با روش های طبیعی سوزش معده را درمان کنید

0 3,766

 ریفلاکس یا سوزش معده یکی از بیماری های گوارشی است که مسببش درست کار نکردن دریچه مری می باشد که باعث ترشح اسید معده و رخ دادن این اتفاق می شود. برای جلوگیری از این اتفاق با ما در درمان گیاهی سوزش معده در این نشریه  همراه شوید.

اکثر اوقات خوردن چربی و غذاهای فست فودی در آخر شب باعث می شود که ما دچار سوزش معده شویم و این ماجرا تمام لذت ما از خوردن غذای باب میلمان را تحت شعاع قرار دهد. علاوه بر این موجب می شود تا خواب آرامی نداشته باشیم. خوردن ماست, سبزیجات, زنجبیل و موز و خربزه یا جویدن آدامس  باعث کاهش این بیماری می شود. اما اگر می خواهید خواب آرام و بدون دردی ناشی از سوزش معده را برای خودتان به ارمغان ببرید توصیه می کنم این معجون شگفت انگیز را در درمان گیاهی سوزش معده  برای خلاصی از این درد از دست ندهید. زردچوبه, زنجبیل, شیر نارگیل به همراه عسل و فلفل سیاه ترکیبی بی نظیر برای درمان سوزش معده است. شیر نارگیل منبع سرشار و سالمی از چربی می باشد و با ایجاد پوششی در مری درد ناشی از ریفلاکس را کاهش می دهد. فلفل سیاه جذب کورکومین موجود در زرد جوبه را افزایش می دهد. عسل از گذشته تا به امروز با داشتن خواص فوق العاده اش در درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار گرفته است و اینک در این مشکل نیز به گوارش کمک کرده و سبب کم شدن درد ناشی از سوزش معده می شود.

درمان گیاهی سوزش معده

مواد لازم برای تهیه ی این معجون در درمان گیاهی سوزش معده:

  • دو فنجان شیر نارگیل
  • یک قاشق غذا خوری زردچوبه
  • یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل
  • یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه
  • یک قاشق غذا خوری عسل

طرز تهیه ی این معجون معجزه آسا در رفع سوزش معده :

تمام مواد را به جز عسل با هم مخلوط می کنیم و روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید. روی حرارت کم تا پنج دقیقه می گذاریم بماند بعد از روی حرارت بر می داریمش عسل را به آن اضافه می کنیم و بعد از اینکه خنک شد یک ساعت قبل از خواب از آن برای درمان گیاهی سوزش معده  استفاده می کنیم تا زمان برای هضم و گوارش داشته باشد. صبح که از خواب بیدار شوید تاثیر این ترکیب را احساس می کنید.

با استفاده از این شیوه درمان خانگی سوزش معده امید است از شر خوردن قرص ها و دارو های گوناگون برای این بیماری رهایی یابید.

 

منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود