ریزش لحظه به لحظه قیمت ارز/ صرافان چه می‌گویند؟

0 3,896

ریزش لحظه به لحظه قیمت دلار در بازار ادامه دارد و هر دلار امروز با کاهشی هزار تومانی تغییر کانال داد.

خبرآنلاین: قیمت دلار در صرافی ملی با تغییر کانال به ۲۲ هزار و ۹۵۰ تومان رسیده است که یکی از کمترین قیمت‌ها در چند ماه اخیر تلقی می‌شود. بر این اساس نرخ خرید دلار از مردم نیز ۲۲ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شده است. ریزش قیمت دلار از ساعات ابتدایی روز سبب شده است که قیمت در بازار آزاد نیز با کاهش قابل توجه مواجه گردد. قیمت هر دلار در بیست و چهارمین روز از دی‌ماه یعنی روز چهارشنبه ۲۴ هزار و ۴۹۸ تومان در صرافی‌های بانکی اعلام شد.

در پایان ساعت کاری بازار ارز در روز پنجشنبه بیست و پنجم دی ماه نیز قیمت دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی به ۲۳ هزار و ۹۵۳ تومان رسید. حالا اما با کاهش هزار تومانی قیمت دلار در اولین روز هفته، روند فروش ارز از سوی سرمایه‌گذاران خود و نوسان‌گیران شدت گرفته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ریزش قیمت ارز تحت تاثیر جو خوش‌بینی ایجاد شده در بازار در راستای برداشته شدن تحریم‌ها با پایان دوره ریاست‌جمهوری ترامپ و از سوی دیگر مذاکرات ایران و کره جنوبی و عراق در خصوص آزادسازی منابع بلوکه شده نیز تاثیر مثبتی بر روند قیمتی بازار به جا گذاشته است.

انتظارات مثبت در بازار ارز در حالی شکل گرفته است که رئیس‌جمهور نیز هفته گذشته وعده کاهش قیمت دلار به ۱۵ هزار تومان را در صورت آزادسازی منابع بلوکه شده ایران داد .

بر اساس اعلام صرافان صبح امروز و با جدی شدن ریزش قیمت‌ها در بازار ارز بسیاری از نوسان گیران و دلالان در نقش خریدار ظاهر شده و سعی دارند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کنندو

حتی این ترفند نیز توانسته است مانع از عرضه بالای دلار توسط مردم عادی شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از کسانی که در ماه‌های گذشته نسبت به خرید دلار با هدف سرمایه گذاری اقدام کرده بودند در هفته اخیر و امروز نسبت به فروش دلارهایشان در بازار اقدام کردند چرا که می‌ترسند کاهش بیشتر قیمت‌ها زمینه را برای متضرر شدن آنها فراهم کند.

با ورود قیمت دلار در صرافی‌ ملی به کانال ۲۲ هزار تومان، قیمت دلار در بازار آزاد نیز به محدوده ۲۳ هزار و ۲۰۰ تا ۲۲ هزار و۳۰۰ تومان رسید. ریزش قیمت دلار همچنین ریزش سایر ارزها را نیز در پی داشت. در صرافی‌های بانکی قیمت هر یورو ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت خرید یورو از مردم ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان است قیمت پوند انگلیس با کاهش ۱۴۷۷ تومانی به ۳۱ هزار و ۳۲۶ تومان رسید. قیمت درهم امارات با کاهش ۲۷۲ تومانی به ۶۳۱۴ تومان رسیده است و لیر ترکیه نیز امروز ۳۰۶۰ تومان در بازار آزاد به فروش می‌رسد که کاهشی ۱۸۰ تومانی را نسبت به روزهای پایانی هفته گذشته نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش صرافان پیش‌بینی می‌کنند که این روند همچنان ادامه داشته باشد چرا که ریزش لحظه به لحظه قیمت دلار اشتیاق برای فروش بیشتر را در بازار ایجاد کرده است .

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود