خواص شنبلیله برای مو را بشتر بشناسید

0 6,003

شنبلیله یکی از سبزی های پر خاصیت است که علاوه بر خوردن سبزی آن دانه شنبلیله و آب جوشانده اون فواید فراوانی دارن که در ادامه به بررسی اونا می پردازیم.

همه ما در خانه هایمان از شنبلیله در غذاهایی مانند قرمه سبزی و دیگر خوراک ها استفاده می کنیم و کملا بی اطلاع از خواص شنبلیله برای مو می باشیم . به وسیله این گیاه بومی می توان به موها طراوت و زیبایی بخشید.

خواص شنبلیله دارای فواید بسیاری برای تقویت موها و سلامت پوست می باشد و در درمان بسیاری از بیماری ها و سلامت پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد و ما در ادامه این مقاله از خواص شنبلیله برای مو و طرز استفاده از این گیاه در سلامت مو سخن گفته ایم.

معرفی خواص شنبلیله برای مو:

گیاه شنبلیله سرشاز از فواید دارویی و درمانی به شرح ذیل است:

  • در خواص شنبلیله برای مو آمده است که رشد مو  را افزایش می دهد. آسیب دیدگی های مو را برطرف می کند و در درمان ریزش مو بسیار مفید و موثر است. برای درمان و کاهش ریزش مو می توانید با دمنوش این گیاه موها و سرتان را بشویید.

رفع ریزش مو با خواص شنبلیله برای موها

  • این دمنوش طاسی و شوره سر را نیز برطرف می کند.
  • اگر می خواهید موهایتان ابریشمی شود، دانه های شنبلیله را آسیاب کنید و با ماست و روغن زیتون مخلوط نمایید و همانند یک ماسک بر روی موهایتان بمالید و سی دقیقه تا نیم ساعت اجازه دهید بر روی موهایتان بماند و بعد آن را آبکشی نمایید. هفته ای یک بار از این ماسک مو می توانید استفاده کنید و نتیجه بگیرید.

فواید و خواص شنبلیله در تقویت و رشد مو

  • شنبلیله مو  را تقویت می کند و از شکنندگی آن پیشگیری می نماید.
  • استفاده از شنبلیله برای مو سبب درخشندگی مو می شود.

درمان شوره سر با خواص شنبلیله برای مو

  • دو تا سه قاشق دانه شنبلیله را ده ساعت درون آب خیس کنید تا خمیری یکدست به دست بیاید، ساقه و پوست سر را به این خمیر آغشته نمایید و نیم ساعت بر روی سر خود نگه دارید و بعد موهایتان را با آب ولرم بشویید. این ماسک خشکی پوست سر درمان می کند و موجب تقویت و ضخیم تر شدن ساقه موها می شود.
  • برای بهره مندی از خواص شنبلیله برای مو همچنین می توانید با آبی که دانه های شنبلیله را درون آن خیسانده اید، موهایتان را شستشو دهید تا علاوه بر درمان شوره سر با رشد مو نیز مواجه شوید.

آشنایی با خواص شنبلیله برای مو

  • دو استکان روغن نارگیل را روی حرارت بگذارید و بعد از اینکه قل اول را خورد، حرارت را خاموش کنید و دو قاشق حنا، دو قاشق سیاهدانه و دو قاشق تخم شنبلیله درون آن بریزید و به مدت پنج روز بگذارید در آفتاب بماند و بعد هفته ای یک بار با این معجون پوست سر خود را با آن ماساژ دهید. این معجون را صاف کنید و هفته ای یک شب اجازه دهید بر روی سرتان بماند تا از نتیجه آن شگفت زده شوید.رشد و تقویت مو با خواص شنبلیله

از خواص مواد طبیعی موجود در دامن طبیعت آگاه شوید و با استفاده از مواد طبیعی موجود در طبیعت به مقابله با مشکلات پوست سر و موی خود بپردازید تا نتیجه بگیرید، قبل از اینکه سراغ دارو و درمان های شیمیایی بروید.  منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود