روش درمان فیبروم رحمی در خانه و رژیم غذایی ویژه

0 4,150

فیبروم رحمی معمولا به دلیل مشکلات هورمونی، ژنیتکی و محیطی ایجاد می شود. ادرار زیاد، احساس پری در قسمت پایین شکم، خون ریزی در بین دوره های عادت ماهانه، خون ریزی غیر طبیعی و زیاد در طول عادت ماهانه، قاعدگی های دردناک، ایجاد درد و فشار در ناحیه لگن، سقط جنین، نازایی، بزگ شدن شکم، زایمان پیش رس، و درد به هنگام آمیزش جنسی از جمله علایم ابتلا به این بیماری می باشد.

بهترین راه تشخیص این بیماری مراجعه به پزشک متخصص و انجام آزمایش است. که پس از تشخیص آن در صورت حاد بودن آن، با روش لاپارسکوپی می توان این بیماری را درمان کرد. اما چنانچه خفیف باشد، با مصرف برخی داروها و یا درمان خانگی می توان علائم آن را برطرف نمود. به همین منظور در ادامه می توانید، با درمان های طبیعی فیبروم رحمی آشنا شوید.

راهکارهای خانگی برای رفع فیبروم رحمی

درمان خانگی فیبروم رحمی

فیبروم رحمی به سه نوع فیبروم ساب موکوزال، فیبروم ساب سروزال و فیبرم اینترامورال تقسیم می شود، که راهکارهای خانگی برای درمان آن ها شامل موارد زیر می باشد.

برای درمان خانگی فیبروم رحمی بهتر است، مصرف ماهی یا تن ماهی را در برنامه غذایی هفتگی خود بگنجانید. زیرا ماهی به دلیل داشتن اسید چرب سبب درمان ورم و التهاب فیبروم رحمی می شود.

درمان خانگی فیبروم رحمی

برای درمان این بیماری با برگ درخت گردو باید داخل مقداری آب، ۵ گرم برگ گردو بریزید و ۱۲ ساعت به آن زمان دهید، تا به همان حال باقی بماند و یا این که این مقدار برگ گردو را به همراه آب به میزان یک لیوان داخل مخلوط کن بریزد و یک سوم و یا نصف مخلوط بدست آمده را با مقدار کمی قند در مدت ۲۴ ساعت میل نمایید(برگ گردو ممکن است، باعث کاهش قند گردد). البته باید ۵ روز پس از شروع عادت ماهانه و یا روز پاک شدن، تا مدت ۲۵ روز آن را مصرف کنید.

درمان فیبروم رحمی با برگ گردو

استفاده از زردچوبه، راهکاری موثر برای درمان فیبروم رحمی می باشد، زیرا با دفع سموم از کبد و همچنین افزایش تولید صفرا به کوچک شدن فیبروم رحم کمک می کند.

  • برنج سپوس دار:

مصرف مواد غذایی حاوی فیبر همچون برنج سپوس دار سبب دفع سموم از بدن می شود، همچنین در متعادل کردن هوررمون های بدن نیز موثر می باشند و در نتیجه به درمان فیبروم رحمی کمک می کند.

درمان فیبروم رحمی با مواد غذایی فیبر دار

گوشت قرمز باعث افزایش میزان هورمون های جنسی زنانه(استروژن) می شود، بنابراین با مصرف گوشت سفید و یا گوشت بدون چربی به جای گوشت قرمز می توان از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد.

  • ریشه گیاه قاصدک:

پاکسازی کبد و افزایش تولید صفرا از جمله خواص گیاه قاصدک می باشد، بنابراین اضافه کردن ریشه این گیاه به چای داغ و میل کردن آن، روش دیگر برای کوچک شدن فیبروم رحمی می باشد. درمان فیبروم رحمی با ریشه گیاه قاصدک

برای درمان درد و علائم فیبروم خوردن یک قاشق سرکه سیب موثر می باشد، برای درمان با این روش می توانید، سرکه سیب را با سالاد مخلوط نمایید و آن را میل نمایید. انجام این کار باعث پاکسازی سیستم بدن و سلامت رحم می گردد.

درمان فیبروم رحمی با سرکه سیب

روش دیگر برای درمان خانگی فیبروم رحمی استفاده از پیاز می باشد، در این روش باید پوست یک عدد پیاز را بگیرید و آن را با مقداری کمی آب بجوشانید، تا زمانی که به صورت کامل عصاره پیاز وارد آب گردد و پس از سرد شدن، آن را میل نمایید.

درمان خانگی بیماری فیبروم رحم

خوردن سبزیجاتی همچون اسفناج و کلم بروکلی نیز تاثیر به سزایی در درمان این بیماری دارند.

منبع : نصرینو

برچسب :

 

منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود