سرکه سیب لازم الوجود رژیم غذایی سالم؛ از کاهش وزن تا کاهش قند خون همه رو یه تنه حریفه!

0 3,771

اگه به فکر کاهش وزن و لاغری هستی باید هر طور شده سرکه سیب رو به رژیم غذاییت اضافه کنی که عجیب غریب معجزه میکنه.

سالیان سال است که از سرکه سیب به عنوان ماده غذایی ای مفید و سالم یاد می شود و احتمالا همه شما خوب می دانید که این ماده غذایی تا چه اندازه می تواند برای حفظ سلامتی کلی بدن مفید باشد، برای مثال سرکه سیب توانایی آن را دارد تا سطح قند خون را کاهش دهد؛ اما سوالی که شاید ذهن بسیاری از شما را به خود درگیر کرده باشد این است که آیا اضافه کردن سرکه سیب به رژیم غذایی می تواند منجر به کاهش وزن نیز بشود؟

سرکه سیب

سرکه سیب باعث کاهش گرسنگی و کالری دریافتی می گردد

سرکه سیب باعث افزایش حس سیری می شود که بخش اعظم آن به دلیل تاخیر در تخلیه معده می باشد و این امر به طور طبیعی می تواند منجر به کاهش کالری دریافتی شود؛ با این حال باید در نظر داشته باشید که برای برخی از افراد خاص، تاخیر در تخلیه معده امر مضری است مانند آن هایی که به دیابت نوع یک مبتلا هستند.

سـرکه سیب در کاهش وزن و چربی بدن موثر است

طی تحقیقاتی که در سال 2009 صورت گرفت نشان داده شد که مصرف سرکه سیب می تواند تاثیرات قابل توجه و چشمگیری در کاهش وزن و چربی بدن داشته باشد. پس از آن در سال 2018 نیز مطالعات و تحقیقاتی دیگری صورت گرفت که همچنان بر تاثیر مصرف این ماده خوراکی بر کاهش وزن و چربی تاکید میکند. در حقیقت نتیجه حاصله از این دو تحقیق چنین بود که افراد مبتلا به چاقی که روزانه 1 تا 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب به مدت 12 هفته مصرف می کنند، پس از آن وزن و چربی بدنشان کاهش پیدا می کند.

سرکه سیب

سـرکه سیب مزایای سلامتی دیگری نیز دارد

بر اساس تحقیقات متعددی که تا کنون صورت گرفته، نشان داده شده است که اضافه کردن سرکه سیب به رژیم غذایی علاوه بر کاهش وزن و کنترل چربی بر جنبه های دیگر سلامتی نیز موثر می باشد.

فواید دیگر سـرکه سیب

  • کاهش قند خون و انسولین
  • بهبود حساسیت به انسولین
  • کاهش قند خون ناشتا
  • بهبود علائم سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
  • کاهش سطح کلسترول
  • کاهش فشار خون
  • از بین بدن باکتری ها ویروس های مضر

سرکه سیب

سرکه سیب باید به اندازه مصرف شود

راه های ساده و بی دردسری برای گنجاندن سرکه سیب به رژیم غذایی وجود داد، شما می توانید آن را ا روغن زیتون ترکیب کرده و به همراه سالاد سرو کنید، همچنین می توانید آن را به راحتی با آب حل کرده و بنوشید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مقدار مناسب برای مصرف سرکه سیب 1 الی 2 قاشق غذاخوری در روز می باشد، به خصوص برای آن ها که به دنبال کاهش وزن هستند. بهتر است که این میزان را طی 2 الی 3 بار در روز مصرف کنید. نکته دیگری که نباید از آن غافل شوید جلوگیری از مصرف بی رویه این ماده غذایی می باشد چراکه می تواند اثرات مضر بالقوه ای داشته باشد مانند تداخلات دارویی یا فرسایش مینای دندان. همچنین بهتر است هر بار بیشتر از 1 قاشق غذاخوری مصرف نکنید چراکه می تواند باعث ایجاد حس تهوع شود. به علاوه در نظر داشته باشید که اگر آن را به اندازه کافی رقیق نکنید ممکن است باعث حس سوزش در داخل دهان یا مری شما بشود.

منبع:شایانیوز

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود