آشنایی بیشتر با مزیت های گلابی وحشی و دانه آن

0 3,886

گلابی وحشی گونه ای از گلابی می باشد که از نظر ظاهری هیچ شباهتی به آن ندارد؛ میوه ای سخت با طعم ترش و شیرین است. جالب است بدانید از این میوه در تهیه مربا نیز استفاده می شود. در این مطلب با خواص گلابی وحشی بیشتر آشنا می شوید.

شاید شنیدن نام گلابی وحشی برای شما نا آشنا باشد لازم است بدانید که یکی از انواع این میوه که ظاهرش شباهتی به گلابی ندارد در جنگل های گیلان رشد می کند. اگر جزو افرادی هستید که اسم این میوه را تا به حال نشنیده اید پیشنهاد می کنیم این مطلب را که در مورد خواص گلابی وحشی می باشد مطالعه نمایید.

خواص یکی از گونه های گلابی

مهمترین خواص گلابی وحشی و دانه آن

گلابی وحشی میوه ای جنگلی است که هر عدد آن به اندازه یک آلو سیاه و به رنگ زرد می باشد برخلاف ظاهر و طعم متفاوت، بافت مشابهی با گلابی دارد این میوه به صورت خوشه ای بوده و هر هفت تا هشت عدد آن بر روی یک خوشه قرار دارد. به طور کلی اطلاعات کمی در مورد خواص گلابی وحشی وجود دارد. لازم به ذکر است که گلابی جنگلی به دلیل آن که یکی از گونه های گلابی است، خواص تغذیه ای و درمانی آن را نیز دارد. خواص کلی گلابی وحشی شامل آرامش اعصاب، نرم کردن سینه، افزایش وزن و افزایش نیروی جسمی و جنسی می باشد. در ادامه بیشتر با فواید گلابی وحشی آشنا می شوید.

انچوچک یک نوع از سه گونه مهم گلابی وحشی می باشد که در استان فارس، لرستان و کهگیلویه و بویر احمد به صورت طبیعی می روید. دانه های انچوچک دارای مغز سفید با پوستی قهوه ای رنگ هستند و تقریبا شبیه مغز زردآلو و بادام است. از خود این میوه استفاده ای نمی شود ولی دانه های آن خاصیت دارویی دارد؛ به منظور استفاده از این دانه ها، میوه آن را در زیر خاک مدفون می کنند بعد از پوسیدن آن، دانه هایش را بیرون آورده، پس از شستن به صورت خام یا بو داده مصرف می شود. در زیر به برخی از خاصیت های گلابی وحشی اشاره کرده ایم که البته برخی از آنها با خواص گلابی مشابه می باشد.

  • گلابی وحشی تنظیم کننده فشار خون و اسید اوریک است.
  • گلابی وحشی به عنوان تقویت کننده قلب، معده و کبد تاثیر بسزایی دارد.
  • نرم کننده سینه و حنجره می باشد.
  • این گیاه سرشار از ویتامین C است.
  • نرم کننده سینه و حنجره است.
  • باعث افزایش نیروی جنسی می‌شود.
  • گلابی وحشی آرامش دهنده اعصاب می باشد.
  • گیاه گلابی وحشی قاعده آور است.
  • باعث تقویت عمومی بدن و افزایش وزن می شود.

 استفاده دارویی از گلابی وحشی

در پایان امیدوارم مطالعه این بخش برای شما سودمند بوده باشد و با خواص گلابی وحشی به طور کامل آشنا شده باشید. حال از شما عزیزان علاقه مند دعوت می نماییم با کلیک بر روی خواص مواد غذایی و مراجعه به این بخش از دیگر مطالب منتشر شده دیدن نموده و نهایت استفاده را از این مطالب ببرید.

منبع: آرگــامــگ

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود