با این دانه ها مردان در ۲۴ ساعت ۴۸ ساعت انرژی خواهند داشت

0 3,764

مصرف روزانه گردو، قدرت باروری را افزایش می‌دهد و به درمان ناتوانی جنسی در آقایان کمک می‌کند.

گردو، یک نوع دانه بسیار مغذی است که روی درخت گردو رشد می کند. خواص گردو خام پر از آنتی اکسیدان ها، اسیدهای چرب سالم و بسیاری از مواد مغذی است. مصرف چند گردو در روز خوب است که مغز شما به خوبی عمل کند سلامت قلب را تقویت کند و پوست سالم داشته باشید.

بسیاری از مزایای سلامتی گردوها این واقعیت است که آنها حاوی آهن، سلنیوم، ویتامین E و برخی از ویتامینهای گروه B هستند. گردو نیز یک منبع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 ضروری است. در واقع فقط 3 یا 4 گردو (یا 7 نیمه گردو) می تواند به شما در تامین نیازهای روزانه امگا 3 کمک کند.
در این مقاله شما متوجه خواهید شد که گردو یکی از بهترین آجیل هایی است که می توانید برای سلامتی بخورید.
گردو چیست؟
ارزش غذایی گردو
گردو حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان ها است.
گردو منبع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند (ALA)
چرا گردوها دانه هایی هستند که همه آجیل های دیگر پیشی گرفته اند
گردو در مقابل بادام
چه مقدار گردو روزانه بخورید و چگونه آنها را بخورید
مزایای استفاده از گردو
عوارض جانبی و احتياط هنگام خوردن گردو

گردو چیست؟

درخت گردو از جنس Juglans است و در بسیاری از کشورهای دارای آب و هوای معتدل رشد می کند.
درختان گردو یک میوه به نام گردو می دهند که در واقع دانه ای است که در پوسته سخت وجود دارد. رایجترین انواع گردوها، گردوی ایرانی، گردوی انگلیسی و گردوی سیاه است.
پوسته گردو باید باز شود تا به دانه گردوی خوراکی برسد. این فرآیند ممکن است باعث نابودی هسته گردو شود. گردو دارای لوب های چروک دار که توسط یک پوست قهوه ای پوشیده شده است.
درست مانند بسیاری از آجیل ها و دانه ها، گردو در شرایط بد نگهداری، می تواند به شدت فاسد شود. طبق گفته های دانشگاه کالیفرنیا، برای جلوگیری از فاسد شدن گردو شما می توانید با نگه داشتن آنها در یک ظرف محفوظ از هوا در یخچال، از فساد گردو جلوگیری کنید. این می تواند عمر مفید گردو را افزایش دهد.
گوشت گردو و پوست غنی از آنتی اکسیدان ها هستند که دارای مزایای سلامتی زیادی هستند.

ارزش غذایی گردو

هنگام بررسی ارزش تغذیه ی گردو، به راحتی می توانید ببینید که چرا گردو برای شما خیلی خوب است.
گردو برای زنان و مردان مناسب است زیرا حاوی پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها هستند.
1 اونس. (28 گرم) گردو تقریباً 14 نیمه است. یک اونس از گردو حاوی 185 کالری، 45 میلی گرم منیزیم و تقریبا 2 گرم فیبر رژیمی است که 8 درصد از فیبر مصرفی توصیه شده روزانه می شود. 1/4 فنجان گردوی پوسته دار حاوی 164 کالری است.
1 اونس. (28 گرم) گردو (7 گردو) حاوی 4.3 گرم پروتئین است.
مصرف 14 نیمه گردو حاوی 4 گرم کربوهیدرات است و دارای شاخص گلیسمی پایین است.
مصرف روزانه گردو همچنین می تواند برای سلامت شما مفید باشد زیرا حاوی چربی های سالم است. گردو ترکیبی منحصر به فرد اسیدهای چرب چند اشباع نشده ( از n-6 لینولئات و n-3 لینولئات) را شامل می شود. این چربی های سالم با بهبود سلامت قلب و عروق همراه است.
به علاوه حاوی اسیدهای چرب سالم است گردو نیز منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند که می توانند شما را سالم نگه دارند. طبق اداره کشاورزی ایالات متحده، 1/4 فنجان گردوی خرد شده (تقریبا 30 گرم) حاوی 50٪ از نیاز روزانه منگنز (RDI) 23٪ ،(RDI) مس، 11٪ RDI منیزیم و تقریبا 5٪ RDI آهن شما تامین می کند.

گردو حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان ها است.

یکی از دلایلی که خوردن 2 یا 3 نوع گردو در روز برای شما بسیار مفید است این است که آنها با آنتی اکسیدان ها همراه شده اند.
بسیاری از آجیل و دانه ها حاوی پلی فنول ها هستند – آنتی اکسیدان های مهم که برای سلامتی لازم هستند. هنگامی که آنتی اکسیدان ها در گردو در نظر گرفته می شود به نظر می رسد که گردو در بین دیگر آجیل ها پیشی بگیرد.
ژورنال انتقادی در علم مواد غذایی و تغذیه در سال 2017 گزارش داد که گردو دارای اثرات قوی برای سلامتی است. دانشمندان کشف کرده اند که گردو یکی از مهم ترین منابع پلی فنل ها است. این آنتی اکسیدان ها همچنین به کاهش التهاب کمک می کنند و می توانند به جلوگیری از بیماری های مزمن مانند سرطان، بیماری های قلبی عروقی و بیماری های ناتوانی ناشی از بیماری کمک کنند.

گردو منبع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند (ALA)

از آنجا که گردوهای خام منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند می توانید گردوها را یک آجیل قلب سالم بنامید. یک نصف اونس (28 گرم) گردو حاوی 2.57 گرم اسید چرب امگا 3 مفید است.
با توجه به تحقیقات علمی، گردو حاوی یکی از بالاترین سطوح امگا 3 در هر دانه است. به علاوه، گردو نوعی از اسید چرب امگا 3 است که اسید آلفا لینولنیک (ALA) نامیده می شود.
مطالعات نشان داده اند که گردو یکی از بهترین منابع اسیدهای چرب ALA می باشد. یک مطالعه نشان داد که مصرف چند گردو روزانه به مدت 3 هفته به میزان قابل توجهی باعث افزایش سطح ALA و میزان ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) در خون می شود.
منبع غنی امگا 3 ALA در گردو دارای مزایایی برای سلامت قلب شماست. مطالعات نشان می دهد که مصرف منظم اسید های چرب ALA خطر بیماری قلبی عروقی را کاهش می دهد.

چرا گردوها از دانه هایی هستند که از همه آجیل های دیگر پیشی گرفته اند

ارزش تغذیه ی گردو به این معنی است که آنها در میان آجیل قهرمان هستند.
جو ویسون، PhD، استاد شیمی از دانشگاه اسکرانتون، انواع مختلف آجیل خام و بو داده را مورد بررسی قرار داد. او از مطالعات نتیجه گرفت که نه تنها ما باید مصرف آجیل را افزایش دهیم بلکه باید یک دانه ای هم داشته باشیم که بر مبنای مزایای سلامتی از همتایان خود فراتر رود.
بر اساس تحقیقات دکتر وینسون، گردو در میان آجیل ها بهترین هستند. آنها بهتر از پسته، بادام، پانک، کاکائو، آجیل برزیل، فندق و آجیل macadamia رتبه بندی می شوند.
مطالعه Vinson نشان داد که گردو دارای پلی فنول بیشتری است و قدرت آنتی اکسیدانی بالاتری نسبت به سایر آجیل های مورد بررسی دارد. علاوه بر این، آنتی اکسیدان ها از گردو ها 15 برابر قدرتمندتر از ویتامین E است که به عنوان آنتی اکسیدان قوی شناخته می شود. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد که می توانند منجر به ایجاد بیماری های جدی شوند را از بین می برند و بنابراین از تغییرات سلولی جلوگیری می کنند
مطالعات دیگر نیز نشان داده است که چرا گردوها در مورد محتوای آنتی اکسیدان از دیگر دانه ها پیشی گرفته اند. مجله تغذیه گزارش کرد که گردو حاوی آنتی اکسیدان بیشتر در هر 100 گرم از دیگر منابع گیاهی آنتی اکسیدان ها است. به عنوان مثال، در هر 100 گرم گردو 20 میلی مول آنتی اکسیدان وجود دارد.

گردو در مقابل بادام

در مقایسه گردو با بادام، شما می توانید ببینید که چرا گردو از نظر محتوای تغذیه پیشرفته تر است. به عنوان مثال، 100 گرم از بادام تنها حاوی 0.23 تا 0.49 میلی مول / 100 گرم آنتی اکسیدان ها است.
وقتی مقادیر امگا 3 گردو به بادام را مقایسه می کنید می توانید ببینید که چرا خوردن گردو خیلی سالم است. 1 اونس از بادام (حدود 23 بادام) فقط حاوی 1.7 میلی گرم اسید چرب امگا 3 است در حالی که گردو حاوی بیش از 2500 میلی گرم امگا 3 است!
اگر چه بادام دارای مقادیر بالاتری از ویتامین E از گردو است گردو حاوی مواد معدنی بیشتری نسبت به بادام است.

چه مقدار گردو روزانه بخورید و چگونه آنها را بخورید

یک گردو به شما بخشی از چربی ها، پروتئین ها، پتاسیم، منیزیم، فسفر، آهن و ویتامین های B را می دهد و یک میان وعده کامل را به شما می دهد. دکتر وینسون، قبلا ذکر کرد برآورد می کند که خوردن فقط روزی 7 گردو برای به دست آوردن تمام مزایای سلامتی بالقوه آن کافی است. بنابراین شما نیازی به مصرف مقدار زیادی از گردو برای لذت بردن از مزایای سلامتی آن ندارید.
بهترین شکل مصرف گردو به صورت خام است برشته کردن ممکن است روی برخی خواص حساس به حرارت گردو اثر بگذارد. شما می توانید گردو را به مدت یک شب قبل از خوردن خیس کنید تا نمایه تغذیه ای آن بهبود یابد.
بسیاری از فواید تغذیه ای برای خوردن کل گردو، از جمله پوست وجود دارد. محققان اکنون می دانند که بسیاری از آنتی اکسیدان ها در گردو در پوست یافت می شوند. بعضی از وب سایت ها شما را تشویق می کنند که پوست گردو را حذف کنید زیرا ممکن است کمی تلخ باشد اما توصیه می شود این بخش غنی از آنتی اکسیدان را حذف نکنید.

مزایای استفاده از گردو

بیایید به جزئیات بیشتر در مورد مزایای سلامتی  خوردن 3 یا 4 گردو در روز بپردازیم.

گردو باعث ترویج عملکرد مغز سالم می شود

خوردن گردو به دلیل سطح بالای آنتی اکسیدان ها باعث کاهش اثرات التهاب در مغز می شود.
مجله تغذیه گزارش داد که مصرف گردو کمک می کند تا بار اکسیداتیو و التهابی را در سلول های مغزی کاهش دهد. این می تواند به جلوگیری از بیماری های تخریب مغزی در افراد مسن کمک کند.

خوردن گردوی بیشتر از افسردگی جلوگیری می کند.

یک کارآزمایی کنترل شده تصادفی نشان داد که مصرف گردو می تواند به بهبود خلق شما کمک کند. در این آزمایش مردان 60 گرم گردوی زمینی را در روز برای 8 هفته مصرف کردند. در پایان آزمایش، دانشمندان دریافته اند که گردو به بهبود وضعیت خلق و خو در مردان سالم و غیر افسرده کمک می کند.
مطالعات دیگر نشان داده اند که رژیم غذایی حاوی سبزیجات تازه با آجیل و دانه ها می تواند به مبارزه با افسردگی و بهبود عملکرد شناختی کمک کند.
همچنین بسیاری از درمان های طبیعی برای افسردگی وجود دارد که می توانید آن را امتحان کنید.

مصرف گردو ممکن است از بیماری آلزایمر جلوگیری کند

مطالعات نشان می دهد که مصرف گردو در رژیم غذایی به طور مرتب، می تواند به جلوگیری از بیماری آلزایمر کمک کند.
یک تست شامل موش ها نشان داد که تغذیه معادل روزی 14 نصف گردو باعث بهبود عملکرد مغز مانند حافظه و مهارت های یادگیری می شود. دانشمندان به این نتیجه رسیدند که گردو دارای پتانسیل کاهش خطر یا کاهش پیشرفت بیماری آلزایمر است.
مصرف گردو می تواند حافظه شما را بهبود بخشد.
سطوح بالای اسیدهای چرب امگا -3 در گردو همچنین می تواند تاثیر مثبتی روی حافظه شما داشته باشد. یک آزمایش آزمایشگاهی نشان داد که مکمل گردو بهبود مسیرهای حافظه و حساسیت گیرنده های سروتونین در مغز را بهبود می بخشد.
آیا می دانستید که یک گیاه وجود دارد که می توانید از آن برای افزایش حافظه خود استفاده کنید؟

خوردن گردو ممکن است مانع کاهش شناخت شود.

یک کارآزمایی بالینی که دو سال طول کشید و بیش از 700 نفر را شامل می شد دریافتند که مصرف بین 14 تا 30 نصف گردو روزانه باعث جلوگیری از کاهش شناختی می شود. دانشمندان نتیجه گرفتند که خوردن گردوی بیشتر، می تواند سبب به تأخیر انداختن شرایط دژنراتیو مربوط به سن شود.

مصرف گردو به بهبود سلامت قلب کمک می کند

خوردن چند گردو هر روز به دلیل میزان بالای پلی فنل ها و اسیدهای چرب امگا 3 برای سلامت قلب شما مفید است.
یکی از مزایای خوردن گردو بیشتر برای سلامت قلب شما این است که باعث افزایش وزن نمی شود. بررسی 5 آزمایش انسانی نشان داد که ترکیبی منحصر به فرد از اسیدهای چند اشباع نشده در گردو باعث افزایش سلامت قلب و عروق می شود. محققان خاطرنشان کردند که گردو در هنگام استفاده از مواد غذایی جایگزین، سبب افزایش وزن نمی شود.
مطالعه دیگری نشان داد که مصرف 1/2 فنجان گردو زمینی (43 گرم) به مدت 8 هفته باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی شد.

گردو می تواند به کاهش فشار خون کمک کند

منیزیم، پتاسیم و اسیدهای چرب امگا 3 در گردوها همه در کمک به کاهش فشار خون نقش دارند.
گردو همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی از ملاتونین است – هورمونی در خون که مربوط به فشار خون است. دانشمندان متوجه شده اند که مصرف منظم چند گردو باعث افزایش سطح ملاتونین در خون می شود. این هر دو اثر آنتی اکسیدانی و کمک به کاهش فشار خون را دارد.
مجله بین المللی علوم مولکولی گزارش داد که ملاتونین به تنظیم فشار خون کمک می کند. توانایی کاهش فشار خون بالا به علت اثرات مثبت ملاتونین بر سیستم عصبی مرکزی است.

گردو دارای ترکیباتی است که می تواند کلسترول را کاهش دهد.

دلیل دیگر اینکه گردو به عنوان “آجیل قلب سالم” طبقه بندی می شود این است که آنها به کاهش کلسترول خون کمک می کنند.
یک کارآزمایی کنترل شده تصادفی نشان داد که یک رژیم غنی شده با گردو موجب کاهش سطح کلسترول می شود. 134 زن در هر روز 43 گرم گردو گرفتند. در پایان 8 هفته، دانشمندان متوجه کاهش قابل توجهی در کلسترول ناشتا شدند.
همچنین نتایج مثبت یک بررسی سیستماتیک از 13 مطالعه علمی در مورد اثرات گردو بر کلسترول نشان داد. مصرف گردوی بیشتر در رژیم غذایی، باعث کاهش LDL (یا ” کلسترول بد”) می شود. همچنین افزایش مصرف گردو باعث افزایش وزن بدن نمی شود.

گردو می تواند به بهبود میکروبیوتای روده کمک کند

دلیل دیگر اینکه گردو برای شما مناسب است این است که آنها سلامت دستگاه گوارش شما را بهبود می بخشد.
مجله تغذیه سال 2018 نتایج یک آزمایش تصادفی کنترل شده بر مزایای گردو برای سلامت روده را منتشر کرد. شرکت کنندگان 42 گرم گردو برای یک دوره 2 هفته مصرف کردند. تست های میکروبیوتای روده نشان داد که گردو به افزایش باکتری های خوب روده کمک می کند.
آیا می دانید که می توانید پروبیوتیک ها را برای کمک به انقلابی در سلامتی خود بکار برید؟

گردو دارای خواص ضد التهابی است

سطوح بالای پلی فنول موجود در گردو خام به این معنی است که دانه خوبی برای کمک به کاهش التهاب است.
التهاب مزمن با بسیاری از بیماری ها مانند دیابت، سرطان و بیماری های قلبی ارتباط دارد.
محققان دریافته اند که خوردن گردو موجب می شود نوعی تانن (ellagitannin) آزاد شود که خواص ضد التهابی داشته باشد. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که این آنتی اکسیدان ها در گردو اثر محافظتی در برابر بیماری های قلبی، سرطان و بیماری های نورودژنراتیو دارند.
سایر مطالعات نشان داده اند که سطح بالای امگا 3 و آنتی اکسیدان ها، گردو را یکی از بهترین آجیل ها برای کاهش التهاب می داند. گردو خام و گردو برشته شده در مقایسه با دیگر آجیل درختی دارای بالاترین سطح آنتی اکسیدانی هستند.
تحقیقات همچنین نشان داده است که خوردن دانه های بیشتر مانند گردو به کاهش نشانگرهای التهابی در خون کمک می کند.

خوردن گردو می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند

از آنجا که گردوها دارای آنتی اکسیدان های بالایی هستند و به بهبود سلامت متابولیک شما کمک می کنند گردو به شما کمک می کند سریع تر وزن خود را کاهش دهید.
بسیاری از مردم به علت محتوای چربی و کالری زیادشان از آجیل مانند گردو فرار می کنند.
یک مطالعه نشان داد که استفاده از گردو به عنوان یک منبع انرژی سالم به افزایش اثرات رژیم غذایی کاهش وزن کمک می کند. مطالعه نشان داد که هر دو رژیم استاندارد برای کاهش وزن و رژیم غذایی کاهش وزن با گردو به شرکت کنندگان کمک می کنند وزن کم کنند. با این حال، مصرف گردو به کاهش LDL کلسترول و کاهش فشار خون کمک کرد.
دکتر وینسون (که قبلا ذکر شد) اشاره می کند که چربی ها از آجیل چربی های چند اشباع نشده و تک اشباع نشده هستند که برای عملکرد بدن سالم مهم هستند. آنها نباید برای چربی های ناسالم که مسمومیت شریان ها را دارند و با بیماری های مزمن و افزایش وزن ارتباط دارند اشتباه گرفته شوند.
با این حال، تعدادی از آجیل ها که به صورت روزانه مصرف می شود باید کم شود. مصرف چند مشت از گردو، برای شما مواد مغذی مورد نیاز و آنتی اکسیدان ها را فراهم می کند و بدن شما را در مقابل شرایط مختلف محافظت می کند.
اگر شما در حال تلاش برای از دست دادن وزن هستید دلایل پنهانی که می تواند از کاهش وزن جلوگیری کند پیدا کنید.

گردو برای مدیریت دیابت مفید است

محتوای مواد مغذی گردو به این معنی است که آنها آجیل سالم هستند که می توانند به نشانه های دیابت کمک کنند.
تحقیقات و بررسی های دیابتی یا متابولیسم گزارش دادند که گردو به کاهش سطح قند خون کمک می کند. همچنین، مصرف به طور منظم گردو به کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک می کند.
برخی از مطالعات همچنین نشان می دهد که زنان می توانند به عنوان بخشی از یک رژیم سالم مصرف گردوی بیشتر داشته باشند. حضور اسیدهای چرب اشباع نشده در گردوها از سلامت قلب و متابولیسم برخوردار است و می تواند از دیابت نوع 2 جلوگیری کند. یک آزمایش نشان داد که زنانی که حداقل 28 گرم گردو در هفته مصرف داشتند شانس ابتلا به دیابت کمتری داشتند.

مزایای گردو برای سلامت تولید مثل در مردان

گردو برای مردان بسیار مفید است زیرا محتوای امگا 3 ALA به بهبود سلامت تولید مثل در مردان کمک می کند.
یک تحقیق مداخله ای کنترل شده با رژیم غذایی تصادفی نشان داد که مصرف 18 گردو کامل در روز به بهبود کیفیت اسپرم کمک می کند. محققان خاطر نشان کردند که پس از 12 هفته، بهبود قابل ملاحظه ای در رشد و نمو اسپرم، مورفولوژی و شکل وجود دارد.
مطالعات دیگر نشان داده است که افزایش مصرف گردو می تواند برای باروری مردان مفید باشد و از استرس اکسیداتیو جلوگیری کند که می تواند توانایی تولید مثل مردان را تحت تاثیر قرار دهد.

گردو دارای ویژگی های مبارزه با سرطان است

تحقیقات مختلف نشان داده اند که مصرف گردو ممکن است در جلوگیری از توسعه برخی از سرطان ها کمک کند.
دانشمندان بر این باورند که ترکیبی از بسیاری از آنتی اکسیدان های مفید در گردو، باعث کشتن سلول های سرطانی می شود. آزمایشات آزمایشگاهی بر روی موش ها نشان داده اند که توکوفرول ها و سایر بیوشیمیایی ها می توانند باعث کاهش رشد سرطان کولون، پروستات و کلیوی شوند. همچنین ترکیبات گردو در کاهش حجم تومورهای پستان موثرند.
الاجیتینین ها در گردو تبدیل به یک ترکیب به نام urolithin در روده شما می شود. برخی از مطالعات نشان داده اند که یورولیتین ها می توانند باعث کشتن سلول های سرطانی پروستات و کمک به پیشگیری از سرطان پروستات شوند.
متأسفانه، آزمایش های بالینی خیلی کمی در مورد استفاده از گردو برای درمان سرطان در انسان وجود دارد. با این حال، بسیاری از پزشکان بر این باورند که یک رژیم غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب امگا 3 دارای مزایایی برای سلامتی است از جمله به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک می کند.

آنتی اکسیدان ها در گردو برای پوست سالم عالی هستند

تعداد آنتی اکسیدان های قوی در گردو به این معنی است که خوردن گردو در هر روز می تواند سلامت پوست شما را افزایش دهد.
پزشکان در WebMD گزارش دادند که شما نیاز به مقدار زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی در رژیم غذایی خود برای پوست سالم دارید. خوردن غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ها به “تغذیه” پوست شما از داخل کمک می کند.
مصرف 14 نصف گردو حاوی مقادیر کم ویتامین C، E، K و گروه B است. همه اینها برای مراقبت از پوست ضروری است. همچنین، مواد معدنی موجود در گردو مانند سلنیوم، مس و روی به کاهش دید ظاهرشده در پیری، کمک می کنند.
تحقیقات همچنین نشان می دهد که دریافت مقدار کافی اسید آلفا لیپوئیک (ALA) در رژیم غذایی شما و برای محافظت از سلول های پوستی از آسیب ضروری است.

مزایای گردو برای مو و پوست سر شما

گردو همچنین حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است که می تواند سلامت پوست شما را افزایش دهد و به موهای براق کمک کند.
مجله Dermatology Practical & Conceptual گزارش می دهد که موهای سالم و پوست سر به مواد معدنی مانند آهن، سلنیوم و روی نیاز دارند. شما همچنین باید رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب داشته باشید. برای مثال، امگا 3 برای کمک به پیشگیری از رشد مو ضروری است.
شما همچنین می توانید مقدار کمی از روغن گردو را برای ماساژ دادن به پوست سر خود استفاده کنید تا مرطوب شود و موهایتان را براق کند.

عوارض جانبی و احتياط هنگام خوردن گردو

گردوها آجیل یا دانه های خوشمزه ای هستند که برای سلامتی بسیار مفید هستند. گردو “میوه” حاوی پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب سالم است.
تنها اثر جانبی که پزشکان از مصرف گردو در میزان معقول هشدار می دهند یک واکنش آلرژیک است. اگر از آلرژی های درختان رنج می برید قبل از مصرف آنها باید مطمئن شوید که به گردو حساسیت ندارید.
نحوه انتخاب گردو
هنگامی که گردو کامل با پوست خریداری می کنید آنهایی را انتخاب کنید که اندازه آنها سنگین باشند. اطمینان حاصل کنید که پوسته آنها ترک خورده و یا لکه دار نباشد اغلب این نشانه ای از توسعه کپک در دانه است.
نحوه ذخیره گردو
گردو در چربی های غیر اشباع بالا هستند و باعث می شود آنها بسیار فاسد شوند. گردو باید در یک ظرف بدون هوا در یخچال نگهداری شود جایی که برای شش ماه و حتی بیشتر نگهداری می شود.
شما همچنین می توانید گردو را فریز کنید جایی که آنها برای یک سال بماند.
گردو بدون پوست ترجیحاً باید در یخچال نگهداری شود اگرچه شما همچنین می توانید آنها را در یک مکان سرد، خشک و تاریک نگه دارید که در آن حداکثر شش ماه باقی می ماند.

۲۵ خاصیت شگفت انگیز درمانی گردو برای ۲۰ بیماری

منبع:وب سایت رژیم سلامتی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود