انسداد روده با طب سنتی در منزل درمان می شود

0 8,893

مسدود شدن مسیر حرکت محتویات روده یا همان انسداد روده می تواند با علائمی همچون یبوست، حالت تهوع، استفراغ، تورم شکم، عدم توانایی در دفع گاز معده یا مدفوع و دل درد کولیکی همراه باشد و افراد با هر سنی(از نوزاد تا سالخورده) به این بیماری مبتلا گردد.

ایجاد بافت های فیبری ناشی از جراحی لگن یا شکم، فتق، چسبندگی روده، تلسکوپی شدن و پیچ خوردن روده، ابتلا به بیماری کرون و سرطان روده بزرگ، تومورهای روده کوچک و … از جمله علل ابتلا به این بیماری می باشد. از این رو در ادامه به ارائه درمان خانگی انسداد روده می پردازیم.

معرفی روش های درمان خانگی انسداد روده

بهترین راه تشخیص انسداد روده مراجعه به پزشک متخصص و انجام آزمایش های مرتبط با این بیماری است و همچنین بهترین درمان برای آن ، راهکارهای  پزشکی نظیر مصرف دارو و یا انجام عمل جراحی می باشد. که پزشک متناسب با وضعیت و پیشرفت بیماری، روش درمانی موثر را تجویز و یا توصیه می نمایید بنابراین اقدام برای درمان انسداد روده با استفاده از گیاهان دارویی باید با مشورت پزشک معالج صورت پذیرد.

از جمله راهکارهای خانگی برای درمان انسداد روده عبارت است از:

بابونه:

درمان تورم، کمک به هضم غذا، درمان سندرم تحریک ناپذیر، درمان نفخ و گاز معده و … از جمله خواص بابونه است. بنابراین استفاده از دمنوش این گیاه دارویی به همراه شکر سرخ، یکی از روش های خانگی برای درمان انسداد روده می باشد. همچنین مصرف موضعی روغن بابونه بر روی شکم(روده ها و معده) می تواند مفید باشد، که این عمل را می توان در طی روز و هر ۳ ساعت یک بار انجام داد.

درمان خانگی انسداد روده

انجیر:

انجیر حاوی ترکیبات موثر برای درمان مشکلات سیستم گوارشی می باشد، بنابراین مصرف آن می تواند به بهبود این بیماری کمک کند، البته برای این کار باید ۱۴ انجیر جوشانده شود و سپس آب آن مورد مصرف قرار گیرد.

گل سرخ:

نوشیدن دمنوش گیاه دارویی گل سرخ نیز برای درمان خانگی انسداد روده مفید می باشد. همچنین مصرف روزانه ۳ لیوان دمنوش گل سرخ و گیاه سنا(به نسبت مساوی ترکیب شود) نیز می تواند مفید باشد، البته بیمار پیش از مصرف این دمنوش باید با پزشک مشورت نماید، زیرا این دمنوش بسیار قوی می باشد.

روغن بادام تلخ:

خوردن روغن بادام تلخ(به مقدار یک قاشق) حل شده در آب جوش یکی دیگر از روش های درمان انسداد روده با استفاده از گیاهان دارویی است.

اسفناج:

اسفناج سرشار از ویتامین(A ،B3 ،C)، آهن، کارتن، اسید ارسنیک، ید، کلروفیل، لیسیتین، پتاسیم و اسید الگزالیک می باشد، که مصرف اسفناج برای درمان یبوست به دلیل ملین بودن آن موثر است. همچنین به درمان ورم روده کوچک و بهبود سرطان روده بزرگ کمک می کند.

 

مصرف تخم کتان و روغن زیتون نیز از دیگر روش های خانگی برای رفع انسداد روده می باشد، که بهتر است هر یک از این روش ها و موارد ذکر شده در بالا با نظر پزشک مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود