر شهرستان‌ها نیز مقرر شده فرمانداران نسبت به تشدید نظارت‌ها اقدام کنند.

وی ادامه داد: در انتخاباتی که برگزار شد، بر اساس بررسی‌های کارشناسانه ۷۷.۷ درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای انجام شده است.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود