درد دندان را در منزل فوری آرام کنید

0 3,746

یک تسکین فوری درد دندان تمرکز کردن روی برنامه یا مسئله ای است که به آن علاقه دارید. قبل از شروع شدن درد خود را با کاری که دوست دارید، مشغول کنید. این کار باعث می شود که تمرکزتان از روی درد کمتر شود و اصلا درد را حس نکنید.

یک تسکین فوری درد دندان تمرکز کردن روی برنامه یا مسئله ای است که به آن علاقه دارید. قبل از شروع شدن درد خود را با کاری که دوست دارید، مشغول کنید. این کار باعث می شود که تمرکزتان از روی درد کمتر شود و اصلا درد را حس نکنید.

راه های موثر و مفید برای تسکین فوری درد دندان را در این مقاله معرفی می نماییم که هر یک می توانند نقش مثبت و مفیدی برای از بین بردن دندان درد داشته باشند.

اغلب ما دندان درد را تجربه نموده ایم و به دنبال راه هایی برای کاهش درد بوده ایم. البته مطمئنا رعایت بهداشت دهان و دندان و همچنین استفاده از روش صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن تا حد زیادی از بروز درد دندان جلوگیری می کند، با این حال در صورتی که دندان ها آسیب دید و دچار پوسیدگی شد مطمئنا به دندان درد مبتلا می شویم. در این میان نیازمند آشنایی با روش هایی برای تسکین فوری درد دندان هستیم تا بتوانیم قبل از رسیدن به دندانپزشکی، دردهای دندان را تا حدودی کاهش دهیم. در ادامه با روش های موثر برای درمان دندان درد آشنا می شوید.

راهکارهای مفید برای تسکین فوری درد دندان

برای تسکین فوری درد دندان چندین روش درج شده در زیر را امتحان کنید:

  • استفاده از داروهای ضد درد و مسکن: اولین و سریع ترین گزینه در تسکین درد دندان، استفاده از داروهای مسکنی مانند قرص ایبوپروفن و قرص استامینوفن می باشد که تا مراجعه به پزشک هر چهار تا شش ساعت می توانید بخورید به شرطی که به این داروها حساسیت دارویی نداشته باشید.
  • جویدن آدامس: اگر درد دندانتان به خاطر حفره ایجاد شده در دندانتان است، با جویدن آدامس ترجیحا بدون قند حفره را در هنگام غذا خوردن پر کنید.

راه های تسکین فوری درد دندان

  • استفاده از بالش بلند: درد های نبض داری که در هنگام خواب شروع شده و شما را از خواب بیدار می کند و یا نمی گذارد که بخوابید را می توانید با قرار دادن یک بالشت بلند زیر سرتان درمان کنید.
  • میخک: استفاده از میخک یک روش موثر برای درمان خانگی دندان درد می باشد، میخک یکی از تسکین دهنده و بی حس کننده هایی است که دندان پزشکان به طرق مختلف از آن استفاده می کنند. شما در هنگام درد دندان کمی روغن میخک را با روغن زیتون مخلوط نمایید و بر روی دندانتان قرار دهید.

تسکین فوری درد دندان

  • خمیر نمک و فلفل: کمی نمک و فلفل را با آب مخلوط کنید و خمیر حاصله را روی دندان بگذارید تا دردتان آرام شود.
  • روغن نعناع: ده تا پانزده قطره روغن نعناع را با روغن زیتون و یا روغن دانه انگور ترکیب کنید تا رقیق شود و بعد به وسیله یک توپ پنبه ای روی دندانتان قرار دهید.
  • عصاره وانیل: یک گوش پاک کن را به عصاره وانیل آغشته کنید و بر روی دندان خود قرار بدهید تا خواص بی حس کنندگی وانیل در تسکین درد دندان شما عمل کند.

راه های درمان خانگی درد دندان

  • آب نمک گرم: یک قاشق نمک دریایی را با یک فنجان آب گرم مخلوط نمایید و در روز چند بار دندانتان را با آن بشویید و یا آب نمک را در دهانتان غرغره کنید.
  • سیر: اگر با خوردن سیر مشکلی ندارید یک تا دو حبه سیر را بجوید تا درد دندانتان را تسکین دهد.
  • آویشن: مقداری آویشن غلیظ را با نمک مخلوط کنید در دهانتان نگه دارید تا درد دندانتان را آرام کند.درمان درد دندان در منزل

همانطور که مشاهده نمودید روش های متفاوتی برای تسکین فوری دندان درد وجود دارد که با به کارگیری هر یک می توانید با دندان درد مقابله نموده و آن را تسکین دهید.

 

منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود