در منزل قارچ پوستی را با روش های طب سنتی درمان کنید

0 7,087

درمان قارچ پوستی و علل و علائم قارچ پوستی و درمان های خانگی و طبیعی قارچ پوستی ناحیه تناسلی بانوان و درمان قارچ پوستی با طب سنتی در نصرینو.

عامل بیماری قارچ پوستی یک کرم یا انگل است که باعث عفونت قارچی و ابتلا به این بیماری می شود. اولین نشانه این بیماری یک لکه قرمز است که می خارد و پوسته پوسته است. این بیماری در صورت تماس مستقیم با همان نقطه آلوده، حیوانات خانگی که این مشکل را دارند و سطوحی که مانند لباس در تماس مستقیم بوده اند به راحتی انتقال پیدا می کند. ما در ادامه این مقاله از انواع و درمان خانگی قارچ پوستی برایتان نوشته ایم. همراهمان باشید.

انواع عفونت های قارچی را بشناسید:

دراماتوفیتوزیس یا عفونت قارچی را انگلی به نام دراماتوفیت ایجاد می کند و بسته به منطقه بدن انواع مختلفی دارد و وقتی همه بدن را فرا بگیرد به آن کچلی گویند و اما نوع های دیگر آن به شرح زیر است:

  • عفونت قارچی پا که سبب خارش بین انگشتان پا می شود و عده ای دیگر هم unguium را که منجر به ضخیم شدن ناخن های پا می شود را تجربه می کنند.
  • عفونت قارچی cruris، عفونت قارچی بر روی کشاله های ران به صورت لکه های قرمز و قهوه ای خارش دار می باشد.
  • عفونت قارچی سر که باعث ریزش تکه ای از موی سر می شود و امکان دارد تورم و ضایعات پوستی به بار بیاورد.
  • عفوت قارچی barbae که به صورت لکه های قرمز فلس دار در ریش آقایان دیده می شود.
  • عفونت قارچی faciei عفونت قارچی ای است که به صورت تکه ای بر روی چانه، بینی، گونه، اطراف چشم و پیشانی نمایان می شود و خارش دارد و قرمز است.راه های درمان قارچ پوستی در منزل

درمان خانگی قارچ پوستی:

در درمان این بیماری پزشکان پماد های موضعی را که سبب کاهش التهاب، قرمزی و خارش پوست می شود را تجویز می کنند. اما مواد طبیعی بسیاری وجود دارد که می شود به راحتی با آنها به درمان خانگی قارچ پوستی پرداخت، ما در ادامه این مواد را ذکر کرده ایم:

راه های پیشگیری از ابتلا به عفونت قارچی پوست:

بهترین راه پیشگیری از این معضل، جلوگیری از گسترش آن است که به شیوه های زیر باید اقدام کرد:

  • همیشه پوست خود را تمیز و خشک نگه دارید.
  • در محیط های عمومی مثل رختکن، حمام و … پا برهنه راه نروید.
  • از به اشتراک گذاشتن وسایل شخصی خود مانند حوله، شانه و لباس با دیگران اجتناب کنید.
  • اگر حیوان خانگی دارید و به کچلی مبتلا شده است، حتما برای درمان نزد پزشک ببرید.

وقت مراجعه به پزشک در این باره چه زمانی است؟

معمولا درمان خانگی قارچ پوستی دو هفته به طول می انجاند و اما اگر از این زمان گذشت و خارش و التهاب و قرمزی پوست شما رو به بهبودی نرفت به پزشک مراجعه کنید زیرا احتمال پخش شدن این عارضه در تمام بدن بالا است و با تورم بدن این لکه ها شروع به چرکی شدن می کنند.

هر آنچه باید از علت، نوع و درمان قارچ پوستی بدانید

توصیه های ذکر شده برای پیشگیری در این متن را جدی بگیرید و برای درمان خانگی قارچ پوستی به شیوه ای که گفته شد، عمل کنید و اگر مشکل شما رو به بهبودی نرفت حتما به پزشک مراجعه کنید.   منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود