پیاده روی اینتروال روشی برای تنظیم قند خون

0 3,803

 

 افرای که به بیماری دیابت دچار هستند، خیلی باید مراقب ورزش خود باشند. یکم تحرک می تواند در درمان دیابتشان تاثیر زیادی داشته باشد. به گفته ی محققان پیاده روی اینتروال، در تنظیم کردن قند خون کمک بسیار زیادی می کند. با نصرینو همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

 پیاده روی اینتروال به تنظیم قند خوندیابتی ها کمک می کند

ورزش برای دیابت نوع ۲

پیاده روی با سرعت متغیر برای افراد دیابتی مفیدتر است.

تحقیقات نشان داده است پیاده روی با شدت متغیر می تواند بهتر از پیاده روی با یک سرعت ثابت قندخون را در افراد مبتلا به دیابت نوع دو تنظیم کند.

تاثیرات ورزش بر قند خون در افراد مبتلا به دیابت پیش از این ثابت شده است، با این حال شدت و نوع ورزش نیاز به تعریف بیشتری دارد.

این تحقیقات در دانشگاه کپنهاگن دانمارک انجام شد و در مجله ” دیابتولوژیا” منتشر شد.

پیش از این، ورزش با شدت زیاد به افرادی که دیابت نوع ۲ داشتند توصیه نمی شد، زیرا ترس از آن بود که آسیب دیدگی و خستگی باعث بی انگیزگی آنها برای ادامه ورزش شود. با این حال ورزش شدید بیشتر باعث کنترل قند خون می شود.

در تحقیقات جدید مشخص شد سرعت و شدت متغیر در کنترل قند خون بسیار مفید است.

در این بررسی ها افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ به ۳ گروه تقسیم شدند:

۱- افرادی که ورزش نمی کردند ۲- افرادی که با سرعت و شدت متغیر پیاده روی می کردند ۳- افرادی که با سرعت ثابت و به صورت ممتد پیاده روی می کردند.

این تمرینات پنج جلسه در هفته به مدت یک ساعت انجام می شد. میزان ترشح انسولین و قند خون این افراد بعد از ۴۴ ماه دوباره اندازه گیری شد.

نتایج بررسی ها نشان داد تنها گروهی که با سرعت و شدت متغیر پیاده رویکردند، حساسیت انسولین بیشتری پیدا کردند و میزان ترشح انسولین در آنها کمتر نشده است.

نتایج این مطالعات می تواند برنامه ورزشی مناسب تری را به بیماران دیابتی پیشنهاد دهد.

آکا ایران

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود